fb

WOJEWÓDZKIE ZRZESZENIE SPORTOWE NIEPEŁNOSPRAWNYCH
WOJEWÓDZKIE ZRZESZENIE SPORTOWE NIEPEŁNOSPRAWNYCH START

Wydarzenia

Starty zawodników sekcji w roku 2016

  1. I GPP (Gdańsk, 20-22.05.2016)
  2. Ogólnopolski Turniej – (Tarnobrzeg, 27-29.05.2016) – 5 m. drużynowo
  3. Międzynarodowy Turniej w Janskich Lazniach (10-11.06.2016) – 6 m. drużynowo
  4. Ogólnopolski Turniej w Milówce (2-4.09.2016) – 8 m.
  5. II GPP (Gdańsk, 23-25.09. 2016)
  6. Turniej w Radomiu  (17-18.09.2016) – 2 m. Jolanta Kopaczyńska
  7. Międzynarodowy Turniej w Drzonkowie (7-9.10.2016) – 1 m. drużynowo
  8. III GPP (Gdańsk, 28-30.10.2016)
  9. Hradec Kralove (11-13.11.2016) – 9 m. drużynowo
  10. Drużynowe Mistrzostwa Polski (Gdańsk, 25-27.11.2016) – 5 m.
  11. Indywidualne Mistrzostwa Polski (Gdańsk, 9-11.12.2016)
 

Indywidualne Mistrzostwa Polski Gdańsk, 9-11.12.2016

Więcej

WZSN START WROCŁAW reprezentowało 5 zawodników, którzy wywalczyli 5 medali:

 

Miejsca zawodników w grach singlowych:

 

Klasa M 5:                                         Daniel Staszak          (1 miejsce) złoty medal

Klasa K 6-7:                                      Jolanta Kopaczyńska (2 miejsce) srebrny medal

Klasa M 7:                                         Marek Dubiński          (5-8 miejsce)

Klasa M 8:                                          Jakub Mirosław          (9 miejsce)

Klasa M 9:                                        Paweł Jabłoński        (1 miejsce) złoty medal

 

Gra podwójna mieszana kl. 1-5:     Daniel Staszak (2 miejsce) w parze
z Anną Wykrętowicz (Start Kalisz) srebrny medal

Gra podwójna K 6-10:                    Jolanta Kopaczyńska (3 miejsce) w parze
z Julią Jarosz (Start Gorzów Wlkp) brązowy medal

Gra podwójna M 1-5:                        Daniel Staszak (m.5-8) w parze z Andrzejem Gryglem (Start Kalisz)

Gra podwójna M 6-10:                      Jakub Mirosław, Paweł Jabłoński (m.5-8)

                                                           Marek Dubiński (m.9-16) w parze z Krystianem Ćwiklińskim (Start Katowice)

 

Szczegóły:

 

Klasa M 5 :

Daniel Staszak pierwszy mecz w grupie wygrał 3:0 z Andrzejem Gryglem (Start Kalisz),
w drugim meczu wygrał 3:1 ze Sławomirem Przybyszem (Start Skierniewice), w trzecim meczu wygrał 3:1 z Lechem Jabłońskim (Start Poznań).

Daniel Staszak wywalczył tytuł Mistrza Polski i złoty medal w klasie M 5.
Jest to 4 tytuł Mistrza Polski w jego karierze.

 

Klasa K 6-7:

Jolanta Kopaczyńska w pierwszym meczu wygrała 3:0 z Katarzyną Kowalik (Start Lublin),
w drugim meczu pokonała 3:0 Martyną Stos (TOP Bolesławiec), w trzecim meczu przegrała 1:3 z Katarzyną Marszał (IKS AWF Warszawa), w czwartym meczu pokonała 3:0 Dominikę Karpińską (Start Szczecin).

Jolanta Kopaczyńska wywalczyła 2 miejsce w klasie łączonej K 6-7

 

Klasa M 7:

Marek Dubiński w pierwszym meczu w grupie wygrał 3:0 z Przemysławem Maciaszkiem (Start Łódź).

W drugim meczu wygrał 3:0 z Jackiem Kiwińskim (IKS AWF Warszawa).

Z pierwszego miejsca wyszedł z grupy.

W I rundzie wygrał 3:0 z Grzegorzem Skalikiem (Start Radom). W ćwierćfinale przegrał 0:3 z Wojciechem Wlazło (Start Skierniewice).

Marek Dubiński zajął m. 5-8 w klasie M 7.

 

Klasa M 8

Jakub Mirosław w pierwszym meczu przegrał 0:3 z Piotrem Grudniem (Start Zielona Góra), w drugim meczu przegrał 0:3 z Grzegorzem Pieronkiem (Eurobeskidy Łodygowice), zajmując trzecie miejsce w grupie.

W turnieju pocieszenia wygrał 3:1 z Łukaszem Delektą (IKS Jezioro Tasrnobrzeg,
a o 9 miejsce wygrał 3:0 z Markiem Pietrzakiem (Start Gorzów).

Jakub Mirosław zajął 9 m. w klasie M 8.

Klasa M 9:

Paweł Jabłoński w pierwszym meczu w grupie wygrał 3:0 z Dariuszem Pawlakiem (Start Zielona Góra).

Z pierwszego miejsca wyszedł z grupy.

W ćwierćfinale wygrał 3:0 z Mariuszem Matejkiem (IKS Jezioro Tarnobrzeg).

W półfinale wygrał 3:1 z Dawidem Sową (IKS Jezioro Tarnobrzeg).

W finale wygrał 3:1 z Pawłem Konstantynem (IKS AWF Warszawa)

Paweł Jabłoński wywalczył po raz pierwszy w karierze tytuł Mistrza Polski  w klasie M9.

 

Gra podwójna:

Gra podwójna mieszana kl. 5:           

Daniel Staszak /Anna Wykrętowicz wywalczyli medal srebrny w grze podwójnej mieszanej

w kl. 5.

Daniel Staszak w parze z Anną Wykrętowicz (Start Kalisz) w półfinale wygrali 3:1

z parą Andrzej Grygiel/Ewa Gembalska (Start Kalisz).

W meczu o złoty medal przegrali z parą Rafał Czuper/Dorota Bucław 0:3.

 

Gra podwójna K 6-10

Jolanta Kopaczyńska/Julia Jarosz wywalczyły medal brązowy w grze podwójnej K 6-10.

Jolanta Kopaczyńska/Julia Jarosz (Start Gorzów Wlkp.) w półfinale przegrały z parą Dorota

Mituta/Dajana Jastrzębska 0:3, zajmując ostatecznie m.3-4 (brązowy medal).

 

Gra podwójna M 5

Daniel Staszak/Andrzej Grygiel zajęli m. 5-8 w grze podwójnej M 5.

Daniel Staszak/Andrzej Grygiel (Start Kalisz) w 1/8 finału wygrali z parą Robert

Herman (Start Gorzów)/Piotr Sokalski (IKS Jezioro Tarnobrzeg). W ¼ finału przegrali 1:3

z parą Tomasz Jakimczuk (Start Zielona Góra)/Rafał Czuper (Start Białystok).

 

Gra podwójna mieszana kl. 6-10

Jolanta Kopaczyńska/Jakub Mirosław zajęli m. 9-16 w grze podwójnej mieszanej Kl. 6-10.

Jolanta Kopaczyńska/Jakub Mirosław w 1/8 finału przegrali 0:3 z parą Wioletta

Kimla/Grzegorz Pieronek.

 

Gra podwójna M 6-10

Jakub Mirosław/Paweł Jabłoński zajęli m. 5-8 w grze podwójnej M 6-10.

W pierwszej rundzie wygrali 3:1 z deblem Kraft/Spilaszek (IKS AWF Warszawa). W 1/8

wygrali 3: 2 z deblem Delekta/Włodyka (IKS Jezioro Tarnobrzeg). W ¼ finału przegrali 0:3

z deblem Pieronek/Wilk (Eurobeskidy Łodygowice).

 

Marek Dubiński/Krystian Ćwikliński (Start Katowice) zajęli m. 9-16 w grze podwójnej

M 6-10.

W pierwszej rundzie wygrali 3:0 z deblem Karasiński/Król (IKS AWF Warszawa). W 1/8

finału przegrali 0:3 z deblem Grudzień/Skrzynecki (Start Zielona Góra)

 

Andrzej Barański

 

 

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI NIEPEŁNOSPRAWNYCH W TENISIE STOŁOWYM GDAŃSK 25-27.11.2016

Więcej

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI Niepełnosprawnych w tenisie stołowym GDAŃSK 25-27.11.2016.

 

Dryżyna WZSN Start Wrocław wystąpiła w składzie:

Daniel Staszak – kl. 1-5 wózek

Jolanta Kopaczyńska – kobiety k.6-11

Marek Dubiński – kl. 6-8

Paweł Jabłoński – kl. 9-10

Jakub Mirosław – rezerwowy kl. 6-8, debel

Andrzej Barański – trener

 

Klasyfikacja DMP 2016:

  1. IKS Jezioro I Tarnobrzeg
  2. Start Zielona Góra
  3. IKS-AWF I Warszawa
  4. Start Gdańsk
  5. Start Wrocław
  6. Start Radom
  7. Start Katowice
  8. Start Gorzów
  9. KSN Start Warszawa
  10. IKS Jezioro II Tarnobrzeg
  11. Start Białystok
  12. IKS-AWF II Warszawa

 

W pierwszy meczu przegraliśmy 1:4 z drużyną IKS-AWF I Warszawa.

Daniel Staszak wygrał 3:0 z Dorotą Bucław

Jolanta Kopaczyńska przegrała 0:3 z Katarzyną Marszał.

Jakub Mirosław przegrał 0:3 z Maruszem Olczakiem.

Paweł Jabłoński przegrał 0:3 z Pawełem Konstantynem.

Debel Mirosław/Jabłoński przegrał 0:3 z deblem Olczak/Konstantyn.

 

W drugim meczu wygraliśmy 4:1 z drużyną Jezioro Tarnobrzeg II.

Daniel Staszak wygrał 3:2 z Januszem Chamotem.

Jolanta Kopaczyńska wygrała 3:0 z Emilią Kotarską.

Marek Dubiński wygrał 3:0 z Łukaszem Delektą.

Paweł Jabłoński przegrał 0:3 z Jerzym Zajdlem.

Debel Mirosław/Jabłoński wygrał 3:1 z deblem Delekta/Zajdel.

 

Do ćwierćfinał awansowaliśmy z drugiego miejsca. W wyniku losowania trafiliśmy na drużynę Start Zielona Góra I, z którą przegraliśmy 0:3.

Daniel Staszak przegrał 0:3 z Tomaszem Jakimczukiem.

Jolanta Kopaczyńska przegrała 1:3 z Dorotą Mitutą.

Jakub Mirosław przegrał 0:3 z Marcinem Skrzyneckim.

 

W walce o miejsca 5-8 wygraliśmy 3:1 z drużyną Start Gorzów Wlkp.

Daniel Starszak wygrał 3:0 z Hermanem

Jolanta Kopaczyńska przegrała 1:3 z Julią Jarosz.

Marek Dubiński wygrał 3:0 z Markiem Pietrzakiem.

Paweł Jabłoński wygrał 3:2 z Edmundem Renkelem.

 

W meczu o 5 m. wygraliśmy 3:2 z drużyną Start Radom.

Daniel Starszak przegrał 1:3 z Mariuszem Czerwińskim.

Jolanta Kopaczyńska wygrała 3:2 z Moniką Borewicz.

Marek Dubiński przegrał 0:3 z Maksymem Chudzickim.

Paweł Jabłoński wygrał 3:0 z Benedyktem Mąkosą.

Debel Mirosław/Jabłoński wygrał 3:0 z deblem Chudzicki/Mąkosa.

Dla drużyny punktowali:

Paweł Jabłoński (4 zwycięstwa – 2 w singlu, 2 w deblu; 3 przegrane – 2 w singlu i 1 w deblu)

Daniel Staszak (3 zwycięstwa w singlu, 2 przegrane w singlu)

Marek Dubiński (2 zwycięstwa w singlu, 1 porażka w singlu)

Jolanta Kopaczyńska (2 zwycięstwa w singlu, 3 przegrane w singlu)

Jakub Mirosław (2 zwycięstwa w deblu, 3 przegrane – 2 w singlu i 1 w deblu)

Składy drużyn:

1.

IKS JEZIORO I Tarnobrzeg

podkarpackie

NALEPKA Maciej

PĘK Karolina

MAZURYK Paweł

WŁODYKA Paweł

MATEJEK Mariusz

 

2.

ZSR START Zielona Góra

lubuskie

GRUDZIEŃ Piotr

SKRZYNECKI Marcin

JAKIMCZUK Tomasz

MITUTA Dorota

CHEŁMICKI Jan

3.

IKS AWF I Warszawa

mazowieckie

BUCŁAW Dorota

MARSZAŁ Katarzyna

OLCZAK Mariusz

KONSTANTYN Paweł

-

4.

SR-S SZANSA START Gdańsk

pomorskie

LIS Rafał

KREFTA Renata

MUSZYŃSKI Jarosław

RYBCZYŃSKI Bartosz

GARDYNIK Ernest

5.

WZSN START Wrocław

dolnośląskie

STASZAK Daniel

KOPACZYŃSKA Jolanta

DUBIŃSKI Marek

JABŁOŃSKI Paweł

MIROSŁAW Jakub

6.

RSSiRON START Radom

mazowieckie

BOREWICZ Monika

CZERWIŃSKI Mariusz

CHUDZICKI Maksym

MĄKOSA Benedykt

GŁĄBICKI Kacper

7.

WSSiRN START Katowice

śląskie

SUCHAŃSKI Patryk

JASTRZĘBSKA Dajana

KOPEĆ Adam

ŚCIGANY Dariusz

ĆWIKLIŃSKI Krystian

8.

GZSN START Gorzów Wielkopolski

lubuskie

HERMAN Robert

JAROSZ Julia

PIETRZAK Marek

RENKEL Edmund

BAJEK Marek

9.

KSN START Warszawa

mazowieckie

PŁODZIK Anna

PAPIS Grzegorz

ŻURAWSKI Adam

BRYLAK Włodzimierz

-

10.

IKS JEZIORO II Tarnobrzeg

podkarpackie

CHAMOT Janusz

KOTARSKA Emilia

DELEKTA Łukasz

ZAJDEL Jerzy

SOWA Dawid

11.

PSSON START Białystok

podlaskie

PANKIEWICZ Teresa

CZUPER Rafał

CZARNOWSKI Bogdan

STORONOWICZ Michał

ADASIEWICZ Radosław

12.

IKS AWF II Warszawa

mazowieckie

IWANOWSKI Andrzej

GŁUSZKO Kamila

KRAFT Rafał

SPILASZEK Krystian

KIWIŃSKI Jacek

 

 

 

Andrzej Barański

 

 

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ NIEPEŁNOSPRAWNYCH W TENISIE STOŁOWYM DRZONKÓW 7-9.10.2016

Więcej

WZSN Start Wrocław zajął 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej – open w Międzynarodowym Turnieju Niepełnosprawnych w Drzonkowie.

W turnieju drużynowym startowało 8 drużyn z Polski, Czech i Niemiec,  które w wyniku losowania zostały podzielone na dwie grupy po 4 drużyny.

Grupa B

CZE Hradec Kralove

WZSN Start Wrocław

GER Monachium

Start Zielona Góra I.

Naszą drużynę reprezentowało 3 zawodników:

Marek Dubiński                     kl.7

Adrian Szczepaniak               kl.9

Paweł Jabłoński                      kl.9

 

W pierwszym meczu wygraliśmy z drużyną GER Monachium    5:0.

Paweł Jabłoński i Adrian Szczepaniak wygrali 2 mecze, Marek Dubiński wygrał 1 mecz.

 

W drugim meczu wygraliśmy z drużyną CZE Hradec Kralove 5:0.

Paweł Jabłoński i Adrian Szczepaniak wygrali 2 mecze, Marek Dubiński wygrał 1 mecz.

 

W trzecim meczu przegraliśmy z drużyną Start Zielona Góra I 2:3.

Paweł Jabłoński (1 zw./1 porażka), Adrian Szczepaniak (1 zw./1 porażka), Marek Dubiński
1 porażka

 

Zajęliśmy 1 miejsce w grupie B i awansowaliśmy do meczu finałowego.

 

W finale wygraliśmy z drużyną Start Poznań 4:1.

Paweł Jabłoński i Adrian Szczepaniak wygrali 2 mecze, Marek Dubiński przegrał 1 mecz.

 

 

Końcowa klasyfikacja turnieju drużynowego:

  1. WZSN START WROCŁAW
  2. START POZNAŃ
  3. TOP BOLESŁAWIEC
  4. START ZIELONA GÓRA I

 

Dla drużyny punktowali:

Paweł Jabłoński                      7 zwycięstw / 1 porażka

Adrian Szczepaniak               7 zwycięstw / 1 porażka

Marek Dubiński                     2 zwycięstwa  / 2 porażki

 

 

Daniel Staszak wystąpił w turnieju wózków.

 

W pierwszym meczu wygrał z Łukaszem Januszke (TOP Bolesławiec) 3:1.

W drugim meczu wygrał z Lechem Jabłońskim (Start Poznań) 3:2

W trzecim meczu przegrał z Tomaszem Jakimczukiem (Start Zielona Góra II) 0:3.

 

Daniel Staszak zajął 3 miejsce, przegrywając gorszym stosunkiem setów z Tomaszem Jakimczukiem i Lechem Jabłońskim.

 

W turnieju indywidualnym open Paweł Jabłoński zajął 2 miejsce, przegrywając jedynie
w finale z pełnosprawnym zawodnikiem gospodarzy - Tomaszem Jackowskim (Start Zielona Góra I) 1:3.

W drodze do finału kolejno wygrał:

1/8 finału 2:0 z Jerzym Wasilewskim (Start Zielona Góra I),

1/4 finału 2:1 ze Zbigniewem Kuraszem (TOP Bolesławiec),

½ finału Peter Fenn (GER Monachium).

 

Adrian Szczepaniak zajął 9 m.

Marek Dubiński, Daniel Staszak zajęli m. 17-32

 

 

III GRAND PRIX POLSKI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W TENISIE STOŁOWYM, GDAŃSK 28-30.10.2016

Więcej

WZSN START WROCŁAW reprezentowało 6 zawodników:

Kategoria wózki klasa 5:                   Daniel Staszak            (3 miejsce)

Klasa 7-8 kobiet:                                Jolanta Kopaczyńska (2 miejsce)

Klasa 7:                                              Marek Dubiński         (3 miejsce)

Klasa 8:                                              Jakub Mirosław            (7 miejsce)

                                                           Piotr Milczarek             (11 miejsce)

Klasa 9:                                              Paweł Jabłoński            (7-8 miejsce),

 

 

Klasa 5 mężczyzn wózki:

Daniel Staszak pierwszy mecz w grupie przegrał po zaciętej grze 2:3 z Dariuszem Rzewuskim (Start Siedlce),

W drugim meczu wygrał 3:0 z Łukaszem Januszke (TOP Bolesławiec).  

Z drugiego miejsca w grupie awansował do półfinału, w którym przegrał 0:3 z Rafałem Lisem (Start Gdańsk)

Daniel Staszak wywalczył  3 miejsce w klasie 5 mężczyzn.

 

Klasa 6-7 kobiet:

Jolanta Kopaczyńska w pierwszym meczu wygrała 3:0 z Katarzyną Kowalik (Start Lublin), w drugim meczu pokonała 3:0 Martyną Stos (TOP Bolesławiec),  w trzecim meczu przegrała 0:3 z Katarzyną Marszał (IKS AWF Warszawa), w czwartym meczu pokonała 3:0 Dominikę Karpińską (Start Szczecin).

Jolanta Kopaczyńska wywalczyła 2 miejsce w klasie 6-7 kobiet

 

Klasa 7:

Marek Dubiński w pierwszym meczu w grupie wygrał 3:0 z Kacprem Głąbickim (Start Radom).

W drugim meczu wygrał 3:0 z Grzegorzem Przechodzień (Start Łódź).

Z pierwszego miejsca wyszedł z grupy.

W I rundzie wygrał 3:1 z Dariuszem Kozieł (Start Radom). W ćwierćfinale wygrał 3:1 z Jarosławem Muszyńskim (Start Gdańsk). W półfinale przegrał 2:3 po zaciętej grze z Maksymem Chudzickim (Start Radom). W meczu o 3 miejsce zwyciężył po zaciętej grze 3:2 Adama Żurawskiego (KSN Start Warszawa).

Marek Dubiński zajął m. 3-4 w klasie 7.

Klasa 8

Jakub Mirosław w pierwszym meczu przegrał 0:3 z Marcinem Skrzyneckim (Start Zielona Góra), w drugim meczu przegrał 1:3 z Robertem Cwenarem (Kąty Wrocławskie), zajmując trzecie miejsce w grupie. W turnieju pocieszenia wygrał 3:1 z Maciejem Połuboczko (Białogard), a o 7 miejsce wygrał 3:1 z  Markiem Pietrzakiem (Start Gorzów).

Jakub Mirosław zajął 7 m. w klasie 8.

Piotr Milczarek w pierwszym meczu przegrał 0:3 z Adamem Kopciem (Start Katowice),
w drugim 0:3 z Grzegorzem Kordowiczem (Start Radom), w trzecim 0:3 z Mariuszem Olczakiem (IKS AWF Warszawa), zajmując 4 miejsce w grupie. W turnieju pocieszenia przegrał 1:3 Markiem Pietrzakiem (Start Gorzów) i 0:3 Maciejem Połuboczko (Białogard).

Piotr Milczarek zajął 11m. w klasie 8.

 Klasa 9:

Paweł Jabłoński w pierwszym meczu w grupie przegrał 2:3 z Dariuszem Ściganym (Start Kalisz).

W drugim meczu wygrał 3:0 z Janem Stawieckim (Start Szczecin).

W trzecim meczu wygrał 3:0 z Michałem Kluką (Start Łódź).

Z drugiego miejsca wyszedł z grupy.

W ćwierćfinale 1:3 przegrał z Pawłem Konstantynem (IKS AWF Warszawa).

Paweł Jabłoński zajął miejsce 7-8 w klasie 9.

Daniel Staszak          (3- miejsce) [1 zw.; 2 przegrane]

Klasa 7-8 kobiet:                               

Jolanta Kopaczyńska (2 miejsce) [3 zw.; 1 przegrana]

Klasa 7:                                             

Marek Dubiński       (3- miejsce) [5 zw.; 1 przegrana]

Klasa 8:                                             

Jakub Mirosław         (7 miejsce) [2 zw.; 2 przegrane]

Piotr Milczarek         (11 miejsce) [5 przegranych]

Klasa 9:                                             

Paweł Jabłoński        (7-8 miejsce) [2 zw.; 3 przegrane],

 

 

 

II GRAND PRIX POLSKI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W TENISIE STOŁOWYM, GDAŃSK 24-25.09.2016

Więcej

WZSN START WROCŁAW reprezentowało 4 zawodników:

Klasa 6-7 kobiet:                                Jolanta Kopaczyńska (1 miejsce);

Klasa 7:                                              Marek Dubiński          (5-6 miejsce);

Klasa 8:                                              Jakub Mirosław          (8 miejsce);

Klasa 9:                                              Paweł Jabłoński        (1 miejsce).

 

 

Klasa 6-7 kobiet:

Jolanta Kopaczyńska w pierwszym meczu wygrała 3:0 z Martyną Stos (TOP Bolesławiec),  drugim meczu pokonała 3:0 Dominikę Karpińską (Start Szczecin) , w trzecim meczu pokonała 3:1 Katarzynę Kowalik (Start Lublin).

Jolanta Kopaczyńska wywalczyła 1 miejsce w klasie 6-7 kobiet

 

Klasa 7:

Marek Dubiński w pierwszym meczu w grupie wygrał 3:0 z Romanem Kędzierskim (Start Gorzów)

W drugim meczu wygrał 3:0 z Mateuszem Knapkiem (Start Katowice).

Z pierwszego miejsca wyszedł z grypy.

W 1 rundzie wygrał 3:1 z Jackiem Kiwińskim (IKS Warszawa).

W ćwierćfinale wygrał 3:0 z Kacprem Głąbickim (Start Radom).

W półfinale przegrał 0:3 z Jarosławem Muszyńskim (Start Gdańsk).

W meczu o 3 m. przegrał minimalnie 2:3 z Adamem Żurawskim (KSN Start Warszawa), zajmując ostatecznie m.5-6.

 

Klasa 8

Jakub Mirosław przegrał w grupie 3 mecze kolejno: 0:3 z Pawłem Mazurykiem (Jezioro Tarnobrzeg), 2:3 z Maciejem Połuboczko (Białogard) 1:3 z Adamem Kopciem (Start Katowice). Zajął 4 miejsce w swojej grupie.

W turnieju pocieszenia wygrał 3:1 z Łukaszem Delektą (Jezioro Tarnobrzeg), a w meczu o 7 m. przegrał 0:3 z Robertem Cwenarem (Kąty Wrocławskie).

Jakub Mirosław  zajął 8 m. w klasie 8.

Klasa 9:

Paweł Jabłoński w pierwszym meczu w grupie wygrał 3:0 z Ryszardem Kicińskim (Start Łódź).

W drugim meczu wygrał 3:0 z Tadeuszem Pośpiechem (Start Szczecin).

Z pierwszego miejsca wyszedł z grupy.

W ćwierćfinale wygrał 3:0 z Romanem Ćwikiem (Start Katowice)

W półfinale wygrał 3:0 z Mariuszem Matejkiem (Jezioro Tarnobrzeg).

W meczu o 1 miejsce wygrał walkowerem 3:0 z Pawłem Konstantynem (IKS AWF Warszawa)

Paweł Jabłoński zajął 1 miejsce w klasie 9.

 

 

 

 

 

II Turniej Drużynowy w Tarnobrzegu

Więcej

W dniach 27-29 maja 2016 r. odbył się II Turniej Drużynowy w Tenisie Stołowym Osób Niepełnosprawnych TEAM CUP PARA TABLE TENNIS Tarnobrzeg 2016.

Drużyna Startu Wrocław w składzie:  Jolanta KOPACZYŃSKA, Daniel STASZAK, Paweł JABŁOŃSKI, Marek DUBIŃSKI, Jakub MIROSŁAW  zdobyła 5 miejsce.

Wystartowało 7 drużyn z całej Polski.

Wszystkie drużyny grały każdy z każdym.

Pierwszy mecz rozegraliśmy z drużyną START KATOWICE. Wygraliśmy  5:0.

D. Staszak, J.Kopaczyńska, M.Dubiński i P. Jabłoński, wygrali swoje mecze singlowe. Wygrał debel Jabłoński/Mirosław.

 

Drugi mecz wygraliśmy z drużyną  TOP BOLESŁAWIEC  4:1

D. Staszak, J.Kopaczyńska, P. Jabłoński wygrali swoje mecze singlowe. M.Dubiński przegrał mecz z W.Krzemińskim. Wygrał debel Jabłoński/Mirosław.

 

 

Trzeci mecz przegraliśmy 1:4 z drużyną IKS II TARNOBRZEG.

J.Mirosław wygrał swój mecz. D. Staszak, J.Kopaczyńska, P. Jabłoński przegrali  swoje mecze singlowe. Debel Jabłoński/Mirosław przegrał.

 

Czwarty mecz  przegraliśmy 2:3 z drużyną START RADOM.

P. Jabłoński wygrali swoje mecze singlowe. D. Staszak, J.Kopaczyńska i  J.Mirosław przegrali mecze singlowe. Wygrał debel Jabłoński/Mirosław.

 

Piąty mecz przegraliśmy 2:3 z IKS I TARNOBRZEG.

J.Kopaczyńska, P.Jabłoński wygrali mecze. D.Staszak i J.Mirosław przegrali swoje mecze. Debel Jabłoński/Mirosław przegrał.

Szósty mecz przegraliśmy 2:3 z drużyną START SZANSA GDAŃSK.

M.Dubiński wygrał mecz singlowy z J.Muszyńskim. Wygrał debel Jabłoński/Mirosław. Mecze przegrali J.Kopaczyńska, D.Staszak i P. Jabłoński.

 

 
Końcowa tabela turnieju:
1.         IKS I TARNOBRZEG

2.         START SZANSA GDAŃSK

3.         IKS II TARNOBRZEG

4.         START RADOM

5.         WZSN START WROCŁAW

6.         TOP BOLESŁAWIEC

7.         START KATOWICE

 

 

I GRAND PRIX POLSKI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W TENISIE STOŁOWYM, GDAŃSK 20-22.05.2016

Więcej

WZSN START WROCŁAW reprezentowało 8 zawodników:

Kategoria wózki klasa 5:                   Daniel Staszak          (1 miejsce)

Klasa 7-8 kobiet:                                Jolanta Kopaczyńska (1 miejsce)

Klasa 7:                                              Marek Dubiński       (3-4 miejsce)

Klasa 8:                                              Jakub Mirosław          (9 miejsce)

Klasa 9:                                              Paweł Jabłoński        (2 miejsce),

Zbigniew Wrzask       (11-12 miejsce)

Klasa 10:                                            Stanisław Ośmakiewicz (15-16 miejsce)

 

 

Klasa 5 mężczyzn wózki:

Daniel Staszak pierwszy mecz w grupie wygrał 3:2 z Lechem Jabłońskim (Start Poznań),

W drugim meczu wygrał 3:0z Andrzejem Gryglem (Start Kalisz). W trzecim meczu wygrał ze Sławomirem Ogrodnikiem (Start Gorzów Wlkp).

Daniel Staszak wywalczył  1 miejsce w klasie 5 mężczyzn.

 

Klasa 6-7 kobiet:

Jolanta Kopaczyńska w pierwszym meczu wygrała 3:0 z Martyną Stos (TOP Bolesławiec),  w drugim meczu pokonała 3:1 Katarzynę Marszał (IKS AWF Warszawa), w trzecim meczu pokonała 3:0 Dominikę Karpińską (Start Szczecin).

Jolanta Kopaczyńska wywalczyła 1 miejsce w klasie 6-7 kobiet

 

Klasa 7:

Marek Dubiński w pierwszym meczu w grupie wygrał 3:0 z Mateuszem Knapkiem (Start Katowice).

W drugim meczu przegrał 0:3  z Michałem Deigslerem (Start Poznań).

Z drugiego miejsca wyszedł z grupy.

W I rundzie przegrał 0:3 ze Zbigniewem Kuraszem (TOP Bolesławiec). Został przesunięty do drabinki tylnej i w kolejnym meczu wygrał 3:0 z Markiem Kołbucem (TOP Bolesławiec) i Bogdanem Czarnowski (Start Białystok). W meczu o miejsca 3-4 zwyciężył Adama Żurawskiego 3:1.

Marek Dubiński zajął m. 3-4 w klasie 7. To największy sukces indywidualnym Marka
w zawodach tej rangi.

 

Klasa 8

Jakub Mirosław w pierwszym wygrał 3:0 z Jackiem Wawrem (Start Zielona Góra), w drugim meczu przegrał 0:3 z G.Pieronkiem (Eurobeskidy Łodygowice) i w trzecim meczu przegrał 0:3 z G.Kordowiczem (Start Radom), zajmując trzecie miejsce w grupie. W turnieju pocieszenia wygrał 3:0 z Markiem Pietrzakiem (Start Gorzów), a w meczu o 9 m. wygrał 3:1 z Zenonem Skrzeszewskim (Start Kalisz).

Jakub Mirosław zajął 9 m. w klasie 8.

 

Klasa 9:

Paweł Jabłoński w pierwszym meczu w grupie wygrał 3:0 z Wiaczesławem Borkowski (Start Kalisz).

W drugim meczu wygrał 3:0 z Patrykiem Gresztą (Start Wejherowo).

W trzecim meczu wygrał 3:0 z Tomaszem Jaworskim (Start Katowice).

Z pierwszego miejsca wyszedł z grupy.

W ćwierćfinale wygrał 3:0 z Andrzejem Andrzejewskim (Start Wejherowo)

W półfinale wygrał 3:2 z Mariuszem Matejkiem (Jezioro Tarnobrzeg).

W meczu o 1 miejsce przegrał 0:3 z Dawidem Sową (Jezioro Tarnobrzeg)

Paweł Jabłoński zajął 2 miejsce w klasie 9.

 

Zbigniew Wrzask w pierwszym meczu wygrał 3:0 z Tadeuszem Pośpiechem (Start Szczecin).

W drugim meczu przegrał minimalnie 2:3 z Mariuszem Matejkiem (Jezioro Tarnobrzeg)

W trzecim meczu przegrał 0:3 z Edmundem Renkelem (Start Gorzów).

W czwartym meczu przegrał 1:3 z Dariuszem Pawlakiem (Start Zielona Góra)

Zbigniew Wrzask zajął 4 miejsce w grupie i w turnieju pocieszenia w pierwszy meczu przegrał 0:3 z Romanem (Start Katowice) , a w meczu o 11-12 miejsce wygrał po raz kolejny 3:2 z Tadeuszem Pośpiechem (Start Szczecin).

Zbigniew Wrzask zajął miejsce 11-12 w klasie 9.

 

Klasa 10

Stanisław Ośmakiewicz w pierwszym meczu w grupie przegrał 1:3 z Krzysztofem Wasilewskim (Start Szczecin)

W drugim meczu przegrał 0:3 z  Ernestem Gardynikiem (Start Gdańsk).

 W turnieju pocieszenia przegrał 0:3 z Stanisławerm Ząbkiem (niestowarzyszony).

Stanisław Ośmakiewicz został sklasyfikowany na m. 15-16 w klasie 10.

Dyscypliny

Sekcje Sportowe WZSN START WROCŁAW.

Pływanie

Podnoszenie ciężarów

Siatkówka rozgrywana na siedząco

Lekkoatletyka

Tenis stołowy

Goal ball

Koszykówka na wózkach

Szachy

Kolarstwo

Kajakarstwo

Boccia

Galeria

Sponsorzy

71 ZABEZPIECZEŃ
71 ZABEZPIECZEŃ
polska miedź
polska miedź
polformat
polformat
olimp
olimp
hes
hes
elwat
elwat
otto bock
otto bock

Wspierają nas

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Urząd Miejski Wrocławia
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
Ministerstwo Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej