fb

WOJEWÓDZKIE ZRZESZENIE SPORTOWE NIEPEŁNOSPRAWNYCH
WOJEWÓDZKIE ZRZESZENIE SPORTOWE NIEPEŁNOSPRAWNYCH START

Wydarzenia

Aktualne godziny treningów

Informujemy, że w roku szkolnym 2018/19 sekcja lekkoatletyczna trenuje według następującego harmonogramu: 

Treningi sekcji lekkoatletycznej od września nadal odbywać się będą na terenie szkół Fundacji Ewangelickiego Centrum Diakonii i Edukacji przy ul. M. Lutra(dawniej Wejherowska) :

PONIEDZIAŁKI 16:00 - 18:00
WTORKI 15:30 - 17:30
ŚRODY 15:30 - 17:00
CZWARTKI 16:30 - 18:00

Zapraszają trenerzy Michał Mossoń i Waldek Rozek .

Medalowe żniwa podczas CPISRA World Games

Część lekkoatletycznej kadry Polski wystartowała w zawodach z cyklu CP ISRA WORLD GAMES, dedykowanych osobom z niepłnosprawnością o podłożu neurologicznym. Medalowe zdobycze przerosły nasze oczekiwania.

Musimy Wam się przyznać, że cały czas żyjemy jeszcze emocjami z CP World Games Sant Cugat 2018, dlatego chętnie przypomnimy wyniki wszystkich naszych zawodniczek i zawodników. Tym bardziej, że niektórzy naprawdę rozbili bank

MARTA PIOTROWSKA złoty medal w biegu na 100m i złoty medal w skoku dal (T37)

PAWEŁ PIOTROWSKI złoty medal w pchnięciu kulą, złoty medal w rzucie oszczepem i srebrny medal w rzucie dyskiem(F36)

LUCYNA KORNOBYS złoty medal w pchnięciu kulą, złoty medal w rzucie oszczepem, złoty medal w rzucie dyskiem oraz ❗REKORDY ŚWIATA W KAŻDEJ Z TRZECH KONKURENCJI (F33)

JAKUB MIROSŁAW srebrny medal w pchnięciu kulą (F37)

DOROTA SZYMULA - piąte miejsce w rzucie dyskiem, czwarte miejsce w rzucie oszczepem, czwarte miejsce w pchnięciu kulą.

Gratulujemy WSZYSTKIM zawodnikom i trenerom

Przy tej okazji dziękujemy za wsparcie, na które wciąż możemy liczyć: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Urząd miejski Wrocławia, Gmina Wrocław, Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START, Polski komitet Paraolimpijski.

Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny: nasi zawodnicy w czołówce

6-7 maja w Bydgoszczy troje naszych zawodników: Lucyna Kornobys, Marta Langner i Paweł Piotrowski sprawdziło swoją formę podczas Międzynarodowego Mityngu Lekkoatletycznego. Wszyscy zadbali o solidne medalowe żniwo.

Lucyna Kornobys wygrała trzy konkurencje rzutowe. Najlepszy wynik, jaki uzyskała w pchnięciu kulą to 8,15m. Dysk rzucany przez Lucynę również latał bardzo daleko - w najbardziej udanej próbie aż na odległość 20,41m. Nasza zawodniczka wygrała także rywalizację oszczepniczek z rezultatem 17,02m. Tym samym pewnie sięgnęła po tytuł najlepszej zawodniczki całych zawodów, gromadząc na swoim koncie aż 938 punktów za pchnięcie kulą.

Marta Langner wygrała rywalizację pań w skoku w dal z wynikiem 4,31(804pkt/22msce OPEN). Nasza zawodniczka sprawdziła także aktualną formę w biegu eliminacyjnym na 100m, który ukończyła z czasem 14,87s.

Paweł Piotrowski zajął II miejsce w konkursie pchnięcia kulą, uzyskując w najlepszej próbie 12,68m(827pkt./19msce OPEN). Piąty zawodnik igrzysk w Rio wystartował także w konkurencji rzutu dyskiem, zajmując w swojej grupie III miejsce z rezultatem 38,79((827pkt/12msce OPEN).

Gratulujemy osiągniętych rezultatów!

Medalistki z Londynu gościły w siedzibie naszego klubu

Od zakończenia Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata minął już ponad tydzień, ale sportowe emocje są wciąż żywe. W siedzibie klubu odwiedziły nas ostatnio medalistki tej imprezy - Lucyna Kornobys i Marta Piotrowska. Dzięki tej wizycie mogliśmy wspólnie cieszyć się widokiem niedawno zdobytych trofeów. 

Przypomnijmy, że nasi zawodnicy przywieźli z Londynu łącznie trzy medale. Lucyna Kornobys zajęła drugie miejsce w finale konkursu pchnięcia kulą(F34) z bardzo dobrym wynikiem 8,22m. W finale rzutu oszczepem Lucyna zdobyła natomiast brązowy medal, a to dzięki rzutowi na odległość 15,63m. 

Świetny występ ma za sobą także Marta Piotrowska, która dzięki najlepszemu skokowi w swojej karierze(4,37m) zapewniła sobie krążek z brązu. 

O podium otarł się Paweł Piotrowski, który w finale pchnięcia kulą(F36) zajął tym razem czwarte miejsce. 

Za walkę, emocje i ogromne zaangażowanie serdecznie dziękujemy zawodnikom, trenerom klubowym oraz trenerom kadry narodowej. Biało - czerwoni przywieźli z Londynu łącznie 29 medali. 

Kolejny tytuł w kolekcji Lucyny Kornobys

Złoto przegrałam o  1 cm,  ale ważny jest medal - pisała tuż po swoim starcie w trwających Mistrzostwach Świata Lucyna Kornobys. Po ogromnych emocjach finału konkursu pchnięcia kulą(F34) my absolutnie nie myślimy o nim w kategoriach porażki.

Zawodniczki tej grupy przyzwyczaiły nas do bardzo wysokiego poziomu rywalizacji. W Londynie, podobnie jak niemal przed rokiem na igrzyskach paraolimpijskich w Rio, losy medali ważyły się do ostatnich prób. Nasza zawodniczka rozpoczęła marsz po medal od spalonej próby, ale potem było już tylko lepiej. Kula regularnie spadała w okolicach ósmego metra. Pchnięcie na odległość 8,22 uradowało kibiców, a naszej zawodniczce dało kolejne trofeum i tytuł wicemistrzyni świata. Wygrała Chinka Lijuan Zou, która uzyskała wynik lepszy zaledwie o 1 centymetr. Mimo braku odrobiny sportowego szczęścia, zarówno Lucynie, jak i trenerowi klubowemu Michałowi Mossoniowi gratulujemy wspaniałego występu i dziękujemy za piękne przeżycia. 

LIPIEC 2017

Świetny występ lekkoatletów w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

W ostatni weeekend maja Kozienice tradycyjnie już gościły młodych lekkoatletów z całej Polski. Nasz klub, reprezentowany przez podopiecznych trenerów Waldemara Rożka i Michała Mossonia może cieszyć się z kolejnych trofeów. Zawodnicy sekcji lekkoatletycznej zdobyli bowiem aż 13 medali. Osiągane wyniki są powodem do dumy, bo-choć nie wszyscy zdołali zająć miejsca na podium-każdy dołożył starań, by zaprezentować się z jak najlepszej strony.

      Arkadiusz Maliszewski

 • bieg na 200m -  medal brązowy
 • bieg na 400m medal srebrny
 •  rzut oszczepem medal złoty

     Hubert Sosin    

 • pchnięcie kulą -  medal brązowy 
 • rzut  dyskiem -  5 miejsce                

      Weronika Jezierska 

 • pchnięcie kulą – medal srebrny
 • rzut dyskiem – medal   brązowy
 • bieg na 100m - medal brązowy  

   Rafał Borowski 

 • pchnięcie kulą -  medal  srebrny 
 • rzut  oszczepem – medal  brązowy

    Jakub Mirosław

 • pchnięcie kulą – medal złoty ( 10,2m)  - obecnie trzeci wynik w kraju      

Natalia Reczyńska

 • pchnięcie  kulą  - medal srebrny
 • rzut dyskiem – medal  srebrny 
 • rzut oszczepem – medal  brązowy

 Dawid Szafran 

 • pchnięcie kulą - 5 miejsce
 • rzut  dyskiem - 4 miejsce 
 • MAJ 2017

Medal i rekord Marty Piotrowskiej

Środa, 19 lipca, będzie  na pewno pamiętnym dniem dla Marty Piotrowskiej. Nasza zawodniczka, wielokrotna reprezentantka Polski w konkurencjach lekkoatletycznych, srebrna medalistka Mistrzostw Świata w Nowej Zelandii, wywalczyła tym razem brązowy medal w skoku w dal podczas Mistrzostw Świata w Londynie(grupa T37).

Skok, który zagwarantował medal, Marta oddała w czwartej próbie. Oficjalny pomiar wskazał odległość 4,37m, co jest najlepszym rezultatem w karierze Polki. Najlepsza w konkursie, Chinka Xiaoyan Wen wylądowała dokładnie 60 centymetrów dalej. Do drugiej Jaleen Roberts Marta straciła natomiast 23cm. 

Dzień wcześniej w kole pojawił się Paweł Piotrowski, weteran wśród kadrowiczów, multimedalista igrzysk paraolimpijskich, który w finale konkursu pchnięcia kulą zajął tym razem czwarte miejsce. 

 

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski: świetny występ naszych zawodników

Stadion Miejski w Białymstoku okazał się szczęśliwy dla naszych lekkoatletów, którzy zakończyli Mistrzostwa Polski z bardzo dobrym dorobkiem dziesięciu złotych, trzech srebrnych i trzech brązowych medali. Przedstawiamy komplet wyników i gratulujemy wszystkim startującym.

Nad formą zawodników czuwają trenerzy Michał Mossoń i Waldemar Rożek. 

Lucyna Kornobys wicemistrzynią paraolimpijską!

Równe osiem metrów - taka odległość dała Lucynie Kornobys srebrny medal Igrzysk Paraollimpijskich w pchnięciu kulą (kat. F34).

Po zdecydowanym zwycięstwie podczas czerwcowych Mistrzostw Europy w Grosseto, nasza zawodniczka stawiana była w gronie faworytek do medalu olimpijskiego. W środowym finale pchała jako pierwsza. Mocnym otwarciem podyktowała warunki tej rywalizacji, by następnie, przez dłuższą chwilę obserwować poczynania rywalek.  Ostatecznie lepsza okazała się tylko Chinka Lijuan Zou, która posłała kulę o 75cm dalej i ustanowiła nowy rekord świata. 

Przypomnijmy, że był to drugi występ Lucyny Kornobys w Rio. Wcześniejszą rywalizację oszczepniczek zakończyła na czwartej pozycji. To wspaniały bilans olimpijskiego debiutu. 

Trenerem klubowym Lucyny jest Michał Mossoń.

Gratulujemy serdecznie!

DROGA DO RIO: Paweł Piotrowski

Sportowemu światu dał poznać się podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Atenach, gdzie zdobył złoto i srebro. Bardzo dobrą passę podtrzymał w Pekinie, dzięki czemu ma na swoim koncie już cztery olimpijskie medale. Trwająca od15 lat kariera Pawła Piotrowskiego cały czas obfituje w międzynarodowe sukcesy. Jest ich naprawdę wiele, a te najważniejsze prezentujemy poniżej.

Mistrzostwa Europy w Assen ( Holandia) 2003

                                      Pchnięcie kulą - 2 miejsce

                                      Rzut oszczepem - 4 miejsce

Igrzyska Paraolimpijskie Ateny 2004

                                      Pchnięcie kulą - 1 miejsce

                                      Rzut oszczepem - 2 miejsce

                                      Rzut dyskiem - 4 miejsce

Mistrzostwa Europy w Esspoo Finlandia 2005

                                      Pchnięcie kulą - 1 miejsce

                                      Rzut oszczepem - 1 miejsce

                                      Rzut dyskiem - 2 miejsce

Mistrzostwa Świata w Assen Holandia 2006

                                       Pchnięcie kulą - 1 miejsce

                                       Rzut dyskiem - 1 miejsce

                                       Rzut oszczepem - 4 miejsce

Igrzyska Paraolimpijskie Pekin 2008

                                       Pchnięcie kulą - 3 miejsce

                                       Rzut oszczepem - 2 miejsce

                                       Rzut dyskiem - 7  miejsce

Mistrzostwa Świata w Christchurch Nowa Zelandia 2011

                                       Pchnięcie kulą - 1 miejsce

                                       Rzut oszczepem - 1 miejsce

                                       Rzut dyskiem - 1 miejsce

Mistrzostwa Europy Stadskanaal- Holandia 2012  

                                        Rzut dyskiem – 1 miejsce

Igrzyska Paraolimpijskie Londyn 2012

  4 miejsce w rzucie dyskiem

Mistrzostwa świata Francja 2013

                                   Rzut dyskiem – 4 miejsce

                                   Pchnięcie kulą – 3 miejsce

Mistrzostwa Europy Walia 2014

                                Pchnięcie kulą – 3 miejsce

 

Mistrzostwa Świata  Katar 2015

                       Pchnięcie kulą – 4 miejsce

Mistrzostwa Europy Grosseto (Włochy) 2016

                     Pchnięcie kulą – 3 miejsce

 

 

                           

DROGA DO RIO: Lucyna Kornobys

Tylko w ostatnim miesiącu zdobyła tytuł mistrzyni Europy w pchnięciu kulą, brązowy medal tej imprezy w rzucie oszczepem i trzy medale mistrzostw Polski. Wielu osobom znana jest z siatkarskich parkietów, gdzie - na siedząco - grywa w reprezentacji kraju. Dla koleżanek i kolegów z klubu wzór dyscypliny i zorganizowania, dla kibiców - nadzieja na medal w Rio. Aktywna społecznie, ambitna sportowo, zawsze zaangażowana na maxa. Po prostu LUCYNA KORNOBYS. Dziś prezentujemy jej sylwetkę, rozpoczynając cykl artykułów o uczestnikach Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. o których z dumą możemy powiedzieć, że reprezentują barwy Startu Wrocław. 

Osiągnięcia Lucyny Kornobys (chronologicznie) 

2009 

Mistrzostwa Polski - złoty medal w kuli, dysku i oszczepie

2010

Mistrzostwa Polski - złoty medal w kuli, w dysku i oszczepie

Halowe Mistrzostwa Polski Spała - złoty medal w kuli

Mistrzostwa Chorwacji- srebrny medal w kuli

2011 

Mistrzostwa Polski - srebrny medal w kuli, brązowy w dysku i oszczepie

Mistrzostwa Świata w Nowej Zelandii - srebrny medal w oszczepie

Mistrzostwa Czech - złoty medal w oszczepie i srebrny w dysku

2012

Mistrzostwa Polski - złoty medal w dysku, w kuli oszczepie Najlepsza zawodniczka MP

Mistrzostwa Europy Holandia: 5 miejsce w rzucie oszczepem,

7 miejsce w pchnięciu kulą

Mistrzostwa Włoch - złoty medal w rzucie oszczepem, złoty medal w rzucie dyskiem, złoty medal w pchnieciu kulą

2013

złoto w dysku, kuli i oszczepie na Mistrzostwach Polski, II miejsce w konkurencjach technicznych

V miejsce w oszczepie i XII w kuli na MŚ Francja Lyon

2014

złoto w dysku, kuli i oszczepie Miting Słubice, III miejsce w konkurencjach technicznych kobiet,

Mistrzostwa Europy Swansea - srebrny medal w pchnięciu kulą, srebrny medal w rzucie oszczepem

2015

złoto w dysku kuli i oszczepie Miting Słubice, I miejsce w konkurencjach technicznychzłoto w dysku, kuli i oszczepie MP, II miejsce w konkurencjach technicznych

złoto w oszczepie podczas Mitingu we Francji

Mistrzostwa Świata - Katar - srebrny medal w rzucie oszczepem, brązowy medal w pchnieciu kulą

2016

złoty medal Mistrzostw Europy w Grosseto(pchnięcie kulą)      

brązowy medal  Mistrzostw Europy w Grosseto(rzut oszczepem)

złoty medal Mistrzostw Polski(pchnięcie kulą)

dwa brązowe medale Mistrzostw Polski(rzut dyskiem, rzut oszczepem) 

Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce: udany występ naszych zawodników

W dniach 3-5 czerwca 2016 w Kozienicach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce.

Wśród uczestników nie zabrakło reprezentantów naszego klubu, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki, zdobywając medale:

Arkadiusz Maliszewski – złoty medal w rzucie oszczepem  (M 35, 36, 38)

Mateusz Żurecki – złoty medal w pchnięciu kulą (M 13,38,46), srebrny medal w skoku w dal(M12,13)

Jakub Mirosław – złoty medal w pchnięciu kulą (M 36,37)

Anna Krzysztanowicz – srebrny medal w pchnięciu kulą(K 32-34, 54), srebrny medal w rzucie dyskiem (K 32,33,34,54), srebrny medal w rzucie oszczepem(K 33,34,54)

Marcin Błasiak – srebrny medal w biegu na 400m (M54)

Napoleon Wieczorek – brązowy medal w rzucie maczugą (M32)

Gratulujemy także pozostałym zawodnikom, którzy zajęli dalsze lokaty. 

Otwarte Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski: zdobyliśmy 21 medali

Pierwszy weekend lipca zgromadził w Słupsku najlepszych niepełnosprawnych lekkoatletów z całego kraju oraz gości z `Tunezji, Australii, a nawet RPA. Wszystko za sprawą Otwartych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce.

Wśród światowej czołówki nie mogło zabraknąć silnej ekipy z Wrocławia. Jak co roku, zebraliśmy obfite medalowe żniwo w konkurencjach biegowych, rzutowych i skokowych. Nie zawiedli faworyci – uczestnicy igrzysk paraolimpijskich – Paweł Piotrowski, Marta Langner i szykująca się do olimpijskiego debiutu Lucyna Kornobys. Po raz pierwszy barwy naszego klubu reprezentował Samuel Kolek, który ze Słupska przywiózł aż trzy krążki, zdobyte w konkurencjach wyścigów na wózkach. Bardzo dobrze spisali się także pozostali zawodnicy, trenujący na co dzień pod czujnym okiem trenerów klubowych: Michała Mossonia i Waldemara Rożka. Ostateczny bilans imprezy daje więc 21 powodów do zadowolenia, na które zapracowali:

Samuel Kolek – 2 złote medale, 1 srebrny

Lucyna Kornobys – 1 złoty, 2 brązowe

Krzysztof Jankowski – 1 brązowy, 1 srebrny

Krzysztof Wróbel – 1 złoty

Robert Wydera – 1 złoty, 1 brązowy

Dorota Szymula – 1 złoty, 1 srebrny

Michał Gacka – 2 brązowe

Paweł Piotrowski – 2 złote, 1 srebrny

Marta Langner – 1 złoty, 1 srebrny

Piotr Bednarek – 1 brązowy

Gratulujemy i dziękujemy za walkę!

 

Dyscypliny

Sekcje Sportowe WZSN START WROCŁAW.

Pływanie

Podnoszenie ciężarów

Siatkówka rozgrywana na siedząco

Lekkoatletyka

Tenis stołowy

Goal ball

Koszykówka na wózkach

Szachy

Kolarstwo

Kajakarstwo

Boccia

Galeria

Sponsorzy

elwat
elwat

Wspierają nas

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Urząd Miejski Wrocławia
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
Ministerstwo Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej