fb

WOJEWÓDZKIE ZRZESZENIE SPORTOWE NIEPEŁNOSPRAWNYCH
WOJEWÓDZKIE ZRZESZENIE SPORTOWE NIEPEŁNOSPRAWNYCH START

Wydarzenia

Srebrna Sztanga: Polacy w czołówce[WYNIKI]

Drugie miejsce Justyny Kozdryk, również drugie Grzegorza Lanzera - to największe osiągnięcia Polaków w tegorocznych zawodach Srebrna Sztanga, które tradycyjnie już zorganizowaliśmy we Wrocławiu. Po emocjonującej walce o zwycięstwo nasi reprezentanci nieznacznie ulegli Rosjanom.

W kategorii OPEN kobiet najlepiej spisała się Vera Muratowa, która skończyła zawody z wynikiem 138kg, co dało 119,3 pkt. Tuż za nią uplasowały się kolejno: Justyna Kozdryk i Małgorzata Hałas-Koralewska(odpowiednio 96kg/107,4pkt oraz 111kg/106,3pkt).

Wśród grupie mężczyzn do 72kg wygrał Vladimir Balynets z Rosji(170kg/193pkt) przed Grzegorzem Lanzerem i Jurijem Egorchenkovem). Wysokie piąte miejsce zajął nasz zawodnik Mariusz Tomczyk(166kg/179,4pkt). Siódmy w stawce był Sławomir Szymański, a dziesiąty Bartosz Kuriata.

W grupie mężczyzn powyżej 72kg pierwsze miejsce wywalczył Rosjanin Igor Shorgun(202kg/173,8pkt). Tuż za nim uplasował się jego rodak Alexsander Belov i Mateusz Woroszył ze Startu Białystok. Najlepszy z naszych zawodników, Michał Salwa, zajął siódme miejsce z wynikiem 193kg.

Dla zawodników należących do narodowej kadry Polski Srebrna Sztanga była ostatnim sprawdzianem formy przed mistrzostwami świata, które już 2.grudnia rozpoczną się w Meksyku.

Ponadto, wieloletnią tradycją zawodów o Srebrną Sztangę jest przyznanie nagrody im. Karola Malickiego, wieloletniego zawodnika sekcji podnoszenia ciężarów WZSN Start Wrocław, który kilkanaście lat temu dołączył do niebiańskiej drużyny. W tym roku wyróżnienie otrzymał Piotr Łucki, a nagrodę jak zawsze ufundowała Elektromechaniczna Spółdzielnia Inwalidów ELWAT.

Zawody odbyły się dzięki wsparciu PFRON, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Gminy Wrocław, którym serdecznie dziękujemy za pomoc.

pobierz 2017_srebrna_wyniki.pdf 2017_srebrna_wyniki.pdf

Srebrna Sztanga-komunikat organizacyjny

Już po raz 37. najlepsi zawodnicy z Europy, na czele z silną reprezentacją Polski, spotkają się w naszym mieście na Srebrnej Sztandze - prestiżowym turnieju o blisko czterdziestoletniej tradycji. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków wyciskania do wspierania sztangistów głośnym dopingiem. Wszelkie szczegóły zamieszczamy w załączonym komunikacie organizacyjnym. Liczymy na Waszą obecność. Do zobaczenia!

pobierz komunikat_sztanga.docx komunikat_sztanga.docx

Drużynowe MP w Podnoszeniu Ciężarów: tytuł zostaje we Wrocławiu!

Nie mogło być inaczej! Nasi zawodnicy po raz PIĘTNASTY z rzędu zdobyli tytuł Drużynowych Mistrzów Polski w Podnoszeniu Ciężarów. 

Tym razem najlepsze ekipy z całego kraju spotkały się w Wiśle. Wrocławianie przystąpili do rywalizacji w roli faworytów, choć o zwycięstwo z roku na rok jest coraz trudniej. Od początku zdecydowany opór stawiali zawodnicy z Koszalina, Katowic i Tarnowa. Ostatecznie jednak drużyna w składzie: Beata Jankowska, Kamil Pisarek, Sławomir Szymański, Mariusz Tomczyk i Michał Salwa zgromadziła na swoim koncie najwięcej punktów i mogła cieszyć się z kolejnego trofeum.

Srebro zdobyli zawodnicy z Koszalina, a brąz drużyna Startu Tarnów. Świetnie zaprezentowała się drużyna Startu Katowice. Podopieczni trenera Andrzeja Karbowskiego w pewnym momencie objęli nawet prowadzenie w zawodach, jednak, ze względu na brak piątego zawodnika, nie mogli włączyć się do walki o podium.

Nasz klub reprezentowały ponadto jeszcze dwie drużyny, które uplasowały się tuż za podium:

- drużyna Wrocław II w składzie: Alicja Więch, Aleksander Pomorski, Andrzej Owczarek, Daniel Baczmański, Jakub Czajkowski zajęła IV miejsce 

- drużyna Wrocław III w składzie: Lucyna Kornobys, Wiktor Kędzia, Michał Salamon, Kamil Kozioł, Arnold Nawracaj zajęła V miejsce .

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Bydgoska Łuczniczka szczęśliwa dla naszych sztangistów

Tradycyjnie już na obiektach bydgoskiej Zawiszy sztangiści z całego kraju spotkali się na zawodach  o Puchar Polski. Była to już siedemnasta edycja popularnej Łuczniczki. 

Sztangiści naszego klubu po raz kolejny udowodnili, że na krajowym "podwórku" nie mają sobie równych. Jako pierwsze ze sztangą walczyły kobiety, które zostały sklasyfikowane w trzech grupach. W kat. OPEN zwyciężyła niezawodna Justyna Kozdryk(SSiRON Radom) z wynikiem 97kg w kat.wag. 45kg. Nasze zawodniczki także zakończyły zawody na podium.

Beata Jankowska 90kg - I miejsce w gr. 73-86kg

Alicja Więch 64kg - II miejsce w gr. 55-67kg

Mężczyźni zostali podzieleni według kategorii wagowych. Najlepszym zawodnikiem w klasyfikacji OPEN został Grzegorz Lanzer z Koszalina. Wyniki naszych zawodników:

Sławomir Szymański 133kg -  I miejsce w kat.49kg 

Michał Salamon 110kg - II miejsce w kat.65kg

Kamil Pisarek 130kg - I miejsce w kat.80kg

Kamil Kozioł 120kg - II miejsce w kat. 80kg

Jakub Czajkowski 146kg - II miejsce w kat. 88kg

Andrzej Owczarek - 145kg - I miejsce w kat. 97kg

Michał Salwa - 180kg - I miejsce w kat. 107kg

Arnold Nawracaj  - 150kg - II miejsce w kat. 107kg

Daniel Baczmański - 160kg - II miejsce w kat. +107kg

Piotr Łucki - 120kg - IV miejsce w kat. +107kg

Obecny w Bydgoszczy trener Ryszard Tomaszewski nie kryje zadowolenia z osiągniętych wyników. Kolejnym sprawdzianem formy będą listopadowe Drużynowe Mistrzostwa Polski. 





Grad medali w Indywidualnych Mistrzostwach Polski

Podczas rozgrywanych 23-25 czerwca Mistrzostw Polski w Podnoszeniu Ciężarów nasi zawodnicy zdobyli  23 medale, w tym aż osiem złotych. Szczególnie cieszy rekord Polski Sławomira Szymańskiego(136kg w kat. wag <49kg), oraz bardzo udany debiut niespełna 16letniego Wiktora Kędzi. Poniźej komplet wyników:

 

KOBIETY

kat. 61kg

Alicja Więch – 64kg – brązowy medal

kat. 73kg

Beata Jankowska - 91kg – złoty medal

 

JUNIORZY

Kamil Pisarek – 123kg – srebrny medal w kat. 80kg

Wiktor Kędzia – 95kg – złoty medal w kat. JUNIOR +107

Wiktor Kędzia – 95kg – brązowy medal w kat. OPEN junior młodszy do lat 20

SENIORZY

kat. 49kg

Sławomir Szymański – 134kg – złoty medal gr. I (136kg w czwartym podejściu – nowy rekord Polski)

Tomasz Zabawa – 86kg – złoty medal gr. II

kat. 54kg 

Maciej Salamon – 72kg – brązowy medal gr. II

kat. 59kg

Mariusz Tomczyk – 155kg – złoty medal gr. I

Bartosz Kuriata – 141kg – srebrny medal gr. I

kat. 65kg

Michał Salamon – 120kg – złoty medal gr. II

kat. 72kg

Krzysztof Werenc – 90kg – srebrny medal gr. II

 

kat. 80kg   

Kamil Kozioł – 122kg – srebrny medal gr. II

Kamil Pisarek – 123kg – srebrny medal gr. I

Dariusz Kucharski – 110kg – brązowy medal gr. II

kat. 88kg

Tomasz Zawadzki – 130kg – srebrny medal gr. II

Jakub Czajkowski – 148kg – brązowy medal gr. I

Tymoteusz Karpiński – 95kg – IV miejsce gr. II

Zbigniew Michen – 130kg - IV miejsce gr. I

kat. 97kg

Andrzej Owczarek – 145kg – złoty medal gr. II

Marek Strzałkowski – 137kg – IV miejsce gr. I

kat. 107kg

Michał Salwa – 185kg – złoty medal gr. I

Arnold Nawracaj – 150kg – srebrny medal gr. I

kat. +107kg

Daniel Baczmański – 170kg – srebrny medal gr. I

Krzysztof Kolankiewicz  - 115kg – brązowy medal gr. I

Piotr Łucki – 120kg - brązowy medal gr. II

MEDALE JUNIORÓW ŁĄCZNIE: 3 (1 złoty, 1 srebrny, 1 brązowy)

MEDALE KOBIET ŁĄCZNIE: 2 (1 złoty, 1 brązowy)

MEDALE SENIORÓW ŁĄCZNIE: 18 (6 złotych, 7 srebrnych, 5 brązowych)

WSZYSTKIE MEDALE: 23 (8 złotych, 8 srebrnych, 7 brązowych)

Organizatorem zawodów było Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne START Zielona Góra, które gościło najlepszych zawodników z całej Polski w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie.

Zawodnicy trenują pod kierunkiem trenerów: Jerzego Mysłakowskiego, Mariusza Oliwy i Ryszarda Tomaszewskiego. 



Beata Jankowska trzecia w zawodach Pucharu Świata

Dwa złote, dwa srebrne i dwa brązowe medale - to najlepszy od wielu lat dorobek kadry Polski sztangistów, która pod wodzą trenera Mariusza Oliwy wystąpiła w zawodach Pucharu Świata. Szczególnie cieszy trzecie miejsce naszej zawodniczki, Beaty Jankowskiej.

Medalowy worek rozwiązał się już pierwszego dnia, gdy po złoto sięgnęła bezkonkurencyjna Justyna Kozdryk. Zawodniczka SSiRON Radom zapewniła sobie tytuł już pierwszym udanym podejściem.  W następnych próbach przypieczętowała wygraną z ostatecznym wynikiem 94kg. W czwartek na pomoście pojawili się też wrocławianie - Sławomir Szymański(125kg, V miejsce w kat. wag.<49kg) i Bartosz Kuriata(132kg, IV miejsce w kat.wag.<59kg).

W kategoirii <65kg o zwycięstwo walczyli odwieczni rywale: Grzegorz Lanzer(START Koszalin) i Marek Trykacz(START Zielona góra). Obaj poradzili sobie z ciężarem 175kg, a o zwycięstwie tego pierwszego zdecydowała niższa masa ciała. Tym sposobem na koncie biało-czerwonych znalazły się dwa kolejne krążki. 

Następnie do rywalizacji W kat. wag. <80kg przystąpił Piotr Szymeczek. Zawodnik Startu Tarnów powiększył dorobek medalowy o srebro, kończąc start z dobrym wynikiem 168kg. Jego klubowy kolega, Artur Lis, zakończył rywalizację zawodników kategorii <72kg z rezultatem 145kg(IV miejsce).

Po brązowe medale solidarnie sięgnęły Beata Jankowska(83kg, kat.wag.<73) i Paulina Przywecka- Puziak(93kg,kat.wag.<67). Dla naszej zawodniczki jest to pierwszy medal zdobyty na międzynarodowej imprezie.

Emocji dostarczyli także panowie startujący w wyższych kategoriach. Powodem do radości jest dla nas występ Michała Salwy(kat. wag. 107kg), który z kompletem zaliczonych podejść i wynikiem 180kg uplasował się na wysokim V miejscu. Tomasz Majewski ze Startu Koszalin(kat.wag.<88kg) również zapisał na swoim trzy udane podejścia,  tym ostatnie do 168kg. 

Docelową imprezą sztangistów w tym roku są Mistrzostwa Świata, które odbędą się jesienia w Meksyku. 

Dobre występy w Bursztynowej Sztandze

Ośrodek wypoczynkowy Ostrów-Mausz po raz kolejny gościł zawodników i zawodniczki z całej Polski. W Weekend 21-23.04. 2017 roku odbyła się dwunasta edycja Ogólnopolskiego Integracyjnego Turnieju o Bursztynową Sztangę.

Mimo dość dużej odległości, dzielącej miejsce zawodów od Wrocławia, nasz klub reprezentowało czworo zawodników pod wodzą trenera Mariusza Oliwy. Najlepiej zaprezentował się Michał Salwa, który poradził sobie z ciężarem 180kg i zajął I miejsce wśród zawodników z kategorii 88-107kg. Trzecie miejsce w kat. <80kg zajął Kamil Kozioł z wynikiem 125kg.

Alicja Więch i Marek Strzałkowski(odpowiednio 65 i 135kg), zajęli miejsca tuż za podium. Zwycięzcą całych zawodów został Grzegorz Lanzer(Start Koszalin). Tytuł najlepszej zawodniczki zapewniła sobie Anna Kubaszewska(Start Maków Mazowiecki).

Turniej w Żywcu na początek sezonu

Udziałem w XIV Ogólnopolskim Integracyjnym Turnieju Wyciskania Leżąc kilkoro naszych zawodników rozpoczęło starty w wiosennej części sezonu. Na żywieckim pomoście nie zabrakło wrocławskich sukcesów. 

Zwycięzcą klasyfikacji OPEN, zarówno zawodników z niepełnosprawnościami, jak i całościowej,został Sławomir Szymański. Sławek rozpoczął sezon z bardzo dobrym wynikiem 132 kilogramy. Alicja Więch zajęła I miejsce w kat. OPEN kobiet, uzyskując rezultat 65kg. 

Daniel Baczmański poradził sobie z ciężarem 165kg, co wystarczyło do zajęcia 5. miejsca w mocno obsadzonej kategorii powyżej 107kg. Świetnie zaprezentował się debiutujący w barwach naszego klubu Marek Strzałkowski, który zaliczył wszystkie podejścia z ostatecznym wynikiem 132kg. Doroczne zawody już po raz czternasty zorganiozowało Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy.

W najbliższych miesiącach naszych zawodników czeka jeszcze kilka sprawdziańów sportowej formy. Najważniejszym będą czerwcowe Mistrzostwa Polski. 

Dyscypliny

Sekcje Sportowe WZSN START WROCŁAW.

Pływanie

Podnoszenie ciężarów

Siatkówka rozgrywana na siedząco

Lekkoatletyka

Tenis stołowy

Goal ball

Szachy

Kolarstwo

Kajakarstwo

Boccia

Galeria

Koszykówka na wózkach

Sponsorzy

Wspierają nas

Projekt realizujemy we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projeku "PITax.pl dla OPP.

 

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Urząd Miejski Wrocławia
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
Ministerstwo Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej