fb

WOJEWÓDZKIE ZRZESZENIE SPORTOWE NIEPEŁNOSPRAWNYCH
WOJEWÓDZKIE ZRZESZENIE SPORTOWE NIEPEŁNOSPRAWNYCH START

Wydarzenia

Paweł Piotrowski. Trenuje od 2001r. Rzut oszczepem, rzut dyskiem , pchnięcie kulą.                                                                 
Indywidualne Mistrzostwa Polski:
                                     Rzut oszczepem- 11 złotych medali , 1 brazowy 
                                     Rzut dyskiem - 8 złotych medali , 1 bązowy 
                                     Pchnięcie kulą - 8 złotych medali, 1 brązowy
Mistrzostwa Europy w Assen ( Holandia)2003 r.
                                      Pchnięcie kulą - 2 miejsce
                                      Rzut oszczepem - 4 miejsce
Igrzyska Paraolimpijskie Ateny 2004r.
                                      Pchnięcie kulą - 1 miejsce
                                      Rzut oszczepem - 2 miejsce
                                      Rzut dyskiem - 4 miejsce
Mistrzostwa Europy w Esspoo Finlandia 2005 r.
                                      Pchnięcie kulą - 1 miejsce
                                      Rzut oszczepem - 1 miejsce
                                      Rzut dyskiem - 2 miejsce
Mistrzostwa Świata w Assen Holandia 2006 r.
                                       Pchnięcie kulą - 1 miejsce
                                       Rzut dyskiem - 1 miejsce
                                       Rzut oszczepem - 4 miejsce
Igrzyska Paraolimpijskie Pekin 2008 r.
                                       Pchnięcie kulą - 3 miejsce 
                                       Rzut oszczepem - 2 miejsce
                                       Rzut dyskiem - 7  miejsce 
Mistrzostwa Świata w Christchurch Nowa Zelandia 2011r.
                                       Pchnięcie kulą - 1 miejsce
                                       Rzut oszczepem - 1 miejsce
                                       Rzut dyskiem - 1 miejsce
Mistrzostwa Europy Stadskanaal- Holandia 2012 r. - 1 miejsce w rzucie dyskiem
Igrzyska Paraolimpiskie Londyn 2012 r. - 4 miejsce rzut dyskiem.                           

 

   

Daria KabierzTrenuje od 2008 r. Rzut dyskiem i pchnięcie kulą
Mistrzostwa Polski 2008r. - 2 miejsce w pchnięciu kulą, 3 miejsce w rzucie dyskiem
Mistrzostwa Polski Juniorów 2008r. - 1 miejsce w rzucie dyskiem, 1 miejsce w pchnięciu kulą.
Mistrzostwa Polski 2009r. - 2 miejsce w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą.
Mistrzostwa Świata Juniorów 2009r. - 1 miejsce w rzucie dyskiem, 2 miejsce w pchnięciu kulą.
Mistrzostwa Świata 2010r. - Anglia - 4 miejsce w pchnięciu kulą.
Mistrzostwa Świata Juniorów 2011r. - Czechy - 1 miejsce w rzucie dyskiem, 1 miejsce w pchnieciu kulą.
Mistrzostwa Europy 2012 r. - 1 miejsce w pchnięciu kulą
Igrzyska Paraolimpijskie Londyn 2012r. -
5 miejsce w rzucie dyskiem, 5 miejsce w pchnięciu kulą

Marta Langner : Trenuje od 2005r. Bieg i skok w dal.
Mistrzostwa Polski 2006r.
                                            
Bieg na 100 i 200 metrów
 - 3 miejsce
Mistrzostwa Polski 2007r.
                                           Bieg na 100 metrów - 1 miejsce 
                                           Bieg na200 metrów - 2 miejsce,
                                          
Skok w dal - 2 miejsce 
Igrzyska Paraolimpijskie Pekin 2008r.
                                           Bieg na 100 metrów
 - 5 miejsce
                                           Bieg na 200 metrów - 7 miejsce .
Otwarte Mistrzostwa Anglii 2008r.  
                                           Bieg na 100 metrów -3 miejsce 
                                           Bieg na 200 metrów - 2 miejsce
Mistrzostwa Polski 2009r. 
                                           Bieg na 100 -1 miejsce
                                           Bieg na 200 metrów- 1 miejsce 
                                           Skok w dal- 2 miejsce
Grand Prix Preview 2009r. Londyn 
                                           Bieg na 100 metrów - 3 miejsce
Mistrzostwa Czech 2010r.
                                           Bieg na 200 metrów - 1 miejsce
                                           Skok w dal - 1 miejsce
Mistrzostwa Świata Juniorów Czechy 2011r.
                                           Bieg na 100 metrów - 2 miejsce  
                                           Skok w dal - 1 miejsce
Mistrzostwa Świata Nowa Zelandia 2011r.
                                           Skoku w dal - 2 miejsce
Mistrzostwa Europy Holandia 2012 r.  Skok w dal - 1 miejsce
Igrzyska Paraolimpijskie Londyn 2012 r. - 6 miejsce w Skoku w dal - 6 miejsce

Lucyna Kornobys

2009 - Mistrzostwa Polski - złoty medal w kuli, dysku i oszczepie
     2010 - Mistrzostwa Polski - złoty medal w kuli, w dysku i oszczepie
                Halowe Mistrzostwa Polski Spała - złoty medal w kuli
                Mistrzostwa Chorwacji- srebrny medal w kuli
     2011 - Mistrzostwa Polski - srebrny medal w kuli, brązowy w dysku i oszczepie
                Mistrzostwa Świata w Nowej Zelandii - srebrny medal w oszczepie
                Mistrzostwa Czech - złoty medal w oszczepie i srebrny w dysku.
    2012 - Mistrzostwa Polski - złoty medal w dysku, w kuli oszczepie .
               Najlepsza zawodniczka MP.
               Mistrzostwa Europy Holandia - 5 miejsce w oszczepie i 7 m. w kuli.
               Mistrzostwa Włoch - złoto w kuli ,w dysku i w oszczepie.

 


 

 

Michał Gacka
Mistrzostwa Polski- 4 krotny srebrny medalista MP seniorów

 

 

 

 

Maciej Pilarski
Mistrzostwa Polski Juniorów - 2x złoty medal na 800 metrów
Mistrzostwa Polski Juniorów - 2x srebrny medal na 400 metrów

 

 

 

Krzysztof Jankowski
2010 - Mistrzostwa Polski Juniorów - Złoty medal w kuli, srebrny w dysku
2012 - Mistrzostwa Polski Seniorów - brązowy medal w kuli

 

 

Teresa Starzec
2010r. - Golden Spike IAAF World Chalange Ostrava-

2010r. - Mistrzostwa Świata Olomuniec:


2010r. - Mistrzostwa Polski Bydgoszcz - 100,200,400m. - 1miejsce
2011r. - Golde Spike IAAF World Chalange Ostrava - 1500m. - 1 miejsce
2011r. - Otwarte Mistrzostwa Czech - 100m. 3 miejsce, 200m. - 2 miejsce, 400m. - 2 miejsce.
2011r. - Intertinonal Athletic Meeting Słubice - 100,200m. - 1 miejsce.
2012r. - Mistrzostwa Włoch, Turyn- 100m. - 2 miejsce, 400m. - 1 miejsce
2012r. - Golden Spike Ostrava 1500m. - 1 miejsce.
2012r. - Mistrzostwa Polski - 200m. - 1 miejsce.
2012r. - Bieg Pokoju Zamość - 100 km- klasyfikacja generalna - 1 miejsce.
2012r. - Edf Tour MP w kolarstwie szosowym 6 km. - 4 miejsce.



 











 

 

 

 

 

 

                                                                

 

 

 

 

 

 

Dyscypliny

Sekcje Sportowe WZSN START WROCŁAW.

Pływanie

Podnoszenie ciężarów

Siatkówka rozgrywana na siedząco

Lekkoatletyka

Tenis stołowy

Goal ball

Koszykówka na wózkach

Szachy

Kolarstwo

Kajakarstwo

Boccia

Galeria

Sponsorzy

71 ZABEZPIECZEŃ
71 ZABEZPIECZEŃ
polska miedź
polska miedź
polformat
polformat
olimp
olimp
hes
hes
elwat
elwat
otto bock
otto bock

Wspierają nas

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Urząd Miejski Wrocławia
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
Ministerstwo Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej