fb

WOJEWÓDZKIE ZRZESZENIE SPORTOWE NIEPEŁNOSPRAWNYCH
WOJEWÓDZKIE ZRZESZENIE SPORTOWE NIEPEŁNOSPRAWNYCH START

Wydarzenia

Katarzyna Sobczak

Data ur. 16.07.1994
Klasy startowe (MN): S9, SB8, SM 9
Trener: Wojciech Seidel
Najważniejsze osiągnięcia: 2 miejsce na Letnich Mistrzostwach Polski w Gorzowie w 2009 roku, wielokrotna medalistka Grand Prix Polski, medalistka zawodów Pucharu Europy, złota medalistka Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, zawodniczka Polskiej Kadry Młodzieżowej. Mistrzostwo Świata Juniorów w Ołomuńcu w 2010 roku w konkurencjach: 50,100,400m stylem dowolnym, 200m stylem zmiennym oraz wicemistrzostwo na 100m stylem grzbietowym. 7 miejsce w finale 400 metrów stylem dowolnym na Mistrzostwach Europy w Berlinie w 2011 roku.
O sobie: jestem pogodna, otwarta, łatwo nawiązuję kontakty. Pływanie trenuję od 2 lat.
Intereseuję się muzyką i sportem. Lubię spotykać się ze znajomymi i jeść lody czekoladowe. Zawsze dążę do wyznaczonego przez siebie celu!

Oliwia Jabłońska

Data ur. 16.04.1997
Klasy startowe (MN): S10, SB9, SM10
Trener: Wojciech Seidel
Największe sukcesy: 3 miejsce na Letnich Mistrzostwach Polski w Gorzowie w 2009 roku,wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, wielokrotna zwyciężczyni Grand Prix Polski, złota medalistka Pucharu Europy w Chomutovie w 2009 roku, zawodniczka Polskiej Kadry Paraolimpijskiej. Mistrzostwo Świata Juniorów w Ołomuńcu w konkurencjach: 50, 100, 400m stylem dowolnym, 100m stylem grzbietowym, 100m stylem motylkowym oraz 200m stylem zmiennym. Brązowy medal na 400m stylem dowolnym na Mistrzostwach Europy w Berlinie w 2011 roku. Srebrny medal na 100 metrów stylem motylkowym na Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie!
O sobie:
Mam 15 lat, jestem uczennicą Gimnazjum nr 10 we Wrocławiu.
W sekcji pływackiej „Startu” pływam od 1996 roku. Wcześniej byłam rehabilitowana poprzez pływanie i tak się zaczęła moja przygoda z wodą. Jestem chora, tzn. mam chore nogi- urodziłam się z wrodzoną wadą stóp (artrogrypoza obwodowa- stopy końsko szpotawe). W wieku 6 m-cy przeszłam pierwszą operację ortopedyczną, a później byłam jeszcze operowana dwukrotnie w wieku 3 i 8 lat, ponieważ lekarze stwierdzili u mnie tendencję do nawrotów choroby, co wiąże się z przykurczem ścięgien Achillesa, inaczej mówiąc- ja rosnę a moje ścięgna trzeba wydłużać operacyjnie. Czekają mnie jeszcze dwie albo jedna operacja- ostatnia w wieku, gdy już przestanę rosnąć.
Mimo operacji moje nogi wyglądają inaczej niż nogi moich zdrowych koleżanek, ale najważniejsze dla mnie - że mogę chodzić a nawet biegać, czego nie mogą niektórzy moi niepełnosprawni koledzy i koleżanki  z sekcji. Poza tym gdyby nie moja choroba- nie trafiłabym do „Startu” i nie pływałabym tak jak tu zostałam nauczona i wytrenowana
.
Brzmi to jak absurd, ironia losu - ale taka jest prawda.
Mimo choroby staram się żyć normalnie, jestem pogodną dziewczyną, trochę może zamkniętą w sobie, ale wierzę, że to z czasem mi przejdzie.
W pływaniu znalazłam swoje powołanie, w wodzie czuję się jak ryba. Bardzo lubię treningi, jestem systematyczna i ambicjonalnie podchodzę do tego co robię.
Jestem wdzięczna mojemu trenerowi, że mi zaufał i wierzy w moje możliwości !!! Staram mu się za to odwdzięczyć swoją postawą.
Wiem, że moje osiągnięcia to nasza wspólna zasługa !!! Medale (najczęściej złote) przywiezione z Mistrzostw Polski, Grand Prix Polski, Spartakiady Młodzieży, Zawodów Integracyjnych i Pucharowych a ostatnio z Londynu to nasz wspólny sukces !!!
Moje największe i najważniejsze osiągnięcie do tej pory to brązowy medal na Letnich Mistrzostwach Polski 2009 oraz powołanie do Polskiej Kadry Młodzieżowej.
Moje największe marzenie (już się spełniło) to – Paraolimpiada 2012 w Londynie. Teraz czas na złoto w Rio
Moja największa Idolka to – oczywiście Otylia Jędrzejczak – O.J. jak Oliwia Jabłońska O.J. !

PŁYWANIE  TO  MOJA  PASJA  !!!

Marta Lisowska

Data ur. 16.06.1995
Klasy startowe (PL): S8, SB7, SM 8
Trener: Mirosław Fic

Nazywam się Marta Lisowska, mam 16 lat i uczęszczam do liceum o profilu biologiczno-chemicznym, by w przyszłości pójść na studia medyczne i zostać dietetykiem bądź ortopedą.

Moim hobby jest pływanie, które trenuję od ponad pół roku. Czytanie książek, pisanie artykułów do szkolnych gazetek ( choć ciężko mnie do tego zagonić ), medycyna, chodzenie po górach  i fotografia.

Zawsze dążę do wyznaczonego sobie celu i nigdy się nie poddaję.

Karolina Tadek

Data ur. 17.11.1995
Klasy startowe (PL): S8, SB7, SM8
Trener: Mirosław Fic
Największe osiągnięcia: złoto i srebro na Spartakiadzie i Mistrzoswach Polski Juniorów 2 złote medale w sztafetach 4x100 dowolnym i 4x100 zmiennym.
Moje hobby to pływanie, rysowanie, fotografowanie... czytanie ciekawych książek... ulubiony kolor- niebieski.... uwielbiam psy... lubię słuchać muzyki... i spędzać czas z przyjaciółmi.. i to chyba wszystko...

Krzysztof Stefanowski

Data ur. 25.08.1993
Klasy startowe (MN): S4, SB3, SM4
Trener: Mirosław Fic
Największe osiągniecia: Za moje najważniejsze osiągnięcie uważam dostanie się do młodzieżowej kadry Polski. Na dzień dzisiejszy moim celem numer jeden jest paraolimpiada, Londyn 2012.

O sobie:
Cześć! Nazywam się Krzysztof Stefanowski i mieszkam we Wrocławiu. Chodzę do XIII LO im. Aleksandra Fredry. Jestem w klasie pierwszej. Mam młodszą siostrę, Marysię.

Z powodu, iż nie lubię pisać o sobie, nie będzie to długa wypowiedź. Co może być dla niektórych zaskoczeniem, znaczną część wolnego czasu przeznaczam na pływanie. Gdy już mam wolny czas uczę się, spotykam się ze znajomymi lub siedzę na komputerze.

Rafał Krajewski

Data ur. 30.05.1989
Klasy startowe (PL): S7, SB6, SM7
Trener: Mirosław Fic

O sobie: Hej  mam na imię Rafał. Mam 20 lat obecnie jestem jednym z najstarszych zawodników klubu, który posiada najdłuższy staż zawodniczy.Na co dzień studiuje na Akademii Wychowania Fizycznego.Na kierunku stacjonarnym studiów dziennych  Turystyki i Rekreacji. Największymi moimi  sukcesami są medale z Mistrzostw Polski. Mianowicie : W Gorzowie Wielkopolskim w 2008 r zostałem złotym medalistą tych Mistrzostw jak również ten sukces powtórzyłem rok później w Kaliszu.Statystycznie patrząc na osiągnięcia klubowe jestem srebrnym medalistą. Poza pływaniem interesuję się innymi dyscyplinami sportowymi jak narciarstwo,kajakarstwo które uprawiam latem na własnym kajaku czy kolarstwo.To nie liczne z moich zainteresowań.Jestem typem osoby która lubi wyzwania i za każdym razem stawia im czoła jak i poszukuje nowych aby się sprawdzić. W swoich działaniach nie poddaje się  idąc na przód chociaż czasami trzeba zrobić krok wstecz aby posunąć się dwa kroki na przód.Czas wolny zawsze staram się spędzać na świerzym powietrzu w gronie najbliższych przyjaciół i rodziny poza tym  lubię chodzić na imprezy i jestem otwarty na nowe znajomości.

Nicholas Nieprzecki

Data ur. 28.07.1997
Klasy startowe (PL): S5, SB5, SM5
Trener: Mirosław Fic
Największe osiągnięcia: medalista Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych
O sobie:

Mam na imię Nicholas. Mieszkam we Wrocławiu i uczę się w Szkole Podstawowej. Interesuję się, oczywiście oprócz pływania, muzyką i piłką nożną. Kiedyś marzyłem o tym żeby zostać piłkarzem ale z powodu mojej choroby było to niemożliwe. Moje ulubione kluby sportowe to Arsenal Londyn i ….. Start Wrocław! Na poważnie trenuję pływanie od wiosny 2008r. Bardzo lubię chodzić na treningi, ponieważ w klubie panuje świetna atmosfera i poznałem tam wielu fajnych ludzi. Na razie nie mam jeszcze wielu spektakularnych osiągnięć, bo trenuję za krótko, ale kilka medali już się zdobyło (np. z Mistrzostw Polski Juniorów – niegdyś Spartakiady). Pływanie to super dyscyplina i nie zamierzam w najbliższym czasie nic zmieniać.  Cieszę się, że osoby niepełnosprawne tak jak ja mogą realizować się sportowo, a nie tylko siedzieć i narzekać na swój los. To dla ambitnych osób w moim wieku jest bardzo ważne. Rodzice twierdzą, że jestem wyjątkowy pod każdym względem. Nawet moja choroba jest wyjątkowa bo ja jestem ósmym przypadkiem na świecie. Nauczyłem się żyć najlepiej jak potrafię pomimo tego, że nie chodzę. Wierzę, że sport pomoże mi czuć się szczęśliwym i być niepokonanym!

Marcin Wołoszyn

Data ur. 22.08.1982
Klasy startowe (PL): S12, SB12, SM12
Tremer: Wojciech Seidel
Największe osiągnięcia: Dotychczas moim największym sukcesem jest zdobycie dwóch „sreberek” w sztafecie 4x100m. stylem zmiennym oraz dowolnym. Natomiast indywidualnie maksymalnym wyczynem jest przytulenie brązu na MP w Gorzowie w kat.S12...
O sobie: Oprócz uprawiania sportu także się nim mocno interesuje. Należę do Klubu Kibiców Niepełnosprawnych WKS Śląsk Wrocław. Generalnie całe moje życie to różne dyscypliny sportuJ Mój ulubiony film nosi tytuł „Śmierć w Wenecji”. Lubię także wcinać spaghetti, a moim specjałem kulinarnym są gotowane jajka w majonezie. Jeśli chodzi o marzenia – to mam: złamanie magicznej bariery 30s. kraulem na 50tke. Żeby się ziściło pozostaje mi tylko walka...walka…

Patryk Jakubiec

Data ur. 19.03.1993
Klasy startowe (MN): S10, SB8, SM10
Trener: Wojciech Seidel
Największe osiągnięcia:
To co najważniejsze: Jestem zawodnikiem Polskiej Kadry Młodzieżowej.
Mam na koncie Mistrzostwo Polski Juniorów, 3 miejsce na 100 dow. w Pucharze Europy i 2x II miejsce na Mistrzostwach Polski w sztafecie 4x100m.
This isn't all!
O sobie: Nazywam się Patryk i mieszkam w Strzelinie.
Miałem ~5lat - uczęszczałem na nauki pływania do Wrocławia na basen przy ul. Teatralnej, z powodu choroby mojego brata - zbyt szybki przyrost masy mięśniowej w stosunku do masy kostnej. Było podejrzenie, że ja też mogę mieć takie coś. o.0
Więc rodzice mnie zapisali na gimnastykę i basen...
Dojeżdżałem do Wrocławia pociągiem razem z Tatą.
Pewnego dnia (02.02.2000?) gdy wracałem do domu wpadłem pod pociąg. Nie pytajcie się dlaczego? jak? po co? bo jest kilka wersji a nie chce mi się ich wszystkich opowiadać. Wpadłem i już :P.
Miałem amputowaną lewą nogę na wysokości "podudzia" czyli pod kolanem. Po 6-miesięcznym leżeniu w szpitalu i jakiejś tam szpitalnej rehabilitacji zacząłem rehabilitację w ośrodku "Celestyn"(Mikoszów) . Tam się dowiedziałem o klubie pływackim "Start" Wrocław.
Gdy miałem ~6lat byłem już zawodnikiem Start'u. Trenowałem do czasu gdy zmienili godzinę treningów z 18:00(gdzie 20:00 byłem już w domu) na 21:00(gdzie 23:00byłem w domu). A dla 6 latka to chyba nieodpowiednia pora na zasypianie.
Więc rodzice mnie wypisali z listy zawodników.

Rok 2004. Rehabilitacja w Mikoszowie dawała mi w kość (1h non-stop ćwiczeń które dla mnie nie miały sensu i tylko marnowałem czas i siły(brzuszki, grzbiety, pompki...))... i przypomniał nam się dawny "Start" Wrocław :D
Więc rodzice znów mnie zapisali i trenuje do dziś...

Uczęszczam do LO w Ludowie Polskim.
Wzrost: 185cm gdzieś tak będzie :P
Waga: 72+
Tętno: 140/80
Muzyka: HardStyle(Qlimax), Heavy Metal, Hard Rock, Niu Metal, Pop, Hip-Hop, Rap.
Filmy: SF, Akcji, Komedie... 13 Posterunek :P
Jedzenie: Pizza, Kebab, Naleśniki i mięso, mięso, mięso!
Picie: Powerade, Nestea i nie tylko... ;>
Kolory: Żółty, Niebieski.

Lubie gdy mam 5,4,5,6,5,(+3z chemii) w szkole.
Lubie Psy i Koty.
Lubie jeździć, skakać, latać na rowerze. :D
Lubie deszcz.
Lubie doborowe toważystwo z którymi można normalnie pogadać i się pośmiać
Lubie lać ze śmiechu :D
Lubie piątki i soboty.
Lubie Marzec :P
Lubie dobrze zjeść i słodycze.
Lubie dobrze się wyspać.

Co mnie wkurza/czego nie lubię:
 - wkurzają mnie nadęte, puste dzieci(przeważnie 12-15latki) które myślą że pozjadały rozumy i są zajebiste i piszą wszędzie co im się podoba i wtykają na siłę swoją wiedzę starszym i mądrzejszym.
 - wkurzają mnie dziewczyny, które odgapiają styl ubioru, styl życia od innych dziewczyn.
 - nie lubię 2,5tony makijażu...
 - nie lubię kłamców! >_<
 - wkurza mnie gdy widzę "DISCONNECT FROM THE SERVER"
 - wkurza mnie to że muszę zamykać drzwi w domu z "precyzją" bo jak bez precyzji je zamknę to trzasnę a gdy nie trzasnę to drzwi się nie zamkną(fajnie mam na chacie nie?;D)...
 - wkurza mnie wbijanie komuś coś do głowy a ten ktoś mówi, że to rozumie ale prawa jest inna.
 - nie lubię dwulicowych ludzi. >_<
 - nie lubię wątróbki.
 - nie lubię innych pogód niż słoneczna.
 - nie lubię reklam na Polsacie(jak to potrafi wku***ć człowieka. Mega Hit - 2godz trwa, z czego 50% to reklamy, nie no reklama się przyda bo rzadko co się zdaża człowiekowi że przez 1h nie ruszyć dupska z krzesła, no ale 20min reklama to chyba przesada!)
 - i nie lubię dużo pisać :P
http://nasza-klasa.pl/card/2932541/8ba42348b1

Sebastian Szaburo

Data ur. 10.04.1984
Klasy startowe (PL): S9, SB8, SM9
Trener: Wocjciech Seidel
Największe osiągnięcia: Moim największym osiągnięciem jest zdobycie złotego medalu w sztafecie i srebrnego indywidualnie na MP.
O sobie:
Oprócz uprawiania sportu lubię hazard (zakłady bukmacherskie i poker) oraz interesuję się komputerami, oprogramowaniem. Chcąc zgłębić wiedzę na ten temat studiuje na Uniwersytecie Wrocławskim - informatykę. A z marzeń chciałbym tylko jedno żeby mnie bioderko nie bolało.

Maciej Mączyński

Data ur. 08.11.1999
Klasy startowe (MN): S9, SB9, SM9
Trener: Wojciech Seidel
Największe osiągnięcia: Moim największym osiągnięciem jest udział w Zawodach Integracyjnych we Wrocławiu oraz Mitingu Pływackim w Zielonej Górze.
O sobie: Mam 11 lat i jestem uczniem V klasy Szkoły Podstawowej nr 37 we Wrocławiu. W sekcji pływania WZSN „Start” trenuję od roku. Urodziłem się z wadą lewego przedramienia i dłoni. Obecnie przeszedłem już kilka operacji, ale niestety to jeszcze nie koniec. Ponieważ jestem zwolniony w szkole z zajęć wychowania fizycznego, cieszę się, że mogę „wyżyć się” na treningach, spędzać czas w wodzie i miłej atmosferze pod okiem bardzo wymagającego trenera. Oprócz pływania uwielbiam grać na komputerze i oglądać filmy,  gdyby nie rodzice robiłbym to godzinami. Mój ulubiony przedmiot w szkole to matematyka.

 

Jakub Tul

Data ur. 26.02.1999
Klasy startowe (PL): S10, SB9, SM10
Trener: Mirosław Fic
Największe osiągnięcia: Moim największym osiągnięciem jest udział w Zawodach Integracyjnych we Wrocławiu oraz Mitingu Pływackim w Zielonej Górze.
O sobie:

Mam na imię Kuba. Mój znak zodiaku, to Ryby i może dlatego zawsze lubiłem wodę. Jedną z moich wielu pasji jest wyczynowe wędkarstwo spławikowe. Interesuję się także sportem. Moje ulubione dyscypliny sportowe to: piłka nożna, narciarstwo i pływanie. Z powodu osłabienia mięśni, muszę poddawać się ciągłym zabiegom rehabilitacyjnym. Na jednym z turnusów rehabilitacyjnych, na które jeżdżę co roku, zaprzyjaźniłem się z Mirkiem Piesakiem- wielokrotnym paraolimpijczykiem w pływaniu. To właśnie on zachęcił mnie do rozpoczęcia treningów w sekcji pływackiej START.

Trenuję dopiero rok i na razie doskonalę technikę pływania. Mój ulubiony styl to grzbiet.

Jestem uparty i ambitny, a słabość mam do….słodyczy.

Jan Jurecki

Data ur. 02.02.2004
Klasy startowe (PL): S10, SB9, SM10
Trener: Mirosław Fic
Największe osiągnięcia: Moim największym sukcesem jest to, że potrafię sam pływać (w dużym basenie) a mam dopiero 6 lat.
O sobie:

Urodziłem się z niedorozwojem kości udowej. Na co dzień poruszam się w protezie. Mimo swojej niepełnosprawności jestem bardzo zwinnym chłopcem. Na pytanie co cię najbardziej interesuje, odpowiadam „Interesuje mnie najbardziej wszystko.” Wspaniale jeżdżę na hulajnodze oraz zręcznie wykonuję różne akrobacje na placu zabaw. Jednak największą frajdę sprawia mi kontakt z wodą. Na zajęcia sekcji START zacząłem uczęszczać w 2010 r. i  w błyskawicznym tempie nauczyłem się pływać. W wodzie czuję się jak ryba. Pływanie jest dla mnie wspaniałą metodą rehabilitacji połączoną z doskonałą zabawą i tym co dla mnie najważniejsze – pozwala dać upust niezmierzonym pokładom energii.

Hanna Wiśniewska

Data ur. 24.08.2000
Klasy startowe (PL): S5, SB5, SM5
Trener: Mirosław Fic

 Nazywam się Hania i mam 13 lat. Od urodzenia choruję na dziecięce porażenie mózgowe (MPD). Mam nie sprawne nogi i prawą rękę - tak więc mam kłopoty w poruszaniem się. Pływam od 1 roku zycia a od 7 w WZSN "Start" Wrocław. Moim najwiekszym dotychczasowym sukcesem jest srebrny medal na MP w Szczecinie w 2012 r. Jestem z siebie bardzo dumna i chcę odnieść więcej takich sukcesów. Pływanie dla mnie to rehabilitacja, ale też możliwość realizacji i rozładowania energii. Mój ulubiony styl to styl grzbietowy. Oprócz pływania lubię też słuchać muzyki, oglądać ciekawe filmy, spotykać się ze znajomymi. Uwielbiam też malować, rysować (różnymi technikami). Mówią, ze mam talent. Moim największym marzeniem jest wyjazd na paraolimpiadę do Rio oraz granie na perkusji.


Damian Ziarkowski

Data ur. 16.03.1985
Klasy startowe (PL): S11, SB11, SM11
Trener: Mirosław Fic
 
Nazywam się Damian i jestem jednym ze starszych zawodników w Starcie Wrocław. Moje największe osiągnięcie to dwa brązowe medale na 50 i 100 stylem grzbietowym na LMP w Szczecinie 2012.
Studiuję dziennikarstwo sportowe w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. W 2010 r. ukończyłem historię na Uniwersytecie Wrocławskim. Cechuje mnie otwartość, sumienność, komunikatywność oraz determinacja w dążeniu do wyznaczonego celu. Moja przygoda z pływaniem rozpoczęła się ponad 10 lat temu gdy jako nastolatek postanowiłem nauczyć się pływać. Moimi pierwszymi trenerami byli Dariusz Rutkowski i Jerzy niedźwiedzki. W 2004 r. postanowiłem wraz z ukończeniem liceum przerwać dobrze zapowiadającą się karierę pływaka. Z różnych przyczyn mój rozbrat z tą dyscypliną trwał ponad 7 lat. Obecnie nieprzerwanie trenuję 15 miesięcy. Moim marzeniem jest zdobycie mistrzostwa polski na 100 grzbietem. Poza tym interesuję się rzecz jasna sportem, głównie grami zespołowymi oraz muzyką. Moimi ulubionymi klubami piłkarskimi są Śląsk Wrocław, Wisła Kraków oraz Manchester United. Wolny czas lubię wykorzystywać na poszerzanie moich zainteresowań oraz spotkania ze znajomymi.

Kacper Bukowski

Data ur. 24.12.2002
Klasy startowe (PL): S10, SB9, SM10
Trener: Mirosław Fic

Mam na imię Kacper i mam 10 lat. Jestem uczniem IV klasy Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego w Żórawinie . W sekcji pływania WZSW START trenuję od października 2011 roku. Pływanie jest dla mnie wspaniałą zabawą połączoną z rehabilitacją. Bardzo lubię grać w gry komputerowe i oglądać filmy przyrodnicze oraz historyczne.

Moje ulubione przedmioty w szkole to przyroda i historia . Jestem osobą upartą . Chciałbym zostać kucharzem.

Damian Niemann

Data ur. 16.10.1996
Klasy startowe (PL): S7, SB6, SM 7
Trener: Mirosław Fic

Siema,nazywam się Damian i mam 17 lat. Od urodzenia choruję na dziecięce porażenie mózgowe, które próbuje pokonać i coraz lepiej mi to wychodzi. W starcie  pływam od niedawna więc wszelkie sukcesy przede mną! Przychądząc do Startu nawet nie sądziłem, że pływanie stanie się moją wielką pasja.
Oprócz pływania interesuję się oczywiście innymi sportami. Najbardziej lubię siatkówkę i piłkę nożną, a co za tym idzie mógłbym godzinami siedzieć i grać w FIFE na kompie! Jetem również wielkim fanem muzyki rockowej, a moje ulubione zespoły to Coma, Nirvana, Strachy na Lachy, Linkin Park itd.  Gdyby nie palce, które  są nieposłuszne byłbym wirtuozem gitary :)Jestem trochę bardziej niż nieśmiały więc trudno mi nawiązywać nowe kontakty, ale czekam na moment przełamania i wtedy wszystkim pokaże! ;):)
Moim największym marzeniem jest pokonać chorobę, a cała reszta jakoś się ułoży!! :)

Ewa Kara

Data ur: 31.07.2001
Klasy startowe (PL): S5, SB4, SM5
Trener: Mirosław Fic

Cześć!

Mam na imię Ewa, mam 11 lat i mieszkam w miejscowości Wilczyce pod Wrocławiem. Chodzę do 5 klasy Szkoły Podstawowej w Kiełczowie. Tak się złożyło że od urodzenia choruję na przepuklinę oponowo rdzeniową i poruszam się na wózku. Pływam od 7 lat, ale moi starsi bracia mówią, że pływałam praktycznie od zawsze. W wodzie znikają wszystkie bariery i różnice w poruszaniu się, jest to dla mnie czas ćwiczeń ale też sposób na spędzenie wolnego czasu. Poza pływaniem interesuję się muzyką, śpiewem, oraz językami obcymi. Moim największym marzeniem jest wyjazd do Stanów Zjednoczonych, no i oczywiście powiększanie dorobku sukcesów w pływaniu.

Julia Jakoniuk

Data ur: 27.04.2005
Klasy startowe (PL): S10, SB9, SM10
Trener: Mirosław Fic

Mam na imię Jula i mam 8 lat. Urodziłam się z wadą wrodzoną stóp . Pływam od 1 roku zycia a od 2009 w WZSN "Start" Wrocław. Na razie nie osiągam większych sukcesów, ale uwielbiam zajęcia na basenie,bo to wspaniała zabawa, połączona z rehabilitacją. Oprócz pływania lubię tańczyć, śpiewać i malować. Uwielbiam lody i zabawy na świeżym powetrzu. Marzę o wycieczce do Disneylandu :)

Szymon Wojtkiewicz

Data ur: 24.08.2005
Klasy startowe (PL): S10, SB9, SM10
Trener: Mirosław Fic

Mam na imię Szymon i chodzę do pierwszej klasy. Bardzo lubię pływać bo to dla mnie wielka frajda a przy tym rehabilitacja. Pływam od ośmiu miesiecy.  Najbardziej lubię pływać żabką. Oprócz pływania lubię również grać na komputerze oraz oglądac bajki na cartoon network. Mojš ulubioną grą komputerową jest Skylanders. Z całej nauki najbardziej lubię liczenie, czyli matematykę.

Elżbieta Maryniak

Data ur: 18.08.2005
Klasy startowe (PL): S9, SB8, SM9
Trener: Mirosław Fic

Mam na imię Ela. Do „Startu” Wrocław trafiłam, gdy miałam 4 lata i chyba wtedy zostałam najmłodszą zawodniczką. Bardzo lubię pływać i teraz uczę się różnych stylów pływackich. Najbardziej podoba mi się styl motylkowy, a nurkować mogłabym przez całe treningi. W „Starcie” poznałam: Kasię, Oliwkę, Jasia, Hanię, Ewę, Emilkę i wiele innych świetnych koleżanek i wielu fajnych kolegów, z którymi bardzo lubię przebywać. Marzę o tym, żeby zdobyć złoty puchar na zawodach pływackich. Chciałabym zostać profesjonalną pływaczką i stanąć kiedyś na podium z numerem 1. W wolnym czasie (oczywiście oprócz pływania) chętnie rysuję i czytam książki.

 

Artur Wrona

Data ur: 06.01.1986
Klasy startowe (PL): S10, SB9, SM10
Trenerzy: Mirosław Fic

Nazywam się Artur i mam 27 lat. Od urodzenia mieszkam we Wrocławiu i z tym związana jest większa część moich wspomnień. Zamiłowanie do pływania narodziło się chyba jeszcze w czasach szkoły podstawoej kiedy to nauczyłem się pływać. Od tamtej pory staram się regularnie odwiedzać basen i przepłynąć choć kilka basenów w tygodniu. Ze "Startem" związałem się niedawno, dlatego też nie mogę pochwalić się żadnymi osiągnięciami, choć w moim przypadku nie jest to chyba najważniejsze. Liczy sie przecież dobra zabawa i możliwość pracy nad własnymi ograniczeniami :) Prywatnie studiuję jeszcze na Politechnice Wrocławskiej, jestem doktorantem w Instytucie Inżynierii Biomedycznej i pomiarowej. Absorbuje to większą cześć mojego wolnego czasu jednak w chwilach wolnych staram się poczytać jakąś dobrą książkę, najlepiej z gatunku fantazy, S-F lub jakiś horror. Od niedawna rozwijam także swoje zdolności w  dziedzinie fotografii, jednak na większe sukcesy liczę w pływaniu :)

Witold Wawrzyniak

Data ur. 17.10.1973
Klasy startowe (PL): S8, SB7, SM 8
Trener: Wojciech Seidel

W sekcji pływam od kwietnia 2012. Do tego czasu pływałem, „rekreacyjnie”, aż postanowiłem przepłynąć maraton pływacki, co dla mnie oznacza 10 000 metrów. Z ówczesnym tempem, przy „spokojnej wodzie”, szacunkowo, przepłynięcie tego dystansu zajmuje około 6 godzin. Za długo…, dlatego poprosiłem mailowo o pomoc autora pracy, „Porównanie wybranych aspektów sportu pływackiego osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych”, którym okazał się być Wojciech Seidel. W odpowiedzi odczytałem, „…zapraszam na treningi sekcji pływania niepełnosprawnych “Start” Wrocław...” Zaproszenie przyjąłem i teraz z pływania płynie ogromna frajda… z treningu, endorfiny.

Po treningu, jestem „taki sam”, jak na treningu. Ci, którzy trenują ze mną, wiedzą.


Kamil Karpiuk

Data ur: 15.04.1998
Klasy sportowe: S10 SB9 SM10
Trener: Wojciech Seidel
Największe osiągnięcie: Jeszcze przede mną ^^.
O sobie:Mam 16 lat. Oprócz pływania interesuję się motoryzacją. Pływam odkąd pamiętam (a dużo pamiętam). Lubie ponarzekać na treningu co mi się często zdarza ale i tak potem robię to co do mnie należy czyli ciężką pracę ^^. Moim marzeniem jest pojechanie na paraolimpiadę do Rio a takim drugorzędnym celem pokazanie trenerowi że jestem sprinterem i zrobienie na 50 dowolnym 24 sek.

Igor Hrehorowicz

Data ur. 7.12.2002

Klasy startowe (PL): S10, SB9, SM10

Trener: Wojciech Seidel

Jestem uczniem szkoły podstawowej nr 46 im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu. Uczęszczam do klasy sportowej. Należę zarówno do klubu START Wrocław jak również MKS Juvenia .

Lubię sport, muzykę, gry komputerowe.

Załączniki

()

Dyscypliny

Sekcje Sportowe WZSN START WROCŁAW.

Pływanie

Podnoszenie ciężarów

Siatkówka rozgrywana na siedząco

Lekkoatletyka

Tenis stołowy

Goal ball

Szachy

Kolarstwo

Kajakarstwo

Boccia

Galeria

Koszykówka na wózkach

Sponsorzy

Wspierają nas

Projekt realizujemy we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projeku "PITax.pl dla OPP.

 

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Urząd Miejski Wrocławia
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
Ministerstwo Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej