fb

WOJEWÓDZKIE ZRZESZENIE SPORTOWE NIEPEŁNOSPRAWNYCH
WOJEWÓDZKIE ZRZESZENIE SPORTOWE NIEPEŁNOSPRAWNYCH START

Wydarzenia

Mikołajkowe wyciskanie w nowej odsłonie

Ostatnim akcentem sezonu startowego był sprawdzian formy dla młodych adeptów sztangi. Juniorzy po raz pierwszy sprawdzili swoje umiejętności w konkurencji wielokrotnego wyciskania połowy masy ciała. 

Dla urozmaicenia rywalizacji na pomoście pojawiły się także zawodniczki naszego klubu. Tym razem młodość przegrała z doświadczeniem, bo najlepszy rezultat osiągnęła uczestniczka ubiegłorocznych mistrzostw Europy, Beata Jankowska, która wycisnęła sztangę aż 66 razy! Na wyróżnienie zasługuje także występ Marcela Potockiego - debiutanta, ważącego niespełna 40 kilogramów. Trzynastoletni Marcel wykonał gryfem aż 30 powtórzeń. Mistrzostwem taktycznym wykazał się z kolei Kamil Doliński. Uczeń Technikum Ekonomicznego zapisał na swoim koncie 60 powtórzeń sztangą o masie 32,5kg. Mamy nadzieję, że ten bardzo przyzwoity rezultat przełoży się na dobre wyniki w przyszłym sezonie. 

Choć, ze względu na brak śniegu, nie dotarł do nas Mikołaj, najlepsi zawodnicy i zawodniczki(klasyfikacja OPEN) otrzymali puchary i nagrody rzeczowe. 

Po zakończeniu zawodów rozegraliśmy integracyjny mecz siatkówki na siedząco. Dwie uczniowskie drużyny walczyły bardzo dzielnie. Wygrała...dobra zabawa. 

Zawody w obiektach Ewangelickiego Centrum Diakonii i Edukacji są wielolenią tradycją naszej sekcji. W tym roku odbyły się już po raz dziesiąty. 

Udane występy w Przylesiu

Już po raz szósty klub sportowy LZS Olszanka-Pogorzela zorganizował Otwarte Integracyjne Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym. Potrzymując coroczną tradycję, nasi zawodnicy wzięli w nich udział. 

Zawody w Przylesiu po raz kolejny mogły się podobać nie tylko startującym, ale też kibicom. Do niewielkiej opolskiej miejscowości przyjechało około stu zawodników i zawodniczek z całej Polski, a gospodarze jak zwykle zadbali o wysoki poziom organizacyjny i bardzo dobrą atmosferę. 
Dla nas szczególnie istotne były występy naszych reprezentantów, którzy uzyskali następujące wyniki:
 
Alicja Więch  65kg
Beata Jankowska 97,5(rekord życiowy)

Michał Salamon 117,5kg
Tomasz Zabawa 95kg
Maciej Salamon 70kg
Daniel Baczmański 172,5kg - I miejsce w kat. OPEN mężczyzn niepełnosprawnych
Andrzej Owczarek 150kg - II miejsce w kat. OPEN mężczyzn niepełnosprawnych
Kamil Kozioł 130kg - III miejsce w kat. OPEN mężczyzn niepełnosprawnych
Tomasz Zawadzki 132,5kg
Piotr Łucki 110kg. 
 
Dla większości zawodników był to ostatni start w tym roku kalendarzowym.

Srebrna Sztanga 2016 już za nami

W pierwszy weekend listopada Novotel Wrocław Centrum wypełniony był  nie tylko gośćmi, ale też wielkimi sportowymi emocjami. Powód?  XXXVI Międzynarodowe Zawody SREBRNA SZTANGA, które zgromadziły siłaczy z Polski i kilku innych krajów Europy. 

Olimpijski poziom

Paraolimpijskie zmagania na pomoście stały się sportową tradycją Wrocławia. Srebrna Sztanga pozostaje bowiem w kalendarzu imprez nieprzerwanie od 1981 roku. O wysokim poziomie świadczy regularna obecność światowej czołówki. W tym roku brylowali Rosjanie, choć Włosi, Słowacy  Węgrzy, a przede wszystkim reprezentanci Polski, dzielnie dotrzymali im kroku w drodze na szczyty końcowych tabel. Przypomnijmy, że według obowiązującej formuły, wynik uzyskany przez zawodnika mnożony jest przez współczynnik punktowy, przyporządkowany masie ciała. Tak powstaje rezultat punktowy. Najbliżej zwycięstwa była Justyna Kozdryk, czwarta zawodniczka wrześniowych Igrzysk Paraolimpijskich w Rio, którą w klasyfikacji OPEN kobiet pokonała tylko Viera Muratowa. 

- Jestem mile zaskoczony tak wysokim poziomem rywalizacji. Myślałem, że po sezonie paraolimpijskim zawodnicy będą zmęczeni, a oni wykrzesali z siebie jeszcze siłę, by osiągnąć świetne wyniki – mówił Eugeniusz Grabowski, wiceprezes zarządu Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. I miał rację, bo przyjemnie oglądało się srebrną w Rio Marzenę Ziębę, bez trudu wyciskającą sztangę o masie 110kg. Mimo posezonowego zmęczenia, dobrze zaprezentowali się też: Małgorzata Hałas – Koralewska, Grzegorz Lanzer i Marek Trykacz.

Wyróżnienia dla najlepszych

Na pomoście nie zobaczyliśmy tym razem naszego zawodnika Mariusza Tomczyka. Mariusz aktualnie leczy kontuzję, ale w sobotnie przedpołudnie i tak  miał powody do świętowania. Zarząd klubu postanowił w tym roku uhonorować uczestników igrzysk paraolimpijskich. Nagrody i podziękowania odebrali więc: Sławomir Szymański, paraolimpijczyk z Pekinu, Zbigniew Michen, wielokrotny reprezentant kraju, a obecnie najstarszy startujący zawodnik w Polsce oraz wspomniany wyżej Mariusz Tomczyk, dla którego start w Rio był już piątym olimpijskim występem. Zgodnie z tradycją zawodów, wieloletni sponsor imprezy, Elektromechaniczna Spółdzielnia Inwalidów ELWAT, przyznała też nagrodę za całokształt osiągnięć sportowych. Tym razem otrzymał ją Daniel Baczmański.

Kolejny sukces organizacyjny

O prestiżu Srebrnej Sztangi świadczą także pozytywne opinie zawodników. Do Wrocławia przyjechało tym razem nirmal stu startujących oraz oczywiście towarzyszące im ekipy. Wielu docenia bardzo dobre warunki zakwaterowania i rozgrywania zawodów, jak również poziom sędziowania, odpowiadający standardom międzynarodowym. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwali arbitrzy posiadający uprawnienia Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego (IPC), którzy na pomostach całego świata zdobyli wcześniej bardzo bogate doświadczenie. Między innymi dzięki temu zapoczątkowana przed laty idea zorganizowania dobrze obsadzonego turnieju stale zyskuje na wartości. Istnieją realne szanse, że dzięki trenerskiemu doświadczeniu Jerzego Mysłakowskiego i Mariusza Oliwy oraz zaangażowaniu wielu osób, za sprawą których każda kolejna edycja przyciąga coraz większe zainteresowanie kibiców i mediów, Srebrna Sztanga już niebawem zyska rangę Pucharu Europy. Tegoroczny sukces organizacyjny stał się możliwy dzięki wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Gminy Wrocław, a także wielu sponsorów i partnerów indywidualnych. A my już teraz zapraszamy na przyszłoroczną, trzydziestą siódmą edycję Srebrnej Sztangi.

Kategoria OPEN kobiet

  1. Viera Muratova (Rosja, 123kg/107,8pkt)
  2. Justyna Kozdryk (Start Radom, 92kg/102,7pkt)
  3. Marina Beketova (Rosja, 88kg/99,9pkt)

 Kategoria OPEN mężczyzn 48 – 72kg

  1. Vladimir Krivulya (Rosja, 191kg/214,2pkt)
  2. Grzegorz Lanzer (Start Koszalin,175kg/190,2pkt)
  3. Aleksander Diukin (Rosja, 168kg/180,2pkt)

Kategoria OPEN mężczyzn 80 - +107kg

  1. Magomed Dzhamalov (Rosja, 194kg/175,2pkt)
  2. Aleksei Golovan (Rosja, 201kg, 165,6pkt)
  3. Watchon Serdic (Węgry, 177kg, 163,4pkt)

 

Drużynowe MP w Podnoszeniu Ciężarów: tytuł zostaje we Wrocławiu!

Nie mogło być inaczej! Nasi zawodnicy po raz czternasty z rzędu zdobyli tytuł Drużynowych Mistrzów Polski w Podnoszeniu Ciężarów. 

Tym razem najlepsze ekipy z całego kraju spotkały się w Chotowej. Wrocławianie przystąpili do rywalizacji w roli faworytów, choć o zwycięstwo z roku na rok jest coraz trudniej. Od początku zdecydowany opór stawiali zawodnicy z Katowic i Tarnowa. Ostatecznie jednak drużyna w składzie: Beata Jankowska, Kamil Pisarek, Sławomir Szymański, Bartosz Kuriata i Michał Salwa zgromadziła na swoim koncie najwięcej, bo aż 640,23 pkt i mogła cieszyć się z kolejnego trofeum.

Srebro zdobyli zawodnicy z Katowic, z łącznym dorobkiem punktowym 583,12 pkt, a brąz gospodarze, drużyna Startu Tarnów, uzyskując 574,93 pkt. 

Nasz klub reprezentowały ponadto jeszcze dwie drużyny, które uplasowały się tuż za podium:

- drużyna Wrocław II w składzie: Alicja Więch, Michał Salamon, Kamil Kozioł, Andrzej Owczarek, Daniel Baczmański zajęła IV miejsce (552,65 pkt), 

- drużyna Wrocław III w składzie: Małgorzata Tomczyk, Krystian Kmieć, Jakub Czajkowski, Arnold Nawracaj, Tomasz Zawadzki zajęła V miejsce (492,82 pkt).

Gratulujemy i już teraz zapraszamy wszystkich na Srebrną Sztangę, która odbędzie się w pierwszy weekend listopada we Wrocławiu.

 

Rozpoczęcie sezonu w Międzychodzie

Coroczne Integracyjne Zawody Rogala Start były pierwszą imprezą sezonu jesiennego dla sztangistów. Rywalizacja w Międzychodzie z wielu powodów na długo pozostanie w pamięci uczestników. 

Najlepiej w naszej ekipie zaprezentowała się Beata Jankowska, która w kat. OPEN kobiet zajęła 3. miejsce ze świetnym wynikiem 95kg. Dodatkowo Beata zwyciężyła w konkursie wyciskania na ilość powtórzeń. Sztangę ważącą 35kg wycisnęła aż 60 razy! Nasz klub w międzychodzkich zawodach reprezentowali też: Alicja Więch, Kamil Kozioł, Daniel Baczmański, Tomasz Zawadzki i Piotr Łucki. 

Tym razem jednak to nie wyniki były najważniejsze. Sportowe pojedynki stały się tłem uroczystego zakończenia kariery dwukrotnego medalisty paraolimpijskiego, gospodarza imprezy, a niegdyś zawodnika naszego klubu, Ryszarda Rogali. Występy na pomoście przeplatały sie więc z momentami wzruszeń, podziękowań i pięknych wspomnień. Sobotnie popołudnie miało wielu bohaterów, bo do Międzychodu przyjechali niemal wszyscy przyjaciele Ryszarda Rogali. Zmagniom z cieżarami towarzyszył nieco inny niż zwykle, mniej formalny klimat, chociaż granica 200 kilogramów została kilkukrotnie przekroczona . 

Indywidualne Mistrzostwa Polski: zdobyliśmy 20 medali

Osiemnaście zawodniczek i siedemdziesięciu trzech zawodników walczyło o medale na pomoście bydgoskiej Zawiszy w weekend, 14-15 maja. Dwadzieścia lokat na podium oraz zwycięstwa w drużynowych klasyfikacjach punktowych to najlepsze dowody na nieustającą dominację naszej ekipy. 

Tradycyjnie już, zawody rozpoczęły się od startu kobiet. Trzy reprezentujące nasz klub zawodniczki solidarnie sięgnęły po srebrne krążki. Kategoria 49kg mężczyzn przyniosła nam II miejsce Tomasza Zabawy. Rywalizacja w kat. do 54kg przebiegła pod dyktando Sławomira Szymańskiego. Miłą niespodzianką był też brązowy medal debiutanta, Macieja Salamona. Zgodnie z oczekiwaniami, w kat. do 59 bezkonkurencyjny okazał się Mariusz Tomczyk, który we wrześniu już po raz piąty zagości na paraolimpijskim pomoście. Drugie miejsce wywalczył Bartosz Kuriata. Po starcie kategorii wagowej do 65kg nasz dorobek medalowy powiększył się o srebrny medal Michała Salamona. Debiutujący Kamil Doliński musiał zadowolić się szóstą lokatą. W sobotnie popołudnie mieliśmy jeszcze pięć powodów do radości. Po medale sięgali kolejno: Kamil Pisarek(brąz), Kamil Kozioł(złoto), Dariusz Kucharski, Jakub Czajkowski oraz Tomasz Zawadzki(srebro). Niedzielne zmagania rozpoczęły się zwycięstwami Andrzeja Owczarka i Michała Salwy. Brązowym medalem nas i siebie ucieszył Arnold Nawracaj. Wiele emocji przyniosła także kategoria powyżej 107kg. Damian Kulig w pięknym stylu sięgnął po złoto, a tuż za nim uplasował się Daniel Baczmański. Jako ostatni z naszych zawodników na pomoście pojawił się Piotr Łucki, który zaakcentował swoją obecność zdobyciem brązowego medalu. Przeprowadzono klasyfikację w dwóch grupach, zależnie od przyczyny niepełnosprawności. 

Pełna lista wyników

ZŁOTE MEDALE

Sławomir Szymański, kat. do 54kg, gr. I,  135kg

Mariusz Tomczyk, kat. do 59kg, gr. I, 167kg

 Kamil Kozioł, kat. do 80kg, gr. II, 125kg

 Andrzej Owczarek, kat. do 97kg, gr. I, 145kg

 Michał Salwa, kat. do 107kg, gr. I, 165kg

Damian Kulig, kat. +107kg, gr. I, 215kg

 

SREBRNE MEDALE

Weronika Wróbel, kat. do 55kg, gr. I, 37kg

Alicja Więch, kat. do 61kg, gr. II, 60kg

Beata Jankowska, kat. do 73kg, gr. I, 93kg

Tomasz Zabawa, kat. do 49kg, gr. II, 85kg

Bartosz Kuriata, kat. do 59kg, gr. I, 146kg

Michał Salamon, kat. do 65kg, gr. II, 118kg(także I miejsce w klasyfikacji juniorów)

Dariusz Kucharski, kat. do 80kg, gr. II, 102kg

Jakub Czajkowski, kat. do 88kg, gr. I, 139kg

Daniel Baczmański, kat. +107kg, gr. I, 156kg

 

BRĄZOWE MEDALE

Maciej Salamon, kat. do 54kg, gr. II, 67kg

Kamil Pisarek, kat. do 72kg, gr. I, 115kg (także II miejsce w klasyfikacji juniorów)

Tomasz Zawadzki, kat. do 88kg, gr. II, 125kg

Arnold Nawracaj, kat. do 107kg, gr. I, 130kg

Piotr Łucki, kat. +107kg, gr. II, 110kg

 

POZOSTALI ZAWODNICY

Kamil Doliński, kat. do 65kg, gr. II, 60kg, miejsce VI (także IV w klasyfikacji juniorów)

Zbigniew Micheń, kat. do 88kg, gr. I, 130kg, miejsce IV

Tymoteusz Karpiński, kat. do 88kg, gr. II, 90kg, miejsce VII

Punktowa klasyfikacja drużynowa

Kobiety

I miejsce             START Wrocław               15 pkt                                               .

II miejsce            START Bydgoszcz             14 pkt.                               

III miejsce           START Tarnów

                          Centrum Rehabilitacji Grudziądz          12 pkt.

 

Mężczyźni

I miejsce       START Wrocław             93 pkt.                                                 

II miejsce            START Koszalin             26 pkt.                                   

III miejsce           Centrum Rehabilitacji Grudziądz     23pkt.

IV miejsce          START Tarnów            22 pkt                                     .

V miejsce            IKS Warszawa 20 pkt

VI miejsce          Hałas Team Strzelin 17 pkt.

 

Juniorzy

I miejsce             START Wrocław  19 pkt.                                                    

II miejsce            START Tarnów     18 pkt.                                      

III miejsce           START Koszalin 15 pkt.

 

Bursztynowa Sztanga: nasi zawodnicy w czołówce

Malowniczo położony ośrodek wypoczynkowy Mausz był 23 kwietnia areną zmagań sztangistów z całej Polski. Wśród zawodników walczących o Bursztynową Sztangę nie mogło zabraknąć silnej reprezentacji naszego klubu.

 

Jedenastoletnia tradycja imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie Rehabilitacyjno - Sportowe "Szansa -  Start Gdańsk" to najlepsza gwarancja ogromnych emocji. Co zrozumiałe, nas najbardziej elektryzowały występy piątki wrocławian.  Powodów do radości tym razem nie brakowało, bo:

- Beata Jankowska zajęła II miejsce kat. OPEN kobiet z wynikiem 95kg(rekord życiowy)

- Alicja Więch zajęła IV miejsce kat. OPEN kobiet z wynikiem 65kg(rekord życiowy)

- Kamil Kozioł zajął II miejsce w kat. <80kg z wynikiem 130kg(rekord życiowy)

- Daniel Baczmański zajął II miejsce w kat. +107 z wynikiem 150kg

- Michał Salwa zajął IV miejsce w kat. <107 z wynikiem 162,5kg.

Uzyskane wyniki dają nadzieję na dobre występy podczas majowych mistrzostw Polski, które odbędą się w Bydgoszczy.

Grad medali na Otwartych Mistrzostwach Słowacji

Pierwszy weekend kwietnia dostarczył polskim sztangistom wielu powodów do radości. W Otwartych Mistrzostwach Słowacji, które miały rangę Regionalnego Pucharu Europy, tradycyjnie juź nie pozostawiliśmy gospodarzom żadnych złudzeń.

Udział Polaków w Otwartych Mstrzostwach Słowacji to efekt wieloletniej współpracy z przyjaciółmi ze słowackich Banovców. Tradycyjnie już, w składzie na te zawody znaleźli się członkowie narodowej kadry Polski w wyciskaniu sztangi leżąc oraz pretendenci do tego grona - czołowi zawodnicy polskich klubów, wśród których najliczniejszą ekipę stanowili wrocławianie.  W tym roku gospodarze wykazali się sportową gościnnością. Dość powiedzieć, że pierwszą trójkę kategorii OPEN mężczyzn stworzyli: nasi zawodnicy Bartosz Kuriata i Damian Kulig oraz Piotr Szymeczek(START Tarnów). Nie inaczej potoczyła się rywalizacja wśród kobiet, zakończona biało - czerwonym podium. Tym razem wygrała Paulina Przywecka - Puziak(Bydgoszcz) przed Małgorzatą Hałas - Koralewską(Hałas Team Strzelin) i Marzeną Ziębą(Tarnów). 

Pozostali przeważnie plasowali się w pierwszej trójce swoich kategorii wagowych. Trenerzy klubowi i reprezentacyjni zgodnie twierdzą, że to dobry prognostyk przed majowymi Mistrzostwami Polski.  

Udany początek sztangistów

Z XIII Ogólnopolskich Zawodów integracyjnych, które odbyły siĘ w Żywcu, nasza ekipa wraca z dwoma medalami: srebrnym Beaty Jankowskiej i brązowym Daniela Baczmańskiego. 

Walka na pomoście rozpoczęła się od rywalizacji kobiet. Nasza zawodniczka stoczyła pasjonujący pojedynek z Magdaleną Konior. Obie uporały się ze sztangą ważącą 91kg, a  o zwycięstwie reprezentantki gospodarzy zdecydowała jedynie niższa masa ciała. 

Na kolejny medal musieliśmy trochę poczekać.  Brąz w kat. OPEN zawodników +72 zdobył Daniel Baczmański. Rezultat Daniela, 147kg, dał mu trzecią lokatę w zestawieniu największych ciężarów wśród zawodników niepełnosprawnych. Wygrał Wawrzyniec Latus z wynikiem 190 kg. 

Oto komplet wyników naszych zawodników:

Beata Jankowska 91kg, II msc w kat. OPEN kobiet niepełnosprawnych

Alicja Więch 62kg, IVmsc w kat. OPEN kobiet niepełnosprawnych

Krystian Kmieć 68kg, 10 OPEN<72

Michał Salamon 110kg, 5 OPEN<72

Kamil Pisarek 117kg, 6 OPEN<72

Kamil Kozioł 117kg, 7 OPEN<72

Daniel Baczmański 147kg, 3 OPEN +72. 

GRATULUJEMY!

Sztangiści rozpoczynają sezon

W piątek, 18 marca, dziewięcioosobowa ekipa zawodników sekcji podnoszenia ciężarów  wyruszy do Żywca, gdzie dzień później odbędzie się XIII edycja Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Organizatorem tej dorocznej imprezy jest Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy Łodygowice.

Zawody rozgrywane na obiektach Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu ma stałe zagościły w kalendarzu wrocławskiej sekcji wyciskania leżąc. To zwykle pierwszy sprawdzian formy w rozpoczynającym się sezonie.

- W zasadzie już od początku roku intensywnie pracujemy nad odpowiednim przygotowaniem do sezonu. Terminarz pierwszego półrocza jest dość napięty. W pierwszy weekend kwietnia wystartujemy w Otwartych Mistrzostwach Słowacji, a to tylko jeden z etapów przygotowawczych przed planowanymi na połowę maja Mistrzostwami Polski. Po drodze są jeszcze zawody o mniejszym zasięgu, gdzie być może przetestujemy młodych zawodników. W każdym z tych występów będziemy chcieli potwierdzić dobrą dyspozycję- przyznają wrocławscy trenerzy.

Trzymamy kciuki i czekamy na dobre wiadomości z pomostu!

Mariusz Tomczyk pojedzie na igrzyska!

Paraolimpijska kadra Polski w podnoszeniu ciężarów ma powody do radości. Podczas zawodów Pucharu Świata w Dubaju i Malezji nasi zawodnicy zapewnili sobie prawo występu w Rio de Janeiro. Do grona uczestników paraolimpiady dołączył także Mariusz Tomczyk.

Dzięki wspaniałej walce Mariusz dostarczył swoim kibicom wielu emocji. Najpierw w Dubaju, gdy o podziale medali zdecydowały minimalne różnice, następnie w Malezji, gdzie zaliczając 172kg wspiął się na wysoką lokatę rankingową, gwarantującą udział w igrzyskach paraolimpijskich. Sięgnął tym samym po brązowy medal Pucharu Świata, najsilniej obsadzonej imprezy ostatnich miesięcy.

Następnym celem naszego zawodnika jest jak najlepszy występ na brazylijskim pomoście. Warto dodać, że będzie to już piąty olimpijski start Mariusza.

Ekipa sztangistów, którzy będą reprezentować Polskę w Rio liczy siedem osób: trzy kobiety i czterech mężczyzn. 

Reprezentanci Polski powalczą o paszporty do Rio

Reprezentacja Polski pod wodzą trenera Mariusza Oliwy i fizjoterapeuty Marka Purczyńskiego wyruszyła w sobotę do Dubaju. Odpowiadając  na zaproszenie przyjaciół z Dubai Club, nasi zawodnicy wezmą udział w zawodach Pucharu Świata, które odbędą się w dniach 15–19 lutego. 

Jedenastoosobową ekipę startujących tworzą: Justyna Kozdryk, Paulina Przywecka – Puziak, Marzena Zięba, Małgorzata Hałas – Koralewska, Marek Trykacz, Wawrzyniec Latus, Piotr Szymeczek, Mateusz Woroszył, Grzegorz Lanzer oraz dwóch zawodników naszego klubu – Mariusz Tomczyk i Damian Kulig. Po zawodach w Dubaju kadra uda się do Kuala Lumpur(Malezja), gdzie jej członkowie także wystartują w zawodach Pucharu Świata. Będzie to ostatnia szansa na zdobycie paraolimpijskiej kwalifikacji.

- Ostatnie półrocze było dla nas bardzo pracowitym okresem. Po udanych mistrzostwach Europy liczymy na dobry występ w Dubaju i Malezji – mówił tuż przed wylotem trener Mariusz Oliwa.

Trzymamy kciuki za naszych zawodników. Mamy nadzieję, że pamiątkami z tej dalekiej wyprawy będą medale i olimpijskie przepustki.

Wyjazd został sfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach programu Olimpijczyk.

Transmisję z zawodów będzie można śledzić za pośrednictwem strony Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego (IPC). Obszerne relacje znajdą się także na portalu  silajestwnas.pl .

Dyscypliny

Sekcje Sportowe WZSN START WROCŁAW.

Pływanie

Podnoszenie ciężarów

Siatkówka rozgrywana na siedząco

Lekkoatletyka

Tenis stołowy

Goal ball

Szachy

Kolarstwo

Kajakarstwo

Boccia

Galeria

Koszykówka na wózkach

Sponsorzy

Wspierają nas

Projekt realizujemy we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projeku "PITax.pl dla OPP.

 

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Urząd Miejski Wrocławia
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
Ministerstwo Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej