WOJEWÓDZKIE ZRZESZENIE SPORTOWE NIEPEŁNOSPRAWNYCH START

Wydarzenia

III Grand Prix Gorzowa Wlkp - podsumowanie

Więcej

22 grudnia 2019 r. zawodnicy WZSN Start Wrocław startowali w III Grand Prix Gorzowa Wlkp w Tenisie Stołowym Osób Niepełnosprawnych. Marek Dubiński  zajął 1 m. w kl.6-8, Jolanta Kopaczyńska - 3 m. w klasie 9-10, gdzie rywalizowała z mężczyznami (jedyna kobieta uczestnicząca w zawodach). Ziemowit Szpargała tuż za podium na 4 m. Nieznacznie przegrał mecz o 3 m.

Nasi tenisiści mistrzami Dolnego Śląska

Więcej

Mistrzostwa Dolnego Śląska Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym -  Bolesławiec 19.10.2019

Daniel Staszak (kl. M 1-5), Jolanta Kopaczyńska (kl. K 6-10), Marek Dubiński (kl. M 6-8), Zbigniew Wrzask (M kl.9-10), Jacek Gąsieniec (kl. M 11) i Jakub Ostoja-Solecki (kategoria open) zostali mistrzami Dolnego Śląska Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym, które odbyły się w Bolesławcu.

Klasa M 1-5 wózki

1 m. Daniel Staszak  (WZSN Start Wrocław)

2 m. Łukasz Januszke  (TOP Bolesławiec)

3 m. Krzysztof Soduł  (TOP Bolesławiec)

4 m.Stanisław Józefczak (UKS TS Sparta Lubań)

Klasa K 6-10

1 m. Jolanta Kopaczyńska  (WZSN Start Wrocław)

2 m. Martyna Stos (TOP Bolesławiec)

3 m. Kinga Rosłaniec WZSN Start Wrocław

Klasa M 6-8

1 m. Marek Dubiński  (WZSN Start Wrocław)

2 m. Waldemar Krzemiński (TOP Bolesławiec)

3 m. Zbigniew Kurasz  (TOP Bolesławiec)

4 m. Jan Kazienko  (WZSN Start Wrocław)

Klasa M 9-10

1 m. Zbigniew Wrzask  (WZSN Start Wrocław)

2 m. Jakub Ostoja - Solecki  (WZSN Start Wrocław)

3 m. Dariusz Nowosada (WZSN Start Wrocław)

Klasa M 11

1 m. Jacek Gąsieniec  (TOP Bolesławiec)

2 m. Zbigniew Gaweł (Olimpijczyk Bolesławiec)

3 m. Mateusz Zawlik (Olimpijczyk Bolesławiec)

4 m. Adam Majzner (Razem Lubań)

5 m. Dawid Widuch (Razem Lubań)

6 m. Kacper Król (Razem Lubań)

7 m. Rafał Kobusiak  (Olimpijczyk Bolesławiec)

8 m. Emil Turek (Razem Lubań)

Kategoria OPEN

1 m. Jakub Ostoja - Solecki  (WZSN Start Wrocław)

2 m. Daniel Staszak  (WZSN Start Wrocław)

3 m. Waldemar Krzemiński (TOP Bolesławiec)

4 m. Marek Dubiński (WZSN Start Wrocław)

Marek Dubiński

Medale naszych zawodników podczas Grand Prix w Gdańsku

Więcej

I Grand  Prix Polski Osób  Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym, Gdańsk 04-06.10.2019 r.

Znakomitymi wynikami zakończył się udział tenisistów WZSN START WROCŁAW

Spośród siedmiu zawodników, troje wywalczyło podium:

Klasa M 5: Daniel Staszak (1 miejsce)

Klasa K 6-7: Jolanta Kopaczyńska (2 miejsce)

Klasa M 7: Marek Dubiński (3 miejsce)

Pozostałe miejsca naszych zawodników:

m. 5-6 Ziemowit Szpargała (WZSN Start Wrocław, klasa M 11);

m. 6 Kinga Rosłaniec (WZSN Start Wrocław, klasa K 8-9);

m. 9-12 Jan Kazienko (WZSN Start Wrocław, klasa M7);

m. 13-14 Jakub Ostoja-Solecki (WZSN Start Wrocław, klasa M10).

Szczegółowe wyniki można znaleźć klikając:

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2019

Więcej

W dniach 05.-07.04.2019 r. w Wiśle odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym.

Nasi zawodnicy rywalizowali w trzech klasach startowych:

Kl. 6-7: Marek Dubiński (kapitan), Zygmunt Lelit i Jan Kazienko (m.7-9)

Kl. 10: Dariusz Nowosada (kapitan) i Jakub Ostoja-Solecki (m.7-10)

Kl.11: Ziemowit Szpargała (kapitan) i Kamil Bubel (m.4)

.W klasie 6-7 rywalizowało 10 drużyn.

Pierwotnie mieliśmy rywalizować z drużynami Start Skierniewice i Start Gdańsk, ale w dniu zawodów przesunięto nas do grupy z IKS AWF I Warszawa i Startem Zielona Góra (obie drużyny to ubiegłoroczni medaliści drużynowych mistrzostw Polski).

W pierwszym meczu przegraliśmy 0:2 z drużyną IKS AWF I Warszawa.
W drugim meczu przegraliśmy 1:2 z drużyną  Start Zielona Góra (honorowy punkt w singlu wywalczył M.Dubiński)

Ostatecznie zajęliśmy 3 m. w grupie eliminacyjnej i nie awansowaliśmy do ćwierćfinału, zajmując m.7-9.

W klasie 10 rywalizowało 10 drużyn.

Drużyna Startu Wrocław (D. Nowosada, J.Ostoja-Solecki) rywalizowała w grupie czteroosobowej z drużynami Start Białystok, Start Gorzów i IKS Jezioro Tarnobrzeg.

Wszystkie trzy mecze zakończyły się przegraną naszej drużyny 0:2.

W zawodach tej rangi debiutował 14-letni Jakub Ostoja Solecki.

W klasie 11 rywalizowały 4 drużyny.

Drużyna Startu Wrocław (Z.Szpargała, K.Bubel) zajęła 4 miejsce, przygrywając trzy mecze kolejno ze Startem Gorzów I, Trzebinia i o trzecie miejsce z drużyną Start Gorzów II 0:2, choć Ziemowit Szpargała walczył do końca ulegając przeciwnikowi 2:3.

Przyczyny słabszych wyników: wysoki poziom  rywalizacji i niskie rozstawienie naszych drużyn nie na podstawie wyników poprzednich Drużynowych Mistrzostw Polski (w kl. 6-7 wywalczyliśmy brązowy medal) tylko na podstawie rankingów indywidualnych z poprzedniego rok.