fb

WOJEWÓDZKIE ZRZESZENIE SPORTOWE NIEPEŁNOSPRAWNYCH
WOJEWÓDZKIE ZRZESZENIE SPORTOWE NIEPEŁNOSPRAWNYCH START

Wydarzenia

Nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego za 2019 rok

Więcej

11 grudnia 2019 sportowcy i trenerzy z Dolnego Śląska odebrali nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego za wybitne osiągnięcia sportowe w roku 2019. Wśród wyróżnionych już po raz kolejny znaleźli się reprezentanci WZSN Start Wrocław.Na uroczystości obecni byli Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Michał Bobowiec.

W imieniu nieobecnych zawodników WZSN Start Wrocław wyróżnienia odebrali: Prezes Zarządu Janina Trzeciak i wiceprezes Bożydar Abadżijew. Ponadto, rzecz jasna, na uroczystości pojawili się sami nagrodzeni.

Nagrody otrzymali (WZSN Start Wrocław):

 • Lucyna Kornobys
 • Marta Piotrowska
 • Jakub Mirosław
 • Piotr Kosewicz
 • Małgorzata Niedźwiecka
 • Katarzyna Sobczak
 • Jakub Tokarz
 • Renata Klekotko
 • Oliwia Jabłońska
 • Igor Hrehorowicz
 • Wiktor Kędzia
 • Ryszard Tomaszewski. 

Marszałek Województwa Dolnośląskiego od lat wspiera naszych zawodników w drodze do sportowych sukcesów. Dziękujemy za wsparcie i gratulujemy nagrodzonym!

 

 
 
 
 

Srebrna Sztanga 2019

Więcej

XXXIX edycja Międzynarodowych Zawodów w Podnoszeniu Ciężarów Srebrna Sztanga odbyła się 19 października 2019. Zgodnie z długoletnią tradycją, najlepsi zawodnicy z Polski i krajów europejskich spotkali się we Wrocławiu. Tym razem zaproszenie przyjęli goście z Węgier i Słowacji, jednak mistrzowskie tytuły zostały w Polsce. Najlepsi w klasyfikacji OPEN całych zawodów okazali się Justyna Kozdryk (RSSiRON Radom) oraz Wawrzyniec Latus(Hałas Team Strzelin).

W sobotni poranek rywalizację na pomoście rozpoczęły kobiety. Wśród nich najlepsza okazała się Justyna Kozdryk(RSSiRON Radom), drugie miejsce zajęła Paulina Przywecka-Puziak(SSiRON Start Bydgoszcz), a trzecie Marzena Zięba(TZSN Start Tarnów). Najlepszą juniorką do lat 20 okazała się Julia Remian(WZSN Start Wrocław), a w klasyfikacji juniorek do lat 23 zwyciężyła Ewa Harapin(Hałas Team Strzelin). Po pierwszej porcji dużych emocji przyszedł czas na oficjalne otwarcie, które uświetnili swoją obecnością: Jarosław Maroszek, Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Marcin Sokołowski, Dyrektor Dolnośląskiego Oddziału PFRON, Piotr Mazur, dyrektor Biura Sportu, Turystyki i Rekreacji Urzędu Miejskiego Wrocławia, Marek Żuraw, Prezes ESI ELWAT, Jerzy Tracz, członek zarządu ESI ELWAT oraz Paweł Parus, Pełnomocnik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego ds. Osób Niepełnosprawnych. Zgodnie z wieloletnią tradycją, przyznano Nagrodę Specjalną im. Karola Malickiego, nieżyjącego już zawodnika sekcji podnoszenia ciężarów WZSN Start Wrocław, jednego z pomysłodawców Srebrnej Sztangi. Wyróżnienie to co roku trafia w ręce któregoś ze szczególnie zasłużonych reprezentantów wrocławskiego klubu. Tym razem uhonorowano nim Tomasza Zabawę, multimedalistę Mistrzostw Polski, który, mimo wielu trudności, wytrwale dąży do poprawy wyników sportowych i powiększenia i tak już sporej kolekcji sportowych trofeów. Sponsorem nagrody pieniężnej i współinicjatorem jej nadania jest Spółdzielnia ELWAT ESI.

Tuż po części oficjalnej rozpoczęła się rywalizacja mężczyzn. Wieloletnia formuła Srebrnej Sztangi zakłada wyłonienie najlepszych zawodników w kat. OPEN kat. wag.od 49 do 72kg oraz oraz kat. od 80 do +107kg. W grupie lżejszej najlepszy okazał się Rafał Roch(Hałas Team Strzelin) przed Sławomirem Szymańskim i Bartoszem Kuriatą (WZSN Start Wrocław).Wśród zawodników cięższych kategorii wygrał Wawrzyniec Latus przed Tomaszem Kociubińskim (obaj Hałas Team Strzelin) i Michałem Salwą(WZSN Start Wrocław). Najlepszym juniorem do lat 20.został Wiktor Kędzia, a najlepszym juniorem do lat 23 Aleksander Pomorski(obaj WZSN Start Wrocław).

Organizacja zawodów możliwa była dzięki środkom Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Gminy Wrocław.

 

 

Za nami XXV Ogólnopolske Integracyjne Zawody w Pływaniu i I Runda Parapływackiego Grand Prix Polski

Więcej

W weekend, 24-26 maja 2019, na zlecenie Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych"Start" i wspólnie z Dolnośląskim Okręgowym Związkiem Pływackim zorganizowaliśmy XXV OGÓLNOPOLSKIE INTEGRACYJNE ZAWODY PŁYWACKIE, w ramach których odbyła się także I Runda Parapływackiego Grand Prix Polski.

Niezmiennie, na pływalni Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu gościliśmy zaangażowane, pełne pasji i determinacji ekipy, które stanęły na starcie, by w duchu integracji, walczyć - z samymi sobą i innymi - o jak najlepsze wyniki, a czasami, po prostu, o dorarcie do mety. Dziękujemy Wam za to, że od ćwierćwiecza razem tworzymy tę imprezę. Środki finansowe, jakimi wspierają nas: Ministerstwo Sportu i Turystyki, PFRON - Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, pozwalają na zorganizowanie zawodów na taką skalę, a Wasze odpowiedzi na coroczne zaproszenia coraz bardziej utwierdzają nas w tym, że WARTO.

Klasyfikacja zawodników odbyła się według kalkulatora wielobojowego, stworzonego specjalnie na potrzeby tych zawodów. Na podstawie ilości punktów stworzono klasyfikację OPEN

Klasyfikacja najlepszych zawodniczek:

1. Kinga Bandura (For Move Kraków)

2. Oliwia Daroch (Gol Start Częstochowa)

3. Weronika Pochopień (Start Katowice)

Klasyfikacja najlepszych zawodników:

1. Michał Golus (MKS Wodnik Radom)

2. Adrian Jastrzębski (IKS AWF Warszawa)

3. Kamil Rzetelski (Start Wrocław)

Komplet wyników dostępny na stronach http://www.megatiming.pl

 

 

 

 

Lucyna Kornobys na Gali Mistrzów Sportu 2019

Gala Mistrzów Sportu przyniosła nam mnóstwo radości i wzruszeń, głównie ze względu na nominację Lucyny Kornobys do tytułu Najlepszego Sportowca Roku 2018. Statuetka championa dla Sportowca z Niepełnosprawnością trafiła ostatecznie w ręce Igora Sikorskiego, medalisty Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich, jednak obecność w czołówce najważniejszego sportowego plebiscytu to wielkie wyróżnienie i jak najbardziej trafne podsumowanie roku pełnego zwycięstw, rekordów i sukcesów. W codziennej pracy naszej zawodniczce towarzyszy trener Michał Mossoń, a tego wieczoru towarzyszy było naprawdę wielu. Zachęcamy do obejrzenia galerii z uroczystej gali w Warszawie.

Lucyna Kornobys sportowcem roku w Plebiscycie Przeglądu Sportowego za rok 2019

4 stycznia 2020 poznaliśmy laureatów 85. Plebiscytu Przeglądu Sportowego na Sportowca Roku 2019. W kategorii Sportowiec Bez Barier zwyciężyła Lucyna Kornobys, aktualna rekordzistka świata i mistrzyni świata w rzutowych konkurencjach atletycznych.

Nasza zawodniczka odebrała nagrodę z rąk Tomasza Majewskiego, podwójnego mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą. Trzymając championa, nie kryła wzruszenia i wielkiej radości. Dla Lucyny Kornobys jest to bowiem zwieńczenie bardzo udanego roku, w którym sięgnęła m.in. po tytuł mistrzyni świata w pchnięciu kulą(F33) oraz brązowy medal w rzucie oszczepem(łączone klasy F33-F34). W ubiegłym roku została z kolei laureatką Złotych Kolców, prestiżowej nagrody od lat przyznawanej najlepszym lekkoatletom. Nic dziwnego. Od Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro(2016), kiedy to Lucyna Kornobys zdobyła srebrny medal w pchnięciu kulą, nasza zawodniczka praktycznie wyznacza standardy w rzutowych konkurencjach lekkoatletycznych. Na arenie krajowej nie ma dla siebie konkurencji, bryluje w Europie, a na świecie przegrywa najwyżej wtedy, kiedy jest zmuszona rywalizować z zawodniczkami z wyższej grupy kwalifikacyjnej, oznaczającej w praktyce większą sprawność.

 

 

W gronie trzech nominowanych do tytułu zawodniczek(obok lekkoatletki Karoliny Kucharczyk) znalazła się także nasza pływaczka Oliwia Jabłońska. Zawodniczka ma za sobą wspaniały sezon, zwieńczony tytułem mistrzyni świata na dystansie 400m stylem dowolnym, podczas ubiegłorocznego wrześniowego czempionatu(MŚ Londyn 2019).  Medalistka Igrzysk Paraolimpijskich z Rio de Janeiro(2016) i Londynu(2012) tak skomentowała swoją obecność na Gali i plany na 2020 rok:

 

Jest niesamowicie. Nie spodziewałam się, że to może aż tak fajnie wyglądać. Bardzo się cieszę, że jestem w gronie najlepszych sportowców w Polsce. Spełniło się moje marzenie…, a właściwie to ja spełniłam swoje marzenie. Gratuluję Lucynie, bo zdecydowanie jej się to należało. Takie wydarzenia bardzo mnie motywują do ciężkiej pracy, nie mogę się już doczekać igrzysk w Tokio i rywalizacji z moją największą kanadyjską rywalką Aurelią Rivard. Pokazałam, że jestem w stanie z nią wygrać, mam nadzieję, że ją trochę postraszyłam i już nie będzie taka pewna siebie. Mam nadzieję, że na igrzyskach w Tokio będziemy walczyć jak równy z równym i że ją oczywiście pokonam.

Gratulujemy naszym zawodniczkom i życzymy powodzenia w trwającym roku paraolimpijskim.

 

Oliwia Jabłońska i Lucyna Kornobys w czołówce Plebiscytu Gazety Wrocławskiej 2019

Oliwia Jabłońska zajęła trzecie, a Lucyna Kornobys czwarte miejsce w plebiscycie Gazety Wrocławskiej na Najlepszego Sportowca Roku 2019. Tak wysokie pozycje w prestiżowym rankingu to skutek świetnych osiągnięć obu zawodniczek. Przypomnijmy, że Oliwia Jabłońska jest aktualną mistrzynią świata na 400m stylem dowolnym w pływaniu, a Lucyna Kornobys mistrzynią świata w pchnięciu kulą oraz brązową medalistką mistrzostw świata w rzucie oszczepem.

GRATULUJEMY!!!

Piknik Olimpijski Wrocławia i Dolnego Śląska 2018

Zawody Mikołajkowe w Pływaniu 2017 - zobacz zdjęcia, sprawdź wyniki

Wyniki dostępne na stronie megatiming.pl

Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzików w Goallbalu 2017 fotorelacja

Srebrna Sztanga 2017 - sprawdź wyniki

pobierz 2017_srebrna_wyniki.pdf 2017_srebrna_wyniki.pdf

Puchar Polski w Siatkówce na Siedząco 2017 - wyniki

pobierz Puchar_Polski_w_pice_siatkowej_na_siedzco_Wrocaw_2017_komunikat_kocowy.pdf Puchar_Polski_w_pice_siatkowej_na_siedzco_Wrocaw_2017_komunikat_kocowy.pdf

Spotkanie noworoczne

W piątek, 13 stycznia, zarząd, trenerzy i zawodnicy naszego klubu spotkali się, by podsumować obfity w sukcesy rok 2016. 

- Dobrą passę już w lutym rozpoczęli sztangiści, jesienią emocjonowaliśmy się paraolimpiadą, na zakończenie roku aż 5 medali Mistrzostw Polski zdobyli tenisiści stołowi - mówiła prezes Janina Trzeciak. Wszystkie klubowe sekcje mogą poszczycić się znacznymi osiągnięciami. Ubiegły sezon to grad medali goalballistów, liczne zwycięstwa niezawodnych pływaków, ale też bardzo dobra postawa siatkarzy, koszykarzy, szachistów, handbikerów czy lekkoatletów. Nadzieję na kolejne tofea daje nowopowstała sekcja bocii, na czele której stanął trener Mirosław Fic. 

Podczas utoczystej kolacji w hotelu GEM, każdy z trenerów opowiedział o najważniejszych sportowych momentach ostatnich miesięcy i planach na przyszły sezon. Najbardziej utytułowani zawodnicy w swoich dyscyplinach odebrali pamiątkowe statuetki za godne reprezentowanie klubu na arenach Polski i całego świata. Był także czas na podziękowania dla trenerów. Wśród zawodników uczestniczących w piątkowej kolacji rozlosowano vouchery na sprzęt sportowy, a na wszystkich chętnych czekały nowości wydawnicze, związane z Igrzyskami Paraolimpijskimi w Rio. 

Cieszy fakt, że tak wiele osób odpowiedziało na nasze zaproszenie, dając wszystkim wyjątkową okazję wspólnego spotkania.

DROGA DO RIO: Paweł Piotrowski

Więcej

Sportowemu światu dał poznać się podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Atenach, gdzie zdobył złoto i srebro. Bardzo dobrą passę podtrzymał w Pekinie, dzięki czemu ma na swoim koncie już cztery olimpijskie medale. Trwająca od15 lat kariera Pawła Piotrowskiego cały czas obfituje w międzynarodowe sukcesy. Jest ich naprawdę wiele, a te najważniejsze prezentujemy poniżej.

Mistrzostwa Europy w Assen ( Holandia) 2003

                                      Pchnięcie kulą - 2 miejsce

                                      Rzut oszczepem - 4 miejsce

Igrzyska Paraolimpijskie Ateny 2004

                                      Pchnięcie kulą - 1 miejsce

                                      Rzut oszczepem - 2 miejsce

                                      Rzut dyskiem - 4 miejsce

Mistrzostwa Europy w Esspoo Finlandia 2005

                                      Pchnięcie kulą - 1 miejsce

                                      Rzut oszczepem - 1 miejsce

                                      Rzut dyskiem - 2 miejsce

Mistrzostwa Świata w Assen Holandia 2006

                                       Pchnięcie kulą - 1 miejsce

                                       Rzut dyskiem - 1 miejsce

                                       Rzut oszczepem - 4 miejsce

Igrzyska Paraolimpijskie Pekin 2008

                                       Pchnięcie kulą - 3 miejsce

                                       Rzut oszczepem - 2 miejsce

                                       Rzut dyskiem - 7  miejsce

Mistrzostwa Świata w Christchurch Nowa Zelandia 2011

                                       Pchnięcie kulą - 1 miejsce

                                       Rzut oszczepem - 1 miejsce

                                       Rzut dyskiem - 1 miejsce

Mistrzostwa Europy Stadskanaal- Holandia 2012  

                                        Rzut dyskiem – 1 miejsce

Igrzyska Paraolimpijskie Londyn 2012

  4 miejsce w rzucie dyskiem

Mistrzostwa świata Francja 2013

                                   Rzut dyskiem – 4 miejsce

                                   Pchnięcie kulą – 3 miejsce

Mistrzostwa Europy Walia 2014

                                Pchnięcie kulą – 3 miejsce

 

Mistrzostwa Świata  Katar 2015

                       Pchnięcie kulą – 4 miejsce

Mistrzostwa Europy Grosseto (Włochy) 2016

                     Pchnięcie kulą – 3 miejsce

DROGA DO RIO: Mariusz Tomczyk

Więcej

Wytrwałość i wola walki to niezbędne cechy w drodze do sukcesu każdego sportowca, ale tylko nielicznych zaprowadziły na olimpijski pomost aż pięć razy. Mariusz Tomczyk od wielu lat prezentuje wspaniałą formę, potwierdzoną wieloma sukcesami. Te najważniejsze prezentujemy poniżej:

Igrzyska Paraolimpijskie

 

Sydney 2000- 6 miejsce

Ateny 2004 -7 miejsce

Pekin 2008 – 4 miejsce

Londyn 2012 - 6 miejsce


Mistrzostwa Świata

Szwecja 1994 – 6 miejsce

Zjednoczone Emiraty Arabskie 1998 – 7 miejsce

Malezja 2002 – 6 miejsce

Korea 2006 – 4 miejsce

Malezja 2010 – 4 miejsce

Zjednoczone Emiraty Arabskie 2014 – 6 miejsce

 

Puchar Świata:

Tajwan 2007 – 3 miejsce

Zjednoczone Emiraty Arabskie 2011- 3 miejsce

Zjednoczone Emiraty Arabskie 2015 – 4 miejsce

Malezja – 3 miejsce

 

Mistrzostwa Europy:

Francja 1995 -3 miejsce

Słowacja 1997- 2 miejsce

Węgry 1999- 2 miejsce

Węgry 2001- 1 miejsce

Portugalia 2005 – 1

Grecja 2007 – 2 miejsce

Rosja 2013 – 2 miejsce

Węgry 2015 -3 miejsce

 

Puchar Europy

 

Węgry 2009 -1 miejsce

Węgry 2011- 2 miejsce

Słowacja 2012 – 1 miejsce

 

Indywidualne Mistrzostwa Polski

22 złote medale

4 srebrne medale

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski

10 złotych

1 srebro

 

Trzymamy kciuki za RIO!!!

DROGA DO RIO: Jakub Tokarz

Więcej

Ze sportem zaprzyjaźniony był praktycznie od zawsze, dlatego - już jako początkujący sztangista - mógł pochwalić się atletyczną budową. Szybko jednak stało się jasne, że ławka do wyciskania to tylko krótki odcinek autostrady prowadzącej do sukcesów w innej dyscyplinie. Start w Rio de Janeiro będzie olimpijskim debiutem Jakuba Tokarza. Razem z Kubą w Brazylii zadebiutuje jego dyscyplina - parakajakarstwo. Zanim wywalczył historyczną, bo pierwszą dla Polski kwalifikację, wielokrotnie sięgał po medale międzynarodowych imprez:

- sześć medali mistrzostw świata (5 srebrnych, 1 brązowy), 
- złoty medal Pucharu Świata
- cztery medale mistrzostw Europy (3 złote, 1 brązowy). 
 
Rok 2016 to najlepszy czas, żeby uzupełnić tę kolekcję o najcenniejsze trofeum, czego bardzo życzymy Kubie! 

DROGA DO RIO: Oliwia Jabłońska

Więcej

Olimpijski debiut zaliczyła w wieku 15 lat, gdy była już rutynowaną zawodniczką. Pytana o osiągnięcia, mówi o TRZYNASTU medalach z międzynarodowych imprez, a wśród nich jest już ten najbardziej wyczekiwany przez sportowców, srebrny z igrzysk w Londynie, na 100 metrów „motylkiem”.  Wystarczy przejrzeć tę listę, żeby stwierdzić, że w ostatnim czteroleciu Oliwia Jabłońska nawet na chwilę nie zwolniła tempa! Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy, a poniżej prezentujemy dotychczasowe:

 

Srebrny medal – 100 m stylem motylkowym – Igrzyska Paraolimpijskie Londyn 2012

Srebrny medal – 100 m stylem motylkowym – Mistrzostwa Świata w Pływaniu ON Montreal 2013

Srebrny medal – 100 m stylem motylkowym – Mistrzostwa Świata w Pływaniu ON Glasgow 2015

Brązowy medal – 400 m stylem dowolnym – Mistrzostwa Świata w Pływaniu ON Glasgow 2015

Srebrny medal - 100 m stylem motylkowym - Otwarte  Mistrzostwa Europy w Pływaniu ON Funchal 2016

Srebrny medal - 400 m stylem dowolnym - Otwarte Mistrzostwa Europy w Pływaniu ON Funchal 2016

Złoty medal – 100 m stylem motylkowym – Mistrzostwa Europy

w Pływaniu ON Eindhoven 2014

Srebrny medal – 200 m stylem zmiennym – Mistrzostwa Europy

w Pływaniu ON Eindhoven 2014

Srebrny medal – 400 m stylem dowolnym – Mistrzostwa Europy w Pływaniu ON Eindhoven 2014

Brązowy medal – 100 m stylem dowolnym – Mistrzostwa Europy w Pływaniu ON Eindhoven 2014

Brązowy medal – 400 m stylem dowolnym – Mistrzostwa Europy w Pływaniu ON Berlin 2011

Złoty medal – 50 m stylem dowolnym – Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Pływaniu ON IWAS Praga 2016

Złoty medal – 200 m stylem zmiennym - Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Pływaniu ON IWAS Praga 2016

 

DROGA DO RIO: Kamil Rzetelski

Więcej

Zaledwie 19-letni Kamil Rzetelski od kilku miesięcy rywalizuje na arenie międzynarodowej. Dzięki bardzo dobrym startom w mistrzostwach Europy zapewnił sobie miejsce w ośmiosobowej kadrze Polski pływaków na Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janeiro. Wcześniej wielokrotnie zdobywał medale mistrzostw Polski i ustanawiał rekordy kraju.  Trzymamy kciuki za olimpijski debiut Kamila!

DROGA DO RIO: Lucyna Kornobys

Więcej

Tylko w ostatnim miesiącu zdobyła tytuł mistrzyni Europy w pchnięciu kulą, brązowy medal tej imprezy w rzucie oszczepem i trzy medale mistrzostw Polski. Wielu osobom znana jest z siatkarskich parkietów, gdzie - na siedząco - grywa w reprezentacji kraju. Dla koleżanek i kolegów z klubu wzór dyscypliny i zorganizowania, dla kibiców - nadzieja na medal w Rio. Aktywna społecznie, ambitna sportowo, zawsze zaangażowana na maxa. Po prostu LUCYNA KORNOBYS. Dziś prezentujemy jej sylwetkę, rozpoczynając cykl artykułów o uczestnikach Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. o których z dumą możemy powiedzieć, że reprezentują barwy Startu Wrocław. 

Osiągnięcia Lucyny Kornobys (chronologicznie) 

 2009 - Mistrzostwa Polski - złoty medal w kuli, dysku i oszczepie

     2010 - Mistrzostwa Polski - złoty medal w kuli, w dysku i oszczepie

               - Halowe Mistrzostwa Polski Spała - złoty medal w kuli

                - Mistrzostwa Chorwacji- srebrny medal w kuli

     2011 - Mistrzostwa Polski - srebrny medal w kuli, brązowy w dysku i oszczepie

                - Mistrzostwa Świata w Nowej Zelandii - srebrny medal w oszczepie

                - Mistrzostwa Czech - złoty medal w oszczepie i srebrny w dysku.

    2012 - Mistrzostwa Polski - złoty medal w dysku, w kuli oszczepie .

               Najlepsza zawodniczka MP.

              - Mistrzostwa Europy Holandia

 5 miejsce w oszczepie i 7 m. w kuli.

             - Mistrzostwa Włoch - złoto w kuli ,w dysku i w oszczepie.

2013

 - złoto w dysku, kuli i oszczepie na Mistrzostwach Polski, II miejsce w konkurencjach technicznych

                - V miejsce w oszczepie i XII w kuli na MŚ Francja Lyon

2014

złoto w dysku, kuli i oszczepie Miting Słubice, III miejsce w konkurencjach technicznych kobiet,

Srebro w kuli i srebro w oszczepie Mistrzostwa Europy Swansea

2015

złoto w dysku kuli i oszczepie Miting Słubice, I miejsce w konkurencjach technicznych

- złoto w dysku, kuli i oszczepie MP, II miejsce w konkurencjach technicznych

- złoto w oszczepie podczas Mitingu we Francji

-srebro w oszczepie i brąz w kuli Mistrzostwa Świata - Katar

 

2016

– złoty medal Mistrzostw Europy w Grosseto(pchnięcie kulą)      

- brązowy medal  Mistrzostw Europy w Grosseto(rzut oszczepem)

- złoty medal Mistrzostw Polski(pchnięcie kulą)

- dwa brązowe medale Mistrzostw Polski(rzut dyskiem, rzut oszczepem)

 

Dyscypliny

Sekcje Sportowe WZSN START WROCŁAW.

Pływanie

Podnoszenie ciężarów

Siatkówka rozgrywana na siedząco

Lekkoatletyka

Tenis stołowy

Goal ball

Szachy

Kolarstwo

Kajakarstwo

Boccia

Galeria

Koszykówka na wózkach

Sponsorzy

Wspierają nas

Projekt realizujemy we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projeku "PITax.pl dla OPP.

 

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Urząd Miejski Wrocławia
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
Ministerstwo Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej