fb

WOJEWÓDZKIE ZRZESZENIE SPORTOWE NIEPEŁNOSPRAWNYCH
WOJEWÓDZKIE ZRZESZENIE SPORTOWE NIEPEŁNOSPRAWNYCH START

Wydarzenia

Nasi zawodnicy z wizytą w Oleśnicy

3 grudnia 2017 r. na całym święcie  obchodzone jest święto osób niepełnosprawnych. W nawiązaniu do tego święta dzień później 4.12.2017 dwóch zawodników sekcji tenisa stołowego WZSN "Start" Wrocław - Daniel Staszak i Marek Dubiński na zaproszenie dyrekcji i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka, wzięło udział w dwóch uroczystych apelach poświęconych osobom niepełnosprawnych.
Marek Dubiński opowiedział o sukcesach zawodników sekcji w czasie ostatnich Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym, które obyły się w dniach 1-3.12.2017. Wspomniał też, że początki nie były łatwe, ale zgodnie z maksymą "kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie".
Zawodnicy rozegrali pokazowy mecz, a po nim wszyscy chcieli chwilę pograć z Danielem Staszakiem, aktualnym 5-krotnym Mistrzem Polski w kl. 5. Uczniowie poprosili o autografy. Dyrektor szkoły wręczyła specjalne podziękowanie, a zawodnicy przekazali na pamiątkę wydanie albumowe pt.: "Letnie igrzyska paraolimpijskie Rio de Janeiro 2016".

Czwarte miejsce w Czechach

W dniach 10-12 listopada 2017 r. odbył się 16 Międzynarodowy Turniej"O Puchar miasta Hradec Kralove" w Tenisie Stołowym Osób Niepełnosprawnych.

 

Drużyna WZSN „START” Wrocław w składzie: Marek DUBIŃSKI, 

Daniel STASZAK, Jakub MIROSŁAW, Dariusz Nowosada 
wywalczyła 4 miejsce.

W pierwszym meczu wygraliśmy 3:0 z Hradec Kralove B. Punkty zdobyli:

Jakub Mirosław –1: wygrał z Matouskiem, Daniel Staszak – 1: wygrał z Piskacem Marek Dubiński – 1: wygrał z Zareckym

W drugim meczu przegraliśmy 1:3 z drużyną TOP Bolesławiec. 
Punkt zdobył: Jakub Mirosław – 1: wygrał z Waldemarem Krzemińskim 3:2.

W trzecim meczu przegraliśmy 2:3 z drużyną Janske Lazne. Punkty zdobyli: Jakub Mirosław – 1: wygrał z Tomasem Hloskiem,Marek Dubiński – 1: wygrał z Vladimirem Havrdrą 3:0.
 
W czwartym meczu wygraliśmy z TJ Jicin 3:1. 
Punkty zdobyli: Jakub Mirosław – 1: wygrał z Zhoufem, Marek Dubiński – 1: wygrał z Zhoufem, Daniel Staszak- 1: wygrał z Maurerem.
Dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań 
z SK Janskie Lazne 2:3 i Hradec Kralove B 3:0 zajęliśmy 2 miejsce w grupie A.

Awansowaliśmy do najlepszej czwórki turnieju z wynikiem 1:3 z TOP Bolesławiec (z fazy grupowej).

W fazie finałowej przegraliśmy 1:3 z drużyną BSW Monachium. Punkt zdobył Daniel Staszak – 1: wygrał z Petrem Buresem.

W ostatnim meczu przegraliśmy z drużyną Start Zielona Góra. Punkt zdobył: Marek Dubiński – 1: wygrał z Janem Wąsińskim (w Starcie wystartował tylko jeden niepełnosprawny zawodnik Dariusz Pawlak, pozostali pełnosprawni).

Mistrzostwa Polski 2017: Staszak z tytułem, dwa srebrne medale Kopaczyńskiej

 Podczas indywidualnych Mistrzostw Polski WZSN START WROCŁAW reprezentowało 5 zawodników, którzy wywalczyli 3 medale:

1 złoty w singlu (Daniel Staszak- kl. M5)

2 srebrne – w singlu Jolanta Kopaczyńska – kl. K 6-7; w deblu Jolanta Kopaczyńska – kl. 6-10 w parze z Julią Jarosz (Start Gorzów).

Miejsca poszczególnych zawodników:

 

Klasa M 5:                                         Daniel Staszak          (1 miejsce)

Klasa K 6-7:                                      Jolanta Kopaczyńska (2 miejsce)

Klasa M 7:                                         Marek Dubiński          (5-8 miejsce)

Klasa M 8:                                          Jakub Mirosław          (5-8 miejsce)

Klasa M 9:                                          Zbigniew Wrzask       (9-10 miejsce)

 

Gra podwójna K 6-10:                    Jolanta Kopaczyńska (2 miejsce) w parze
z Julią Jarosz (Start Gorzów Wlkp)

Gra podwójna M 1-5:                        Daniel Staszak (m.9-16) w parze z Andrzejem Gryglem (Start Kalisz)

Gra podwójna M 6-10:                      Jakub Mirosław (m.17-32) w parze z Krystianem Ćwiklińskim (Start Katowice)

                                                           Marek Dubiński, Zbigniew Wrzask (m.17-32)

Daniel Staszak w singlu pokonał wszystkich rywali i po raz 5 zdobył Mistrzostwo Polski w klasie 5.

Jolanta Kopaczyńska przegrała jedynie z Katarzyną Marszał (IKS AWF Warszawa), która jest reprezentantką Polski, złota medalistką Paraolimpiady w Rio de  Janeiro (2016), zdobywając wicemistrzostwo Polski.

W grze deblowej Jolanta Kopaczyńska wspólnie z Julią Jarosz (Start Gorzów Wlkp) w półfinale pokonały debel Katarzyna Marszał (IKS AWF Warszawa) - Dorota Mituta (Start Zielona Góra). W finale przegrały z deblem Monika Borewicz (Start Radom) – Teresa Sturm (Start Kalisz), zdobywając wicemistrzostwo Polski.

Marek Dubiński po zaciętej walce przegrał walkę o medal z Jarosławem Muszyńskim (Start Gdańsk), zajmując m. 5-8.

Jakub Mirosław w grupie eliminacyjnej przegrał jedynie ze medalistą Paraolimpiad w Londynie i Rio de Janeiro - Piotrem Grudniem (Start Zielona Góra), a w walce o półfinał uległ Mariuszowi Olczakowi (Bronowianka Kraków), zajmując m. 5-8.

Zbigniew Wrzask wyszedł z 2 m. w grupie i w walce o ćwierćfinał przegrał z Dawidem Sową (IKS Jezioro Tarnobrzeg), zajmując m. 9-10.

Udany turniej w Milówce

W dniach 1-3 września 2017 r. w Milówce odbył się po raz 17 Ogólnopolski Turniej
w Tenisie Stołowym Osób Niepełnosprawnych, organizowany przez Stowarzyszenie Eurobeskidy Łodygowice.

WZSN Start Wrocław w składzie: Jolanta Kopaczyńska, Daniel Staszak, Marek Dubiński, Jakub Mirosław zdobyła 3 miejsce drużynowo.

Wyniki turnieju indywidualnego:
W kl. 1-5 mężczyzn zwyciężył Daniel Staszak (WZSN Start Wrocław).
W kl. 6-8 zwyciężył Marek Dubiński (WZSN Start Wrocław), 3 m. - Jakub Mirosław.
W kl. kobiet OPEN 5 m. Jolanta Kopaczyńska (WZSN Start Wrocław).
Turniej wygrała drużyna SI Eurobeskidy Łodygowice I. Wystartowało 12 drużyn z całej Polski. Wszystkie drużyny podzielono na 4 grupy po 3 drużyny.
Pierwszy mecz rozegraliśmy z drużyną SILESIA KATOWICE. Wygraliśmy 3:0. Daniel Staszak wygrał 3:0, Jolanta Kopaczyńska wygrała 3:0, Marek Dubiński wygrał 3:0,
Jakub Mirosław wygrał 3:0 (wynik nie był już liczony).
Drugi mecz wygraliśmy drużyną START W SKIERNIEWICACH 3:1.
Daniel Staszak wygrał 3:0 ze Sławomirem Przybyszem.
Jolanta Kopaczyńska wygrała walkowerem 3:0.
Marek Dubiński przegrał 2:3 z Wojciechem Wlazlo.
Jakub Mirosław wygrał 3:1 z Stanisławem Pięckiem.
W ćwierćfinale wygraliśmy z TOP Bolesławiec 3:0.
Daniel Staszak wygrał 3:0 z Łukaszem Januszke.
Jolanta Kopaczyńska wygrała 3:0 z Martyną Stos.
Marek Dubiński wygrał 3:2 ze Zbigniewem Kuraszem.
Jakub Mirosław przegrał z Arturem Krasuckim 0:3 (wynik nie był liczony).
W meczu półfinałowym przegraliśmy z drużyną SI Eurobeskidy Łodygowice 2:3.
Daniel Staszak wygrał 3:0 ze Stanisławem Filusiem.
Jolanta Kopaczyńska wygrała 3:0 z Wiolettą Kimlą.
Marek Dubiński przegrał 0:3 z Grzegorzem Pieronkiem.
Jakub Mirosław przegrał 0:3 z Michałem Lasotą.
Debel Dubiński/Mirosław przegrał z deblem Pieronek/Lasota 0:3.
W meczu o 3 miejsce wygraliśmy 4:0 ze Startem Gdańsk.
Daniel Staszak wygrał 3:1 z Barbarą Rompą.
Jolanta Kopaczyńska wygrała 3:0 z Wiesławą Potrykus
Marek Dubiński wygrał walkowerem 3:0 z Tomaszem Miką,
Jakub Mirosław wygrał 3:0 z Józefem Motowidło.
Końcowa tabela turnieju:
1. EUROBESKIDY LODYGOWICE I
2. START RADOM
3. START WROCŁAW
4. START GDAŃSK
5. TOP BOLESŁAWIEC
6. EUROBESKIDY LODYGOWICE II
7. START W SKIERNIEWICACH
8. EUROBESKIDY LODYGOWICE III
9. -12. START KATOWICE I, START KATOWICE II, SILESIA KATOWICE, START LUBLIN

4.09 odbył się turniej indywidualny open i na wózkach

Daniel wygrał wszystkie swoje mecze. Finałowy mecz o m. wygrał 3:1 ze Sławomirem Przybyszerm (Start w Skierniewicach).
Marek Dubinski w kl. 6-8 w pierwszej rundzie wygrał 3:0 z Jackiem Bocheńskim (Start
w Skierniewicach), w ćwierćfinale wygrał 3:1 ze Zbigniewem Kuraszem (TOP Bolesławiec),
w półfinale wygrał 3:0 z Adamem Dyjorem (Start Lublin), w finale zwyciężył 3:1 Wojciecha Wlazło. (Start w Skierniewicach).
Jakub Mirosław w kl. 6-8 pierwszej rundzie wygrał 3:0, w drugiej przegrał 2:3 z Wojciechem Wlazło (Start Skierniewice) i w systemie ruskim od tyłu wygrał z Tomaszem Mojżyszem (SI Eurobeskidy Łodygowice), z Adamem Dyjorem (Start Lublin) i w meczu o 3 m. zwyciężył 3:0 faworyta gospodarzy Grzegorza Pieronka.
Jolanta Kopaczyńska wygrała z Krystyną Ring (Silesia Katowice)3:0, Katarzyną Kowalik. Start Lublin 3:0.
W półfinale przegrała z Moniką Borewicz (Start Radom). Od tyłu grała z Wiolettą Kimlą (Eurobeskiedy Łodygowice) i przegrała 2:3. W meczu o 5 m. pokonała Wiesławę Potrykus (Start Gdańsk) 3:0. 

Daniel Staszak najlepszy w Gdańsku

GRAND PRIX POLSKI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH 
W TENISIE STOŁOWYM, GDAŃSK 21-23.04.2017

WZSN START WROCŁAW reprezentowało 5 zawodników:

Kategoria wózki klasa 5:                   Daniel Staszak          (1 miejsce)

Klasa 6-8 kobiet:                                Jolanta Kopaczyńska (3-4 miejsce)

Klasa 7:                                              Marek Dubiński          (5-6 miejsce)

Klasa 8:                                              Jakub Mirosław          (5-6 miejsce)

Klasa 9:                                              Zbigniew Wrzask       (7-8 miejsce)

                                                              Andrzej Barański – trener

Klasa 5 mężczyzn wózki:

Daniel Staszak pierwszy mecz w grupie wygrał 3:0 z Lechem Jabłońskim (Start Poznań),

W drugim meczu wygrał 3:0 z Andrzejem Gryglem (Start Kalisz). W trzecim meczu wygrał ze Sławomirem Ogrodnikiem (Start Gorzów Wlkp).

Daniel Staszak wywalczył  1 miejsce w klasie 5 mężczyznKlasa 6-7 kobiet:

Jolanta Kopaczyńska w pierwszym meczu wygrała 3:0 z Martyną Stos (TOP Bolesławiec),  
w drugim meczu przegrała 1:3 z Dajaną Jastrzębską (Start Katowice), w trzecim meczu pokonała 3:0 Teresę Pankiewicz (Start Białystok).

W półfinale przegrała 0:3 z Katarzyną Marszał (IKS AWF Warszawa)

Jolanta Kopaczyńska wywalczyła  miejsce 3-4 w klasie łączonej 6-8 kobiet

Klasa 7:

Marek Dubiński w pierwszym meczu w grupie wygrał 3:0 z Robertem Wojciechowskim (Start Kalisz).

W drugim meczu wygrał 3:2  z Janem Chełmickim (Start Zielona Góra).

Z pierwszego miejsca awansował z grupy.

W I rundzie wygrał 3:0 z Jackiem Kiwińskim (IKS AWF Warszawa). W ćwierćfinale przegrał 0:3 z Wojciechem Wlazło (Start Skierniewice). Został przesunięty do drabinki tylnej i w kolejnym meczu wygrał 3:1 z Janem Chełmickim (Start Zielona Góra) i 3:0 Kacprem Głąbickim (Start Radom). W meczu o miejsca 3-4 przegrał z Adamem Żurawskim 2:3.

Marek Dubiński zajął m. 5-6 w klasie 7.

Klasa 8

Jakub Mirosław w pierwszym meczu wygrał 3:0 ze Zbigniewem Skawnickim (Start Wejherowo), w drugim meczu przegrał 0:3 z Pawłem Mazurykiem (IKS Jezioro Tarnobrzeg) i w trzecim meczu wygrał 3:0 z Jackiem Wawrem (Start Zielona Góra), zajmując 2 miejsce w grupie. W ćwierćfinale przegrał 1:3 z Robertem Cwenarem (Kąty Wrocławskie). Został przesunięty do drabinki tylnej i w kolejnym meczu wygrał 3:0 walkowerem z Dariuszem Artymiakiem (Start Wejherowo) a w meczu o m 3-4 przegrał ze Zbigniem Kuraszem (TOP Bolesławiec).

Jakub Mirosław zajął m.5-6 w klasie 8. To największy sukces Jakuba Mirosława na zawodach Grand Prix Polski.

Klasa 9:

Zbigniew Wrzask w pierwszym meczu przegrał 0:3 z Dariuszem Ściganym (Start Katowice).

W drugim meczu wygrał 3:0 walkowerem z Edmundem Renkelem (Start Gorzów)

Zbigniew Wrzask zajął 2 miejsce w grupie. W I rundzie wygrał 3:0 z Tomaszem Jaworskim (Start Katowice). W ćwierćfinale przegrał 1:3 z Pawłem Jabłońskim (KS Bronowianka Kraków). Został przesunięty do drabinki tylnej i w kolejnym meczu wygrał 3:0 walkowerem z Adamem Andrzejewskim (Start Wejherowo) a następnie przegrał 1:3 z Bartoszem Rybczyńskim (Start Gdańsk).

Zbigniew Wrzask zajął miejsce 7-8 w klasie 9. To największy sukces Zbigniewa Wrzaska na zawodach Grand Prix Polski.

 

Nasi zawodnicy na podium Grand Prix Polski

Dwoje zawodników WZSN „Start" Wrocław zakończyło na podium udział w  II Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym, które odbyło się w Gdańsku w dniach 2-4.06.2017 r.

W kategorii kobiet 2 m. w kl. 6-7 wywalczyła Jolanta Kopaczyńska, ulegając nieznacznie 2:3 w decydującym meczu Katarzynie Marszał (IKS AWF Warszawa), drużynowej mistrzyni Paraolimpiady w Rio de Janerio (2016).

 

Wśród mężczyzn 2 m. w kl. 5 odnotował Daniel Staszak.

Pozostali zawodnicy zajęli następujące miejsca:

m. 5-6 Jakub Mirosław (kl. 8)

m. 7-8 Marek Dubiński (kl. 7).

m. 10 Zbigniew Wrzask (kl. 9)

GRATULUJEMY! 

Więcej informacji na stronie Polskiego Związku Tenisa Stołowego . 

Dyscypliny

Sekcje Sportowe WZSN START WROCŁAW.

Pływanie

Podnoszenie ciężarów

Siatkówka rozgrywana na siedząco

Lekkoatletyka

Tenis stołowy

Goal ball

Koszykówka na wózkach

Szachy

Kolarstwo

Kajakarstwo

Boccia

Galeria

Sponsorzy

71 ZABEZPIECZEŃ
71 ZABEZPIECZEŃ
polska miedź
polska miedź
polformat
polformat
olimp
olimp
hes
hes
elwat
elwat
otto bock
otto bock

Wspierają nas

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Urząd Miejski Wrocławia
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
Ministerstwo Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej