fb

WOJEWÓDZKIE ZRZESZENIE SPORTOWE NIEPEŁNOSPRAWNYCH
WOJEWÓDZKIE ZRZESZENIE SPORTOWE NIEPEŁNOSPRAWNYCH START

Wydarzenia

Puchar Polski w Dąbrowie Górniczej: przyjdź i kibicuj!

W weekend 25-27 maja możecie kibicować wrocławskim drużynom w walce o Puchar Polski. Do rywalizacji stanie oczywiście ekipa Startu Wrocław, ale zobaczymy także mlody zespół uczniów szkół Fundacji Ewangelickiego Centrum Diakonii i Edukacji. Tym razem gramy zamiejscowo, w Dąbrowie Górniczej. Po więcej szczegółów kjiknijcie w plakat. Do zobaczenia!

Puchar Polski w Siatkówce na Siedząco: lepsi tylko elblążanie

Więcej

Dwa dni emocji siaDkarskich w hali przy ul. Czajczej będziemy wspominać dobrze, choć z pewnym niedosytem. W turnieju o Puchar Polski nasza drużyna zajęła II miejsce, ulegając ostatecznie silnej ekipie z Elbląga.

Przed turniejem zarówno gospodarzy, jak i późniejszych zwycięzców turnieju wymieniano w gronie faworytów. Jak się okazało, miało to swoje uzasadnienie. Po zaciętym finale lepsi okazali się jednak przyjezdni. Brązowe medale pojechały do Szczecina. Co ciekawe, w turnieju wystąpiła reprezentacja Polski kobiet, która dzielnie stawiała opór męskim drużynom.

Organizacja turnieju o Puchar Polski w Siatkówce na Siedząco była współfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Zapraszamy na Puchar Polski!

Więcej

Wójewódzkie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych START Wrocław będzie gościć czołowe polskie drużyny w siatkówce na siedząco. W weekend, 22-24 września we Wrocławiu zamelduje się 10 ekip - uczestników Pucharu Polski.

Ta w pełni integracyjna dyscyplina paraolimpijska, nazywana potocznie "siaDkówką,  zjednała sobie już spore grono sympatyków.

 - W ostatnich latach zagraliśmy między innymi pokazowy mecz ze Skrą Bełchatów, braliśmy udział w wielu międzynarodowych turniejach, a sami zaprosiliśmy na sparingi reprezentację Włoch-wylicza trener siatkarzy naszego klubu i narodowej kadry Polski, Bożydar Abadżijew.

Do udziału w Pucharze Polski zgłosiło się 10 drużyn, w tym utytulowany Atak Elbląg oraz - co ciekawe - kadra Polski kobiet. Panie przyznają, że nie straszna im męska siła rażenia, a na boisku zamierzają walczyć o każdą piłkę.

Turniej odbędzie się w hali sportowej Wrocławskiego Klubu Koszykówki przy ulicy Czajczej 19. Wstęp wolny.

Puchar Polski w siatkówce na siedząco zostanie sfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Kolejne tytuły w dorobku "siaDkarzy"

Więcej

Drużyna siatkarzy na siedząco pod wodzą trenera Bożydara Abadżijewa zakończyła pierwsze półrocze złotym medalem Mistrzostw Polski. Tytuł najlepszej ekipy w kraju to tylko jeden z kilku sukcesów, którym mogą się pochwalić nasi zawodnicy. Dobra passa zaczęła się już wiosną i - jak wskazują wyniki - trwała przez cały sezon. Wysoka forma poskutkowała zdobyciem czterech prestiżowych trofeów. 

 1. Szczecin – 25.03.2017 – Turniej Integracyjny „SIADKÓWKA 2017” - podczas którego zwyciężyliśmy z mistrzem Polski-STARTem Szczecin oraz mocną drużyną z Kaźmierza.
 2. Tbilisi (GRUZJA) – 29.04-04.05.2017 – Turniej międzynarodowy „TblLISI OPEN 2017” - nasz zespół godnie reprezentował w nim Polskę wygrywając wszystkie rozegrane mecze z drużynami narodowymi Gruzji, Łotwy oraz wicemistrzem Kazachstanu-Aktau.
 3. Hamburg (NIEMCY) – 19-21.05.2017 -  Turniej międzynarodowy„28-th SVB-Hamburg Cup 2017” - najstarszy turniej w Europie w tej dyscyplinie sportu, nasza drużyna wzmocniona trzema zawodnikami
  z Kaźmierza zwycięża w finale drużynę z Drezna-wicemistrza Niemiec.
 4. Elbląg – 23-25.06.2017 - Mistrzostwa Polski w Plażowej Piłce Siatkowej na Siedząco – pierwszy tytuł Mistrza Polski w osiemnastoletniej historii naszej sekcji.
  Na uwagę zasługuje również fakt, że po raz pierwszy zgłosiliśmy do turnieju drużynę kobiecą, która zdobyła dla nas brązowe medale.

II GP Wrocławia : znów nie było na nas mocnych

Więcej

Wszyscy gramy w siatę, ale... ostatecznie wygrywają Polacy. II Grand Prix Wrocławia w siatkówce na siedząco mogłoby odbyć się pod takim hasłem. Turniej z udziałem sześciu ekip zakończył się zwycięstwem drużyny naszego klubu, która w finale pokonała reprezentację Polski.

Do stolicy Dolnego Śląska przyjechały reprezentacje Gruzji oraz Włoch, a także drużyna z Legnicy. Wrocław, jako miasto - gospodarz,również zadbał o silną obsadę. Oprócz zawodników z naszego klubu na parkiecie zameldowała się debiutująca drużyna Ewangelickiego Centrum Diakonii i Edukacji. Po zaciętej walce ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco: 

1. START Wrocław
2. Reprezentacja Polski 
3. Reprezentacja Gruzji
4. Reprezentacja Włoch
5. Drużyna z Legnicy
6. Drużyna Ewangelickiego Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. M. Lutra we Wrocławiu. 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Turniej mógł odbyć się dzięki wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, którym serdecznie dziękujemy!

Zapraszamy na Grand Prix Wrocławia

Więcej

Emocje po Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio jeszcze nie opadły, a już szykuje się kolejna wspaniała sportowa impreza. Tym razem we Wrocławiu, w roli głównej zobaczymy siatkarzy.

II Grand Prix Wrocławia w siatkówce na siedząco odbędzie się już w najbliższy weekend. Początek rozgrywek: sobota, 9:00. Bądźcie z nami!

Wspierają nas: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, za co serdecznie dziękujemy!

Trwa walka o Rio

Więcej

Czterech zawodników, fizjoterapeuta i trener to silna "delegacja"  naszego klubu w składzie reprezentacji Polski siatkarzy na turniej interkontynentalny.

Podopieczni Bożydara Abadżijewa wylecieli w sobotę do Chin, gdzie powalczą o paraolimpijskie przepustki do Rio. Pierwsze starcie już w czwartek. Lutowy sukces podczas turnieju towarzyskiego we Włoszech rozbudził sportowe apetyty nie tylko kibiców, ale też samych graczy.

Wyniki spotkań dostępne będą na facebookowym profilu Startu Wrocław. Zachęcamy więc do śledzenia aktualności. 

Siatkarze wrócili ze złotem

Więcej

Tę krótką wizytę na Sardynii Polscy siatkarze na siedząco będą z pewnością wspominać bardzo dobrze. Turniej towarzyski, o którym pisaliśmy w lutym, zakończył się tryumfem biało-czerwonych. Po raz kolejny warto wspomnieć, że solidnym fundamentem reprezentacji są zawodnicy naszego klubu.

Celem sparingowego weekendu we Włoszech było przede wszystkim sprawdzenie aktualnej dyspozycji zawodników przygotowujących się do nadchodzącego turnieju interkontynentalnego w Chinach. Test wypadł bardzo dobrze, co potwierdzają wyniki setów oraz meczu, rozgrywanych w systemie „każdy z każdym” :

1. Reprezentacja Polski - Meridiana Olbia Pallavollo Team - 25:9(jeden set)

2. Reprezentacja Włoch - Meridiana Olbia Pallavollo Team – 25:20(jeden set)

3. Reprezentacja Włoch - reprezentacja Polski - 19:25(jeden set)

4. Oficjalny mecz Włochy – Polska 1:3 (19:25, 6:25, 25:23, 9:25)

5. Set pokazowy w ramach akcji CEV ‪#‎OneDayMore4Volleyball - Reprezentacja Włoch - Reprezentacja Polski - 22:29

Wysoki poziom sportowy, jaki zaprezentowali zawodnicy trenera Bożydara Abadżijewa to chyba najlepsza z możliwych form promocji dyscypliny.  Członkowie drużyny przyznają jednak, że gospodarze zrewanżowali im się świetną atmosferą, życzliwym przyjęciem i specjałami włoskiej kuchni. Tym razem to jednak goście mieli większe powody do radości. Wierzymy, że dobra passa Polaków potrwa jeszcze bardzo długo. 

Nasi siatkarze trenują na Sardynii

Więcej

Zawodnicy sekcji siatkówki na siedząco naszego klubu wylecą w sobotę do Włoch, gdzie rozegrają spotkania sparingowe z reprezentacją gospodarzy.

Turniej towarzyski obejmie łącznie trzy mecze i będzie bardzo dobrą okazją do odbycia konsultacji szkoleniowych. Warto wspomnieć, że fundament reprezentacji Polski mężczyzn w siatkówce na siedząco stanowią właśnie zawodnicy Startu Wrocław.

- Potyczki  sparingowe z reprezentacją Włoch to efekt porozumienia między drużynami, które udało nam się osiągnąć podczas ostatnich mistrzostw świata – przyznaje trener, Bożydar Abadżijew.

Spotkania we Włoszech będą kolejnym etapem przygotowawczym przed marcowym turniejem interkontynentalnym w Chinach. Tam biało – czerwoni powalczą o możliwość udziału w zbliżających się igrzyskach paraolimpijskich.

 

Mistrzowie Polski w plażowej piłce siatkowej na siedząco

Więcej

Nasza trójka w składzie Robert Wydera, Piotr Truszkowski i Damian Grotek wywalczyła złoty medal Mistrzostw Polski w "plażówce" na siedząco. Robert Wydera został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju. 

Trener Bożydar Abadżijew - szczęśliwy Śmiech.

Mamy apetyt na powtórkę w halówce.

http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/2015-06-22-trzy-medale-elblaskiego-ataku-podczas-mp-w-nadbrzezu

Nasz trener na szkoleniu w USA

Więcej

Wielkie wyróżnienie i niezwykła możliwość rozwoju

Od 11 do 24 maja 2015 r. rząd Stanów Zjednoczonych zorganizował szkolenie przedstawicieli z całego Świata pod nazwą : „Multi-Nation Sport Disability Advocate Sport Visitors Program”.. Uczestnicy to sportowcy, trenerzy i menedżerowie sportowi zajmujący się sportem osób z niepełnosprawnościami pochodzący z wszystkich sześciu regionów świata, z 9 krajów. Na to niezwykłe szkolenie (wymianę dobrych praktyk) zostało zaproszonych tylko 20 osób w tym, tylko 4 z Europy, a spośród nich 2 z Polski: Bożydar Abadżijew i Filip Rodzik

Będzie to też możliwość nawiązania międzynarodowych znajomości m.in. z przedstawicielami Brazylii organizatora Paraolimpiady w RIO 2016. Pozostałe kraje, które biorą udział w programie to Chorwacja, Katar, Korea Południowa, Sudan, Tanzania i Turkmenistan. Cały program odbędzie się w Waszyngtonie.

Integracyjna Szkółka Piłki Siatkowej na Siedząco

Więcej

Z przyjemnością informujemy, iż w najbliższy czwartek ruszają zajęcia
Integracyjnej Szkółki Piłki Siatkowej na Siedząco Start Wrocław.
Zajęcia odbywać się będą w czwartki w godzinach 18:00 – 20:00
na hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Borowskiej 105.


Oferta nasza jest dedykowana dzieciom w wieku od 9 do 14 lat.

Nasze zajęcia sportowe oparte będą na grach i zabawach ruchowych, ze szczególnym uwzględnieniem opanowania podstaw gry w piłkę siatkową na siedząco - najbardziej integracyjnej dyscypliny sportu.

O dobrą zabawę oraz przyjazną atmosferę podczas zajęć zadbają prowadzący zajęcia:
Beata Szajsner – instruktor piłki siatkowej na siedząco
oraz
Bożydar Abadżijew – trener Reprezentacji Polski w piłce siatkowej na siedząco.

Pierwsze zajęcia odbędą się w najbliższy czwartek 26 marca.

Serdecznie zapraszamy

Ponownie srebro Mistrzostw Polski i Puchar Polski

Więcej

W przeciągu dwóch tygodni odbyły się dwa najważniejsze wydarzenia w klubowej piłce siatkowej na siedząco. 

Najpierw nasza drużyna powtórzyła osiągnięcie z poprzednich trzech lat zdobywając w Szczecinie srebrny medal Mistrzostw Polski. W najważniejszym meczu ustąpiła drużynie IKS Atak Elbląg w stosunku setów 1:3.

W pierwszy weekend listopada zespół nasz zdobył Puchar Polski pokonując w finałowym meczy turnieju drużynę Startu Szczecin 3:2.

Świetny wynik, ale mały niedosyt jest. Była szansa na dublet. No cóż może w 2014 .....?

NASI NA MISTRZOSTWACH EUROPY 2013

Więcej

W drużynach narodowych reprezentujących nasz kraj podczas Mistrzostw Europy 2013 rozegranych w Elblągu w dniach 16-22 wrzesień wystąpiło 5 zawodniczek i 5-ciu zawodników.

 

W kobiecej Reprezentacji Polski wystąpiły:

1. Zofia Wasiewska

2. Lucyna Kornobys

3. Magdalena Głowińska

4. Danuta Bujok

5. Karolina Kałużyńska

w męskiej Reprezentacji Polski wystąpili:

1. Zbigniew Delmaczyński

2. Piotr Siciński

3. Tomasz Głąb

4. Michał Stańdo

5. Robert Wydera

Nadmienić również należy, iż fizjoterapeutą męskiej ekipy był Sebastian Pietruszka - WROCŁAWIANIN,

a selekcjonerem reprezentacji narodowej - Bożydar Abadżijew - od 15 lat trener naszej sekcji piłki siatkowej.

 

W 24 osobowej ekipie reprezentującej nasz kraj, aż 50% to nasi członkowie.

Wszyscy oni przyczynili sie do końcowego sukcesu, bo za taki należy uznać wywalczenie szóstego miejsca w turnieju męskim oraz ósmego w żeńskim.

Więcej o Mistrzostwach Europy 2013 na www.paravolley.pl

 

Teraz czas na Mistrzostwa Polski - do roboty!!!

HAMBURG 2013

Więcej

Już tradycją stał się udział naszej drużyny w najstarszym na świecie turnieju piłki siatkowej na siedząco w Hamburgu.

Wśród 16 drużyn z wielu zakątków Europy nasz zespół uplasował się na wysokiej 4 pozycji. Niedosyt jednak jest gdyż w meczu o brąz ulegliśmy drużynie z Lipska po bardzo wyrównanej walce 2:1.

Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z Leverkusen pokonując w finale zespół z Berlina.

Jak widać na zdjęciu część naszej ekipy w przerwach pomiędzy meczami, nawiązywała nowe znajomości m.im z sympatycznymi Duńczykami.

26-28 kwiecień 2013.

"SIADKÓWKA 2013" w Szczecinie

Więcej

W dniach 13-14 kwietnia 2013 w Szcecinie lokalni pasjonaci piłki siatkowej zorganizowali wyjątkowy turniej piłki piatkowej na siedząco, w którym oprócz drużyn piłki siatkowej na siedząco wystąpiły również amatorskie drużyny, które na codzień bawią się tradycyjną wersję siatkówki.

Trzeba przyznać, iż wielu zawodników pomimo pierwszego kontaktu z siatkówką na siedząco doskonale sobie radzili i z maczu na mecz adoptowali się do nowych dla nich warunków.

Oprócz doskonałej zabawy SIADKÓWKĄ trzeba przyznać, iż również poziom rozgrywanych meczów był nadspodziewanie wysoki. Świadczy o tym między innymi fakt, iż finale spotkały sie drużyny wicemistrza Polski Start Wrocław oraz jedna z najlepszych w Szczecinie amatorska (tradycyjna piłka siatkowa).

Mecz zakończył się zwycięstwem Startu Wrocław, ale do wyłonienia lepszego potrzebnych było aż 5 setów.

SiaDkówka 2013 był częścią większej lokalnej akcji charytatywnej "Siatkarze dla hospicjum", a wpisowe z tytułu udziału w turnieju zasiliła konto hospicjum.

Zaszczytem i wielką przyjemnością był udział w tym turnieju.

Sparingi z Reprezentacją Ukrainy

Więcej

Zagraliśmy cztery wyjątkowe mecze z Reprezentantami Ukrainy !!!!
Nasi zawodnicy mieli więc możliwość ogrywać się z najlepszymi. Goście wygrali wszystkie cztery mecze, aczkolwiek w każdym z nich tanio skóry nie sprzedaliśmy wygrywając pojedyncze sety.
Szczególnie cieszy pokazowy mecz rozegrany w sali sportowej VII Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu, podczas którego pokazaliśmy licznie zebranej publiczności piłkę siatkową na siedząco na wysokim poziomie, dostarczając przy okazji wielu pozytywnych emocji - co było głównym celem tej potyczki.

Link do relacji w TVP - 13 minuta serwisu informacyjnego

Korzystając z okazji serdecznie dziękujemy dyrekcji VII Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego we Wrocławiu za udostępnienie nam sali sportowej do rozegrania wszystkich meczów.

START WROCŁAW POLSKA vs. UKRAINA

Więcej

Startujemy i to z wysokiego C. W dniach 14-16 marca 2013 nasze piękne miasto odwiedzi Reprezentacja Ukrainy w piłce siatkowej na siedząco. Siatkarze Ukrainy na dwóch kolejnych Mistrzostwach Europy zajmowali czwarte miejsce ulegając w walce o brąz dwukrotnie Niemcom (w obu meczach wygrywali już po 2:0 w setach).

Czujemy się wyróżnieni, iż wybrali naszą drużynę jako godnego sparingpartnera.

Wyniki naszych potyczek już w przyszłym tygodniu... .

NIE MA RÓŻNIC ANI BARIER MIĘDZY NAMI

Więcej

12 marca br. nasza ekipa promująca siatkówkę na siedząco w składzie: Magda, Robert, Michał i Couchuuu zawitali do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu. Przeprowadziliśmy tam pokazowy trening z dziećmi połączony z pokazowym setem gry 2x2. Wszystko zakończyliśmy meczem, w którym wzięło udział około 20-ro dzieci (oczywiście z uwzględnieniem przepisów, czyli na zmianę).
Zarówno dzieciaki jak i my doskonale sie bawiliśmy przedłużając czas gry na maksa.

Wydarzenie to było ciekawym i uroczystym podsumowaniem projektu "NIE MA RÓŻNIC ANI BARIER MIĘDZY NAMI", w którym uczestniczyły szkoły nr 15 i 26 z Wałbrzycha.

Nasze show wywołało spore zinteresowanie lokalnych mediów:

http://www.tvwalbrzych.pl/site/

10 minuta

http://walbrzych.naszemiasto.pl/artykul/1769590,trener-kadry-i-siatkarze-siedzacy-w-walbrzyskiej-podstawowce,id,t.html#acdccd93642ac162,1,3,6

http://www.walbrzyszek.com/news,single,init,article,18754

http://walbrzych24.com/1-wiadomosci/7205-siatkowka-przelamuje-bariery

http://walbrzych24.com/1-wiadomosci/7207-siatkowka-na-siedzaco-foto

Zaczynamy rok 2013

Więcej

Na początek spotkanie z dziećmi Szkoły Podstawowej Nr 74 im. Prymasa Tysiąclecia przy ul.Kleczkowskiej we Wrocławiu, podczas którego nasz trener (czyli ja) i Michał Stańdo rozmawiali z dziećmi o sporcie osób niepełnosprawnych, ze szczególnym uwzględnieniem najbardziej intergracyjnej dyscypliny sportu (czyli naszej).

Na koniec roku WYDARZENIE ROKU

W niedzielę 16 grudnia w Częstochowie odbył się charytatywny mecz na rzecz Unicef-u.  Przed głównym wydarzeniem wieczoru, drużyna Startu Wrocław wraz z Reprezentacją Polski w siatkówce na siedząco, rozegrała dwa pokazowe sety. Było to wielkie wydarzenie wśród „siedzącej” społeczności siatkarskiej. Nie tylko pomogliśmy, ale również mieliśmy okazję wypromować tę wspaniałą dyscyplinę.  Wielu kibiców miała możliwość pierwszy raz zobaczyć ten rodzaj siatkówki, jednak bardzo szybko zrozumieli jej ideę i głośno kibicowali podczas zaciętej walki na boisku.  Rywalizacja zakończyła się wynikiem 1:1. Mamy nadzieję, że zyskaliśmy nowych sympatyków, a w przyszłości może zawodników siatkówki na siedząco.
Na pochwałę zasługuje również fakt przedstawienia, choć jedynie fragmentarycznie, przebiegu pokazowego meczu w Polsacie Sport. Również kilka portali sportowych wspomniało o naszym uczestnictwie.
http://www.sport.pl/sport/51,78976,13062170.html?i=36

http://skra.tv/sezon-2012-2013/item/wygray-dzieciaki-w-czadzie
http://eurosport.onet.pl/siatkowka/reprezentacje/wielki-mecz-pge-skry-belchatow-z-reprezentacja-pol,1,5331587,wiadomosc.html
http://www.pzps.pl/Siatkowka-na-siedzaco.html
http://www.sport.pl/sport/1,78976,13062170,Siatkarski_wieczor_z_gwiazda_tenisa__czyli_charytatywne.html

A na mikołaja złoto ze Złotoryi

Tradycyjnie ostatnim turniejem w roku był piąty już Integracyjny Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej.
Tym razem potraktowaliśmy go nie tylko integracyjnie pokonując w finale drużynę Startu Szczecin 2:1.
A nasza Madzia została wyróżniona indywidualnie jako najlepsza siatkarka turnieju.

LIPZIG CUP 2012

Srebrne medale przywiozła też nasza drużyna z Lipska na przełomie listopada i grudnia 2012. Wystąpiliśmy w składzie bez kilku naszych podstawowych zawodników, ale wzmocnieni dwoma szczeciniakami (zawodnikiem i trenerem).
Nasz zespół rozegrał świetne mecze ulegając dopiero w finale drużynie z Berlina 1:2 . Sam mecz obfitował w efektowne akcje, a zebrana publiczność kibicowała nie tylko swoim rodakom.
Na uwagę zasługuje fakt, iż dobry występ Roberta Wydery został doceniony przez organizatorów, którzy nagrodzili go statuetką MVP - junior. Należy zaznaczyć, iż w turnieju wystąpiła cała juniorska reprezentacja Niemiec.


Robert nie spoczywaj na laurach masz wielki potencjał i serce do gry co powoduje, iż twoje możliwości są nieograniczone.

SREBRO MP PO RAZ TRZECI

Najważniejszy turniej roku 2012 - Mistrzostwa Polski w Szczecine. Po raz pierwszy od piętnastu lat o tytule mistrza Polski decydowały wyniki tylko i wyłącznie jednego turnieju. Nasza ekipa miała apetyt na złoto, skończyło sie jednak srebrem wywalczonym jednak w pięknym stylu.
Układ meczów zaproponowany przez organizatora nie był korzystny dla naszej drużyny i widowiskowości całego turnieju, gdyż już w pierwszym meczu zagraliśmy z późniejszym mistrzem - Atakiem Elbląg. Cóż tak już bywa, fajnie że mistrzostwa w roku 2012 wogóle sie odbyły. WIELKIE DZIĘKI dla START SZCZECIN.

Tam nas jeszcze nie było

 

W dniach 25-27 maja miał miejsce dopiero drugi nasz turniej w sezonie 2012. Sarajewo Open to najmocniej obsadzony klubowy turniej w siatkówce na siedząco w Europie. W takiej imprezie nasz zespół z trzynastoletnim stażem i dziewięcioma medalami Mistrzostw Polski startował po raz pierwszy. W konfrontacji z drużynami z Rosji, Chorwacji, Niemiec i Bośni tanio skóry nie sprzedaliśmy jednak zakończyliśmy turniej na ósmym miejscu. Zdobyliśmy kolejne doświadczenia (nie tylko sportowe), które w kolejnych startach zaowocują zwycięstwami.

MECZ NADZIEI nr 2


W tym roku organizator tej wyjątkowej chrytatywnej imprezy zaproponował kibicom nie jeden lecz dwa mecze.

W pierwszym drużyna Startu Wrocław zagrała z zawodniczkami Impel Gwardii Wrocław        
na siedząco.

W drugim zaś drużyny Serc i Nadziei złożone z VIP-ów wzmocnionch profesjonalistkami.

W obu potyczkach wynik był absolutnie bez znaczenia, natomiast wszyscy ich uczestnicy oraz kibice doskonale bawili się "siatkówką".

Serdecznie dziękujemy organizatorowi - Impel Volleyball za zaproszenie i możliwość pokazania "siedzącej" odmiany piłki siatkowej - integracyjnej gry dla wszystkich.

Po uśmiechach na twarzach bohaterów ze zdjęcia widać, iż zabawa była przednia -  szkoda tylko, że taka krótka.

Za rok z chęcią po raz kolejny dołożymy swoją cegiełkę do budowy "Przylądka Nadziei".

22.04.2012 - Hala Orbita
SREBRO MP 2011

 

 

wice MISTRZOWIE po raz drugi z rzędu

Tydzień przed Świętami Bożego Narodznia 2011 nasi siatkarze wywalczyli sobie prezenty w postaci srebrnych medali Mistrzostw Polski. Nasz zespół uległ jedynie drużynie IKS Atak Elbląg. Na trzecim stopniu podium po raz pierwszy zameldował się START Szczecin.

 

GRATULACJE dla wszystkich medalistów.

 

IV miejsce w Lipsku

Nasza drużyna w dniach 25-27.11.2011 więła udział w V Międzynarodowym Turnieju  o Puchar Lipska, w ramach współpracy między regionami partnerskimi Dolny Śląsk - Saksonia. W turnieju wystąpiło 12 drużyn z czterech państw: Holandia, Ukraina, Polska i Niemcy. Nasz zespół po zaciętych bojach ostatecznie zajął 4 miejsce ustępując miejsca na podium jedynie drużynom niemieckim. Na uwagę zasługuje fat, iż jedyną indywidualną nagrodę - MVP turnieju przyznano naszemu zawodnikowi - Konradowi Rychterowi, który "błyszczał" w każdym z rozegranych meczów. OBY TAK DALEJ PANIE KONRADZIE.

W turnieju wystąpiła również Kadra Polski Kobiet, której wyjazd zasponsorowała firma IMPEL. Biorąc pod uwagę fakt, iż była to jedyna żeńska drużyna w turnieju ich występ należy ocenić bardzo dobrze. Zajęły 11 miejsce pokonując męską drużynę z Regionu Dniepropietrowsk.

 

Otto Bock - NASZ SPONSOR

Od maja 2011 sponsorem naszej sekcji jest firma
Otto Bock Polska Sp. z o.o.
Dzięki wsparciu tej firmy mamy szansę na dalszy rozwój naszej drużyny
oraz kolejne sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej.
DZIĘKUJEMY
 
 

MECZ NADZIEI nr 1

Ta naprawdę piękna impreza oczywiście nie mogła się odbyć bez naszego udziału.

Mecz Nadziei siatkarek Impel Gwardii Wrocław z VIP-ami miał przede wszystkim szczytny cel - dochód przeznaczony na budowę Kliniki Przylądka Nadziei dla dzieci dotkniętych chorobą nowotworową.

W drużynie VIP-ów WZSN START Wrocław reprezentował członek zarządu i siatkarz PIOTR SICIŃSKI.

Dobrej zabawy i śmiechu było co nie miara. Mamy nadzieję, że nie była to jednorazowa inicjatywa włodarzy miasta, przedstawicieli biznesu oraz wszystkich innych miłośników siatkówki we Wrocławiu.
 
06.02.2011 - Hala Orbita

wice MISTRZOWIE POLSKI 2010

Finałowy turniej Mistrzostw Polski sezonu 2010 zakończył się sukcesem naszych siatkarzy, którzy pierwszy raz w swej dwunastoletniej historii ukończyli rywalizację na drugim stopniu podium. Ulegli jedynie drużynie IKS Atak Elbląg, w której szeregach grało trzech wyśmienitych zawodników z Ukrainy.
W kolejnym sezonie im też dobierzemy sie do skóry.
A póki co radujmy się z sukcesu jaki osiągnęliśmy dzięki solidnej pracy naszych zawodników podczas treningów.
 
 

A przy okazji ...

... zrobiliśmy sobie wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego. To wyjątkowe miejsce polecamy odwiedzić każdemu. Trochę o powstaniu wiedzieliśmy z książek i telewizji, jednak dopiero wizyta w muzeum, pozwoliła nam poczuć klimat tamtych wydarzeń, docenić ogranizację całego przedsięwzięcia oraz wyobrazić sobie rozmiar tragedii.
A heroizm ówczesnych warszawiaków i nie tylko, wlał w nasze serca i głowy, determinację do realizacji naszych celów życiowych i sportowych bez oglądania sie na napotykane przeszkody.
 
 

Po dwóch turniejach Mistrzostw Polski 2010

Wyniki meczów rozegranych w Warszawie 1-3.10.2010:

 

 

 

 

Cichy Lew Legnica    -           START Lublin           3 : 0     25:12, 25:19, 22:25

UKS Poznań              -           START Wrocław       3 : 2     25:19, 16:25, 26:24, 21:25, 15:12

Cichy Lew Legnica    -           Kadra Kobiet             3 : 2     23:25, 23:25, 25:22, 25:11, 5:11

START Wrocław       -           KSN START W-wa   3 : 1     25:14, 25:22, 24:26, 25:16

Cichy Lew Legnica    -           START Katowice      3 : 0     25:0, 25:0, 25:0 walkower

START Wrocław       -           START Jelenia Góra  3 : 1     25:15, 25:17, 21:25, 25:9

 

Po podsumowaniu wyników z I i II turnieju, zgodniez Regulaminem Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych w Piłce Siatkowej na Siedząco na rok 2010, do pierwszej czwórki drużyn turnieju finałowego (gra o miejsca 1-4) zakwalifikowały się następujące zespoły: IKS ATAK Elbląg, UKS Poznań, START Wrocław i START Jelenia Góra.
Do drugiej czwórki (gra o miejsca 5-8) zakwalifikowały się zespoły: START Kielce, START Szczecin, KSN START Warszawa oraz z gr. B Cichy Lew Legnica. 
W finałowym turnieju, o miejsca 9-11 zagrają drużyny: START Lublin, Kadra Kobiet i START Katowice.

PLAN WYKONANY

W dwóch turniejach eliminacyjnych obie nasze drużyny osiągnęły założone cele:
- Start Wrocław zakwalifikował się do walki o medale,
- Cichy Lew Legnica wygrał "Ligę B" i zagra o miejsca 5-8.
 
 
 
Wszyscy nie możemy doczekać się turnieju finałowego w Poznaniu, którego wyniki przesądzą o końcowej kolejności w Mistrzostwach Polski 2010.
 
 
 

Plażówka NA SIEDZĄCO ?

W dniu 14 sierpnia 2010 po raz pierwszy we Wrocłaiu został rozegrany turniej PLAŻOWEJ PIŁKI SIATKOWEJ NA SIEDZĄCO. 
Dzięki gościnności kierownictwa kąpieliska Morskie Oko mieliśmy możliwość sprawdzenia swoich możliwości w tej odmianie wspaniałej integracyjnej gry.
Oprócz drużyn złożonych z zawodników naszego zrzeszenia, udział w turnieju wzięła drużyna z Jeleniej Góry, która sprawiła gospodarzom psikusa i ....... wygrała turniej. GRATULACJE!!!
 
Próba gry w siatkówkę na plaży na siedząco udana.
Jeśli ktoś zapyta czy tak można grać - odpowiemy JASNE ŻE MOŻNA!!!!
 
 
 

PODIUM DLA SIATKARZY NA TURNIEJU W HAMBURGU

Największym sukcesem, w historii występów polskich drużyn na arenie międzynarodowej, zakończyła swój udział w Verner von Siemmens
Cup 2010 w Hamburgu nasza drużyna piłki siatkowej na siedząco.
 
Turniej ten odbył się już po raz XXI i wystartowało w nim 15 drużyn klubowych z całej Europy (Dania, Holandia, Norwegia, Wielka Brytania, Niemcy).
 
W tym doborowym towarzystwie nasz zespół uplasował się na trzecim miejscu nieznacznie ustępując tylko drużynom: Bayer Leverkusen i BV Lipsk.
 

Puchar Polski 2009 w rękach STARTU Wrocław

Wrocławianie obronili tytuł
 
W turnieju Pucharu Polski w siatkówce na siedząco, w którym wzięło udział 8 najlepszych drużyn z całej Polski, nie zabrakło sporych emocji oraz niespodzianek.
Aktualny mistrz Polski IKS Atak Elbląg musiał zadowolić się tylko trzecim miejscem. W półfinale, po pięciosetowej batalii, musieli uznać wyższość Startu Wrocław. - W tym meczu wygrało odpowiednie przygotowanie i taktyka. Musimy obronić puchar - powiedział szczęśliwy wrocławianin Bożydar Abadżijew, który jest zarazem trenerem kadry. - Szkoda, że zawodnicy z Elbląga już zakończyli przygodę z reprezentacją. Na pewno ich doświadczenie by się jeszcze przydało - dodaje.
Wrocławianie Puchar Polski zdobyli, ale łatwo nie było. W finale po tie-breaku pokonali UKS Poznań, zeszłorocznych mistrzów Polski.
 

FINAŁ MISTRZOSTW POLSKI LEGNICA 2009

 

Po dwóch latach dominacji UKS Poznań IKS Atak ponownie wyszedł z depresji i odzyskał tytuł Mistrza Polski w siatkówce na siedząco. W turnieju finałowym Atak Elbląg wygrał wszystkie mecze (z UKS Poznań, Startem Wrocław i Simet Startem Jelenia Góra), tracąc zaledwie jednego seta w meczu z UKS Poznań, mistrzami Polski z ubiegłego roku. 

 

Srebrny medal Mistrzostw Polski w siatkówce na siedząco zdobyli zawodnicy UKS Poznań.

Brązowy medal po raz siódmy z rzędu wywalczyli zawodnicySTARTU Wrocław, a czwarte miejsce Simet Start Jelenia Góra.

Gospodarze - zespół Cichego Lwa Legnica - prowadzeni przez trenera Bożydara Abadżijewa spisali się jak na pierwszy raz, całkiem nieźle i zajęli 8. miejsce.

Wyróżnić również trzeba Kadrę Polski Kobiet, która pierwszy rok gra w rozgrywkach Mistrzostw Polski. Postęp w jakości ich gry jest widoczny, czego dowodem są urwane sety w konfrontacjach ze Startem Katowice i Cichym Lwem Legnica.

II Turniej MP 2009 Busko Zdrój

W dniach 15-17.05.2009r. w Busku Zdroju rozegrano drugi turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski.
Nasza drużyna wygrała wszystkie cztery rozgrywane mecze w stosunku setów 2:0, pokonując kolejno drużyny z Kielc, Katowic, Warszawy i Poznania (aktualnego Mistrza Polski).
Tym samym potwierdziliśmy nasze aspiracje do kolejnego medalu, o który powalczymy jesienią z drużynami z Poznania, Elbląga i Jeleniej Góry.
Nasza sekcja terenowa z Legnicy sprawiła niespodziankę pokonując doświadczoną drużynę ze Szczecina 2:1.
Już od dziś (18.05.2009) zaczynamy treningi, aby jak najlepiej przygować nasze drużyny do finałowego turnieju Mistrzostw Polski, który rozegrany będzie w Legnicy w dniach 23-25.10.2009r.
 

I turniej MP 2009 Elbląg

W dniach 03-05.04.2009r. w Elblągu rozegrano I Turniej Mistrzostw Polski sezonu 2009.
Nasza drużyna rozegrała cztery mecze:
1. Wrocław - Kielce         2:1,
2. Wrocław - Katowice    2:0,
3. Wrocław - Warszawa  2:0,
4. Wrocław - Poznań       0:2.
Start Wrocław zajął drugie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej.
Z niecierpliwością czekamy na drugi turniej eliminacyjny, w którym będziemy mieli szansę na rewanże.
Aby grać o medale Mistrzostw Polski musimy zająć jedno z dwóch pierwszych miejsc w grupie.

W turnieju mistrzowskim debiutowała nasza sekcja terenowa Cichy Lew Legnica. Wprawdzie zanotowała trzy porażki i jedno zwycięstwo, ale mimo swojego krótkiego stażu potrafiła "napsuć dużo krwi" Startowi Simet Jelenia Góra - czwartej drużynie z ubiegłego sezonu.

Podróż daleka, ale w takich warunkach i w towarzystwie entuzjastów siatkówki oraz dobrej zabawy minęła błyskawicznie (zresztą tak jak i cały turniej).
 

Złotoryja 2008 - zakończenie sezonu

Integracyjny Turniej Piłki Siatkowej w Złotoryi rozegrany w grudniu był doskonałą okazją do zakończenia niezwykle wyczerpującego sezonu. Po raz pierwszy w historii w zawodach wystąpiła nasza sekcja terenowa Cichy Lew Legnica.

Start Wrocław potwierdził swoją klasę wygrywając turniej. Nieoczekiwany sukces odniosła też nasza drużyna z Legnicy plasując się na czwartym miejscu.

Wszyscy uczestnicy zawodów wspaniale się bawili zarówno na sali sportowej jak i bankietowej.

 

Puchar Lipska 2008

A MY PONOWNIE W ŚWIAT.

Po sukcesach na naszym polskim "podwórku" mieliśmy okazję znowu się sprawdzić w turnieju międzynarodowym podczas Pucharu Lipska. Po raz drugi niewiele nam zabrakło, aby walczyć w pierwszej czwórce. Ostatecznie w gronie 10 drużyn zajęliśmy piąte miejsce.

Mamy nadzieję, że polskie powiedzenie "do trzech razy sztuka" sprawdzi się w kolejnym naszym występie na arenie międzynarodowej w roku 2009.

Puchar Polski 2008 w Jeleniej Górze

Cytat z artykułu:

Puchar Polski w rękach Startu Wrocław

w serwisie internetowym jelonka.com:

"Finał natomiast to popis drużyny z Wrocławia, która w fenomenalnym stylu pokonała siatkarzy z Poznania 3:0. Mecz obfitował w długie akcje, piękne ataki i jeszcze bardziej zaskakujące bloki. Kibice zgromadzeni na meczu każdą akcję nagradzali brawami. Siatkarze z Wrocławia pokazali charakter i olbrzymią wolę walki, sukces wymalowany mieli na twarzy od samego początku turnieju."

Finał Mistrzostw Polski po raz pierwszy we Wrocławiu

BRĄZOWY MEDAL MISTRZOSTW POLSKI DLA WROCŁAWIA SZÓSTY RAZ Z RZĘDU.

Mecze finałowego turnieju MP rozegranych we Wrocławiu zdecydowały o ostatecznej kolejności zejętych miejsc w sezonie 2008. Tytuł Mistrza Polski wywalczyła drużyna UKS POZNAŃ pokonując w meczu finałowym IKS ATAK ELBLĄG 3:1. Nasza drużyna w tym sezonie walczyła z w/w dwójką jak równy z równym, niestety zabrakło nam trochę doświadczenia w stosunku do tych utytułowanych drużyn.
Mamy nadzieję na rewanż w rozgrywkach o Puchar Polski 2008.

Organizatorzy nagrodzili czołowych zawodników imprezy:

 1. Najlepszy rozgrywający – Tomasz Woźny
 2. Najlepszy zagrywający – Michał Wypych
 3. Najlepszy blokujący – Marcin Hebda
 4. Najlepszy obrońca – Grzegorz Samczyk
 5. NAJLEPSZY ATAKUJĄCY - PIOTR SICIŃSKI - WROCŁAW

Najwszechstronniejszy zawodnik MVP – Marcin Musielak

Werner von Siemens Cup 2008 Hamburg

NASZ PIERWSZY TURNIEJ ZA GRANICĄ (chociaż tej granicy już niby nie ma, he, he, he).

W maju 2008 roku nasza drużyna po raz pierwszy w historii swojego istnienia wzięła udział w turnieju zagranicznym. W Hamburgu już po raz 19 rozegrany został turniej Werner-von-Siemens-Cup, w którym udział wzięło 15 drużyn z różnych krajów Europy. W swoim debiucie nasza drużyna zajęła wysokie siódma miejsce. Byliśmy o włos od awansu do gier w pierwszej szóstce (kilka małych punktów okazało się "frycowym" jakie musieliśmy zapłacić).

 Doświadczenia i  wspomnienia z Hamburga - bezcenne.

II Turniej Mistrzostw Polski 2008 w Poznaniu

Na turnieju w Poznaniu nasza drużyna rozegrała pięć spotkań co okazało się bardzo obciążające fizycznie. W pierwszym dniu rozegraliśmy trzy mecze zakończone zwycięstwami z drużynami: Szczecina, Jeleniej Góry i Kielc. W drugim dniu rozegraliśmy mecze rundy rewanżowej z drużynami Szczecina i Poznania. Pierwszy gładko wygraliśmy 3:0, w drugim po zaciętej walce musieliśmy uznać wyższość gospodarzy z Poznania. Pięć meczów w dwa dni to baaaaaaaaaardzo dużo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

I Turniej Mistrzostw Polski 2008 w Elblągu

Turniej odbył się w dniach 16-18.04.2008 r. w gościnnym Elblągu.

Nasza drużyna rozegrała cztery bardzo dobre mecze. W sobotę byliśmy nie do powstrzymania. Wygraliśmy zdecydowanie mecze z drużynami z Kielc i Katowic w stosunku setów 3:0. Naszym trzecim przeciwnikiem tego dnia był zespół aktualnego Mistrza Polski UKS Poznań. Po wspaniałym meczu pierwszy raz w historii naszej sekcji pokonaliśmy drużynę z Wielkopolski w stosunku setów 3:2.

W niedzielnym meczu z gospodarzami turnieju drużyną IKS Elbląg nasza drużyna po zaciętym spotkaniu uległa 1:3. Dwa z przegranych setów zakończyły się stosunkiem małych punktów 23:25, co pokazuje że tanio skóry nie sprzedaliśmy (jak zawsze). Tym razem zabrakło nam trochę szczęścia i opanowania w końcówkach setów.

Wyniki pierwszego turnieju Mistrzostw Polski 2008 pokazują, że praca wykonana na treningach daje wyniki. Po powrocie od pierwszego treningu zdeterminowani ruszyliśmy do pracy. Jesteśmy przekonani, iż Mistrzostwo Polski w roku 2008 jest w naszym zasięgu.

Dyscypliny

Sekcje Sportowe WZSN START WROCŁAW.

Pływanie

Podnoszenie ciężarów

Siatkówka rozgrywana na siedząco

Lekkoatletyka

Tenis stołowy

Goal ball

Szachy

Kolarstwo

Kajakarstwo

Boccia

Galeria

Koszykówka na wózkach

Sponsorzy

Wspierają nas

Projekt realizujemy we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projeku "PITax.pl dla OPP.

 

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Urząd Miejski Wrocławia
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
Ministerstwo Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej