fb

WOJEWÓDZKIE ZRZESZENIE SPORTOWE NIEPEŁNOSPRAWNYCH
WOJEWÓDZKIE ZRZESZENIE SPORTOWE NIEPEŁNOSPRAWNYCH START

Wydarzenia

TRENINGI SEKCJI

W 2023 roku treningi sekcji odbywają się w środy w godz.19:00 - 21:00 w centrum treningowym WZSN START WROCŁAW przy ul. Rakietowej 33. 

Sekcja Bocci

Boccia – to dyscyplina sportowa posiadająca wybitne walory rehabilitacyjne i integracyjne. Jest dyscypliną uniwersalną. Może ją uprawiać każdy, bez względu na rodzaj i stopień dysfunkcji. Ponadto, daje możliwość wyrównanej rywalizacji osobom z różnymi możliwościami funkcjonalnymi. Umożliwia udział w grze osobom z dużą niepełnosprawnością, np. o głębokim porażeniu mózgowym. Dyscyplina ta uczy tolerancji i szacunku do przeciwnika. Walorów rehabilitacyjnych jest bardzo wiele jak, choćby podnoszenie wydolności organizmu poprzez wpływ ćwiczeń na układ nerwowy, oddechowy, krwionośny, mięśniowy, kształtowanie sprawności fizycznej (motoryka duża i mała, ruchy precyzyjne, rozwijanie umiejętności rzucania, kopania i chwytania), doskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowej. Niebagatelne są korzyści w sferze psychicznej, takie jak wyzwalanie pozytywnych emocji (zwycięstwo, sukces, radość), nabycie umiejętności radzenia sobie ze stresem (podczas zawodów) oraz z porażką (przegrana), zwiększanie koncentracji na wykonywanym zadaniu. Boccia kształtuje też umiejętności społeczne – współdziałanie w zespole, pełnienie ról, branie odpowiedzialności za zespół, kształtowanie właściwych relacji społecznych itp.  Boccia stała się już przedmiotem opracowań naukowych. Jej walory rehabilitacyjne są ewidentne.

 Kontakt do trenera:

Mirosław Fic

tel. 502 025 846

e-mail: miroslaw.fic@gmail.com

Nasi zawodnicy najlepsi w Lubinie

12 maja sekcja bocci pojechała do Lubina na "V Regionalny Turniej Boccia". W turnieju wzięło udział 7 drużyn z Lubina, Środy Śląskiej, Polkowic i Wrocławia.
Nasza drużyna w składzie: Karol Radzikowski, Krzysztof Stefanowski, Maksymilian Duda zwyciężyła w 5 meczach i odniosła pierwsze zwycięstwo w turnieju!
 
Gratulujemy i już nie możemy doczekać się I Eliminacyjnego Turnieju do Mistrzostw Polski w Konopiskach (26-27.05.2017).
 
 

Boccia - reportaż portalu Sportgame

Zachęcamy do obejrzenia materiału(kliknij zdjęcie), w którym trener Mirosław Fic opowiada o zasadach gry i o dotychczasowych osiągnięciach naszych zawodników

źródło: www.sportgame.com.pl

Dyscypliny

Sekcje Sportowe WZSN START WROCŁAW.

Pływanie

Podnoszenie ciężarów

Siatkówka rozgrywana na siedząco

Lekkoatletyka

Tenis stołowy

Goal ball

Szachy

Kolarstwo

Kajakarstwo

Boccia

Galeria

Koszykówka na wózkach

Sponsorzy

Wspierają nas

Projekt realizujemy we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projeku "PITax.pl dla OPP.

 

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Urząd Miejski Wrocławia
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
Ministerstwo Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej