WOJEWÓDZKIE ZRZESZENIE SPORTOWE NIEPEŁNOSPRAWNYCH
WOJEWÓDZKIE ZRZESZENIE SPORTOWE NIEPEŁNOSPRAWNYCH START

Wydarzenia

14.05.2014

W Bierutowie w dniach 08-11.05.2014 r. na Hali OKiS przy ulicy Krasińskiego 3.odbyły się Mistrzostwa Polski w Goalball. Zawody zostały zorganizowane przez PZSN START Wrocław na zlecenie PZSN START Warszawa przy współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Ziemi Bierutowskiej imienia Romka Kazimierskiego. Mistrzostwa zostały dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Marszałka Województwa Dolnośląskiego i Miasta Bierutów.

Rywalizacje mężczyzn wygrała drużyna z Białegostoku a nasza  w tym roku zaliczyla kolejny spadek o jedno oczko, choć piąte miejsce nie oddaje tego na co ją stać.

Najlepszym obrońcą został Marcin Gibuła z Lublina a majbardziej bramkostrzelnym zawodnikiem okazał się Andrzejuk Konrad z Białegostoku.

W nie oficjalnej rywalizacji w śród kobiet lepsze okazały się zawodniczki z Bierutowa, które  raz zremisowały a następnie dwukrotnie pokonały rywalki z Wrocławia. Królową strzelczyń została Ewa Bilewicz z Bierutowa a najlepszą obrończyniom Ewa Gajęcka również z Bierutowa.

II Turniej o Puchar Śląska w Goalball 2014 Dąbrowa Górnicza

Kolejny etap rozgrywek za nami. Zawody zostały rozegrane dnia 05.04.2014r w Dąbrowie Górniczej na hali sportowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabo Widzących mieszczącym się przy ulicy Swobodnej 59.

Po niżej tabela z wynikami po dwóch turniejach.

5

Po raz drugi w Turnieju wzięły udział kobiety i po raz drugi górą okazały się zawodniczki z Wrocławia.

To był drugi Turniej o Puchar Śląska, z czterech, jakie mają być rozegrane w tym roku.

20.03.2014

Turniej o Puchar Śląska, pierwszy z czterech, które zostaną rozegrane w tym roku  odbył się w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla niewidomych i słabowidzących we Wrocławiu przy  ul. Kamiennogórska 16, a wygrał go zespół z Katowic I z dorobkiem 10 punktów. Poniżej tabela końcowa.