fb

WOJEWÓDZKIE ZRZESZENIE SPORTOWE NIEPEŁNOSPRAWNYCH
WOJEWÓDZKIE ZRZESZENIE SPORTOWE NIEPEŁNOSPRAWNYCH START

Wydarzenia

Od lewej zawodnicy: Marek Dubiński, Jakub Mirosław, Daniel Staszak, Jolanta Kopaczyńska i Paweł Jabłoński

Wykaz zawodników sekcji tenisa stołowego

Lp.

  Nazwisko i imię

Data urodzenia

Grupa startowa

1

  Barański Andrzej

09.03.1960

Trener

2

  Dubiński Marek

19.09.1973

M 7

3

  Jabłoński Paweł

20.05.1987

M 9

4

  Kopaczyńska Jolanta

24.09.1959

K 7

5

  Lelit Zygmunt

26.02.1970

M 6

6

  Mirosław Jakub

08.08.2000

M 8

7

  Nowosada Dariusz

09.02.1972

M 10

8

 Ośmakiewicz Stanisław

2.11.1966

M 10

9

  Staszak Daniel

18.06.1982

M 5

10

  Szczepaniak Adrian

20.03.1983

M 9

11

  Wrzask Zbigniew

29.04.1959

M 9

12

  Beck Zygmunt

31.12.1936

OPEN

13

  Kamiński Andrzej

21.11.1955

OPEN

14

  Krywult Leszek

12.02.1940

OPEN

Sylwetki zawodników

Jolanta Kopaczyńska

ur. 24.09.1959 r.

Klasa startowa: K 7, członkini kadry Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym

NAJWAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA

Indywidualnie

  • Mistrzyni Polski w kl. K 7-8 (Gdańsk, 2015), 3 m. w grze podwójnej w parze z Dorotą Mitutą [Start Zielona Góra] kl. K 6-10 (Gdańsk, 2015);
  • Wicemistrzyni Polski w kl. K 6-7 (Gdańsk, 2016), 3 m. w grze podwójnej w parze z Julią Jarosz [Start Gorzów] w kl. K 6-10 (Gdańsk, 2016);
  • 1 m. na I Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym (Gdańsk, 2016);
  • 1 m. na II Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym (Gdańsk, 2016);
  • 2 m. na III Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym (Gdańsk, 2016);
  • 2 m. na II Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym (Gdańsk, 2015);
  • 3 m. na III Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym (Gdańsk, 2015);
  • 2 m. indywidualnie w Ogólnopolskim Turnieju w Tenisie Stołowym Osób Niepełnosprawnych w Węgierskiej Górce (2015);
  • 2 m. w IV Memoriale Adama Borczucha w Tenisie Stołowym (Radom, 2016).

 Drużynowo

 

  • 1 m. (wspólnie z M.Dubińskim, P. Jabłońskim i D.Staszakiem) w Ogólnopolskim Turnieju
    w Tenisie Stołowym Osób Niepełnosprawnych w Węgierskiej Górce (2015);
  • 4 m. w Drużynowych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym (Drzonków, 2014).
Marek Dubiński
ur. 19.09.1973 
klasa startowa: M7 

NAJWAŻNIEJSZE OSIĄGNIECIA

Indywidualnie

  • 3 m. na I Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym (Gdańsk, 2016);
  • 3 m. na III Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym (Gdańsk, 2016);
  • 2 m. w kl. M 6-8 w Ogólnopolskim Turnieju w Tenisie Stołowym Osób Niepełnosprawnych w Węgierskiej Górce (2015);
  • m. 5-8 w kl. M 7 w Indywidualnych Mistrzostwach Prix Polski Osób Niepełnosprawnych
    w Tenisie Stołowym (Gdańsk, 2016).

Drużynowo

  • 1 m. (wspólnie z J.Kopaczyńską, P. Jabłońskim i D.Staszakiem) w Ogólnopolskim Turnieju
    w Tenisie Stołowym Osób Niepełnosprawnych w Węgierskiej Górce (2015),
  • 1 m. (wspólnie z P.Jabłońskim i A.Szczepaniakiem) w Międzynarodowym Turnieju Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym w Drzonkowie (2016),
  • 1 m. (wspólnie z A.Barańskim, Pawłem Jabłońskim i A.Szczepaniakiem)
    w Międzynarodowym Turnieju „O Puchar miasta Hradec Kralove” (2011);
  • 2 m. (wspólnie z A.Szczepaniakiem, P.Jabłońskim i D.Staszakiem)
    w Międzynarodowym Turnieju „O Puchar miasta Hradec Kralove” (2010);
  • 4 m. w Drużynowych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym (Drzonków, 2014).

Daniel Staszak

ur. 18.06. 1982

Klasa startowa: M 5, członek kadry Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym

NAJWAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA

Indywidualnie

  • Mistrz Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym w kl. M 5 (Bielsko-Biała, 2013); (Pleszew, 2014); Gdańsk, 2015); (Gdańsk, 2016);
  • Brązowy medalista Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym (Białystok, 2001).

Drużynowo

  • 1 m. (wspólnie z J.Kopaczyńską, P. Jabłońskim i M.Dubińskim) w Ogólnopolskim Turnieju
    w Tenisie Stołowym Osób Niepełnosprawnych w Węgierskiej Górce (2015);
  • 2 miejsce (wspólnie z A.Szczepaniakiem, Pawłem Jabłońskim i Markiem Dubińskim)
    w Międzynarodowym Turnieju „O Puchar miasta Hradec Kralove” (2010);
  • 4 m. w Drużynowych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym (Drzonków, 2014).

 

Paweł Jabłoński

ur. 20.05.1987 

Klasa startowa: M9, członek kadry Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym

NAJWAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA

Indywidualnie

  • Mistrz Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym w kl. M 9 (Gdańsk, 2016);
  • Wicemistrz Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym w kl. M 9 (Siedlce, 2005); (Żerków, 2010); (Cetniewo, 2011); (Bielsko-Biała, 2013); (Pleszew, 2014); (Gdańsk, 2015);
  • Brązowy medalista Międzynarodowych Indywidualnych Mistrzostw Czech (Janskie Laznie, 2012).

 

Drużynowo

  • 1 m. (wspólnie z J.Kopaczyńską, M.Dubińskim i D.Staszakiem) w Ogólnopolskim Turnieju
    w Tenisie Stołowym Osób Niepełnosprawnych w Węgierskiej Górce (2015);
  • 1 m. (wspólnie z M.Dubińskim i A.Szczepaniakiem) w Międzynarodowym Turnieju Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym w Drzonkowie (2016);
  • 1 m. (wspólnie z A.Barańskim, M.Dubińskim i A.Szczepaniakiem) w Międzynarodowym Turnieju „O Puchar miasta Hradec Kralove” (2011);
  • 2 miejsce (wspólnie z A.Szczepaniakiem, Markiem Dubińskim i Danielem Staszakiem)
    w Międzynarodowym Turnieju „O Puchar miasta Hradec Kralove” (2010);
  • 4 m. w Drużynowych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym (Drzonków, 2014).

 

Jakub Mirosław

ur. 08.08.2000 

Klasa startowa: M 8, członek kadry Polski Juniorów Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym

NAJWAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA

Indywidualnie

  • 2 m. w Otwartych Mistrzostwach Wrocławia w kategorii juniorów (2016)
  • 9 m. w kl. M 8 w Indywidualnych Mistrzostwach Prix Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym (Gdańsk, 2016)

Drużynowo:

  • 4 m. w Drużynowych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym (Drzonków, 2014)

 

Adrian Szczepaniak

ur. 20.03.1983

Klasa startowa M 9

NAJWAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA

Indywidualnie

  • Brązowy medalista w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym
    w kl. M 9 (Żerków, 2010)
  • Srebrny medalista Międzynarodowych Indywidualnych Mistrzostw Czech (Janskie Laznie, 2012)

Drużynowo

  • 1 m. (wspólnie z M.Dubińskim i P.Jabłońskim) w Międzynarodowym Turnieju Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym w Drzonkowie (2016)
  • 1 m. (wspólnie z A.Barańskim, P.Jabłońskim i M.Dubińskim) w Międzynarodowym Turnieju „O Puchar miasta Hradec Kralove” (2011)
  • 2 m. (wspólnie z A.Szczepaniakiem, P.Jabłońskim, M.Dubińskim i D.Staszakiem)
    w Międzynarodowym Turnieju „O Puchar miasta Hradec Kralove” (2010).


Dyscypliny

Sekcje Sportowe WZSN START WROCŁAW.

Pływanie

Podnoszenie ciężarów

Siatkówka rozgrywana na siedząco

Lekkoatletyka

Tenis stołowy

Goal ball

Koszykówka na wózkach

Szachy

Kolarstwo

Kajakarstwo

Boccia

Galeria

Sponsorzy

71 ZABEZPIECZEŃ
71 ZABEZPIECZEŃ
polska miedź
polska miedź
polformat
polformat
olimp
olimp
hes
hes
elwat
elwat
otto bock
otto bock

Wspierają nas

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Urząd Miejski Wrocławia
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
Ministerstwo Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej