fb

WOJEWÓDZKIE ZRZESZENIE SPORTOWE NIEPEŁNOSPRAWNYCH
WOJEWÓDZKIE ZRZESZENIE SPORTOWE NIEPEŁNOSPRAWNYCH START

Wydarzenia

     Otwarte Mistrzostwa Polski Białystok.

           W dniach 13-15.06.2014 zawodnicy sekcji lekkiej atletyki wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce w Białymstoku.
          
Zawodnicy WZSN „START” odnieśli następujące sukcesy:
Lucyna Kornobys – Pchnięcie kulą – złoty medal – wynik 7,20 m
                                 
 Rzut dyskiem – złoty medal – wynik 21,02 m
                                 
 Rzut oszczepem – złoty medal – wynik 16,62 m
Marta Langner – skok w dal – złoty medal – wynik 4,31 m
Paweł Piotrowski –rzut dyskiem  - srebrny medal – wynik – 37 m
                                 
Pchnięcie kulą – złoty medal – wynik 12,78 m
                                 
Rzut oszczepem – złoty medal – wynik 36,55 m
Krzysztof Jankowski – pchnięcie kulą – srebrny medal – wynik  5,13 m
Michał Gacka  - pchniecie kulą – złoty medal – wynik 7,72 m.
                        
   Rzut dyskiem – brązowy medal –wynik 10,66 m
Krzysztof Wróbel – rzut oszczepem – brązowy medal – wynik 24,26 m
Piotr Bednarek – rzut oszczepem  IV miejsce – wynik 22,13 m

XII Miting Lekoatletyczny Gdańsk.

          W dniach 6-8.06.2014 Lekkoatleci uczestniczyli w XII Mitingu Lekkoatletycznym dla Osób Niepełnosprawnych w Gdańsku.
          Nasi zawodnicy osiągnęli znakomite wyniki:
Marta Langner
                          
Bieg na 100 m – złoty medal – wynik 15,01 sek
                          
Skok w dal – zloty medal – wynik 4,49 m
Paweł Piotrowski
                          
Rzut oszczepem – złoty medal –wynik -34,6 m
                          
Pchnięcie kulą – srebrny medal – wynik 11,96 m

 

 

Mistrzostwa Polski Juniorów

         W dniach 31.05-01.06.2014 odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Osób Niepełnoprawnych  Narząd wzroku i Narząd Ruchu w Lekkiej Atletyce – Kozienice
Zawodnicy WZSN „START” osiągnęli następujące rezultaty
Jakub Mirosław                   – bieg na 100 m  - VII miejsce wynik -17,97 sek.
                               
                  Pchniecie kulą IV miejsce – wynik 5,96 m
Arkadiusz Maliszewski     – bieg na 1500 m – srebrny medal – wynik – 6:42,55
                                         
      Rzut oszczepem – srebrny medal – wynik -20,61 m
Mateusz Rabski                 – pchnięcie kulą – srebrny medal – wynik 6,97 m
Jakub Sęk                            – pchnięcie kulą – srebrny medal – wynik 7,02 m
                                                
Rzut oszczepem – brązowy medal – wynik -16,02 m
Krzysztof Wróbel               – skok w dal – IV miejsce – wynik 3,93 m
                                                
 Bieg na 200 m – srebrny medal – wynik -32,83 m
                                          
       Rzut oszczepem – złoty medal – 24,47 m
Dorota Szymula                   – pchnięcie kulą – złoty medal  - wynik -4,23 m
                              
                    Rzut dyskiem – złoty medal – wynik -6,51 m
                                                
 Rzut oszczepem  - złoty medal- wynik 8,90 m
Daria Kliś                              – pchnięcie kulą – brązowy medal – wynik 5,85 m
                                                
 Rzut dyskiem – srebrny medal –wynik -12,69 m
                                                
 Rzut oszczepem – srebrny medal – wynik 11,02 m

Miting Słubice.
            W Słubicach a dniach 23-25.05.2014 r. odbył się Otwarty Miting Osób Niepełnosprawnych w lekkiej atletyce. Mimo nie najlepszej pogody w sobotę wyniki osiągnięte przez naszych zawodników były dobre.          
          
Marta Langer zdobyła pierwsze miejsce w biegu na 100m z wynikiem 14,66 i w skoku w dal z wynikiem 4,30. No i w ogólnej klasyfikacji I m-ce.
           
Lucyna Kornobys - w rzucie oszczepem osiągnęła wynik 17,76, a w dysku 20,52. Natomiast w niedzielę pchała kulą i osiągnęła rezultat 7,53. Wyniki te dały jej 3 pierwsze miejsca we wszystkich konkurencjach, jak również punktacja z rzutu dyskiem pozwoliła na zajęcie III m-ca w ogólnej klasyfikacji konkurencji technicznych kobiet.
          Piotr Bednarek - w biegu na 100m i w rzucie oszczepem zajął V m-ce
                                                                                                               


Dyscypliny

Sekcje Sportowe WZSN START WROCŁAW.

Pływanie

Podnoszenie ciężarów

Siatkówka rozgrywana na siedząco

Lekkoatletyka

Tenis stołowy

Goal ball

Koszykówka na wózkach

Szachy

Kolarstwo

Kajakarstwo

Boccia

Galeria

Sponsorzy

71 ZABEZPIECZEŃ
71 ZABEZPIECZEŃ
polska miedź
polska miedź
polformat
polformat
olimp
olimp
hes
hes
elwat
elwat
otto bock
otto bock

Wspierają nas

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Urząd Miejski Wrocławia
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
Ministerstwo Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej