fb

WOJEWÓDZKIE ZRZESZENIE SPORTOWE NIEPEŁNOSPRAWNYCH
WOJEWÓDZKIE ZRZESZENIE SPORTOWE NIEPEŁNOSPRAWNYCH START

Wydarzenia

Kasia Sobczak z brązem Mistrzostw Europy!

Więcej

Kasia Sobczak zajęła trzecie miejsce w wyścigu finałowym Mistrzostw Europy na dystansie 200m w grupie startowej K-13. Nasza zawodniczka, wcześniej związana z sekcją pływania, trenuje kajakarstwo dopiero roku, ciągle notując bardzo wyraźny progres.

W wywiadzie udzielonym TVP tuż po dekoracji, Kasia nie kryła radości z obecności w ścisłej europejskiej czołówce. Podkreślała, że trenując wcześniej pływanie, bardzo rozwinęła się sportowo pod trenerskim okiem Wojciecha Seidela. Do zmiany dyscypliny namówił ją z kolei klubowy kolega, Jakub Tokarz, mistrz paraolimpijski z Rio de Janeiro.

Dodajmy, że podczas ME w Belgradzie na swoim koronnym dystansie 200m Jakub Tokarz uplasował się na czwartej pozycji. 

Obojgu gratulujemy dobrych występów.

Parakajakarskie Mistrzostwa Świata 2017 za nami

Mistrz Paraolimpijski z Rio de Janeiro Jakub Tokarz i debiutująca w nowej dyscyplinie Kasia Sobczak reprezentowali Polskę i nasz klub w Parakajakarskich Mistrzostwach Świata. Najlepsi kajakarze spotkali się tym razem w czeskich Racicach. 

Po uprzednim przebrnięciu kwalifikacji, Kasia Sobczak zajęła w swoim finałowym wyścigu siódmą lokatę. Pierwszy międzynarodowy występ może więc zaliczyć do bardzo udanych. 

Z kolei Jakub Tokarz zameldował się na starcie aż dwóch konkurencji. Najpierw zajął czwarte miejsce w  finale 200 metrów w nieolimpijskiej klasie VL1. Następnie uplasował się na piątym miejscu w swojej koronnej konkurencji KL1 na dystansie 200 metrów. 

Gratulujemy naszym zawodnikom osiągniętych rezultatów. Jakub Tokarz i Renata Klekotko w czołówce plebiscytu Gazety Wrocławskiej

Trzecie miejsca Jakuba Tokarza i Renaty Klekotko, szósta pozycja Lycyny Kornobys oraz ósma Oliwii Jabłońskiej - tak w skrócie podsumować można 64. Plebiscyt Gazety Wrocławskiej.

Uroczysta gala odbyła się w poniedziałek, 31 stycznia. Anturaż Narodowego Forum Muzyki dodatkowo podkreślił atmosferę wielkiego i w pełni zasłużonego sukcesu, jaki w ubiegłym roku odnieśli nasi zawodnicy. W zestawieniu dziesięciu najlepszych dolnośląskich sportowców rodzinę paraolimpijską reprezentował także Jacek Gaworski, zawodnik Klubu Szermierczego Wrocławianie. Po raz pierwszy aż czworo sportowców z niepełnosprawnością znalazło uznanie w oczach kapituły plebiscytu. Trudno sie dziwić, bo medalowy plon ubiegłorocznych paraigrzysk w Rio jest bardzo obfity. 
Przypomnijmy: Jakub Tokarz i jego trenerka, Renata Klekotko, sięgnęli w Rio po złoto. Tytuły wicemistrzowskie wywalczyli: indywidualnie kulomiotka Lucyna Kornobys oraz drużynowo wspomniany już Jacek Gaworski. Na brąz popłynęła Oliwia Jabłońska. 
W gronie kandydatów do tytułu znalazł się także nasz parakolarz Rafał Mikołajczyk,doceniony przez głosujących internautów z powiatu kłodzkiego. 
Wygrała kolarka górska Maja Włoszczowska, dla której jest to już trzeci tryumf w dolnośląskim plebiscycie. Statuetkę za drugie miejsce odebrał Piotr Małachowski.

Mazurek Dąbrowskiego dla Jakuba Tokarza

Jakub Tokarz - Mistrz Paraolimpijski Rio 2016

Jakub Tokarz Mistrzem Paraolimpijskim!

W czwartek, 16 września nasz zawodnik Jakub Tokarz zapisał się w historii sportu, zdobywając złoty medal olimpijski w debiutującym na igrzyskach parakajakarstwie.

Kuba startuje w kategorii KL1 na dystansie 200 metrów. W finale uzyskał fantastyczny rezultat 51,84s., który jest jego rekordem życiowym. Na mecie zameldował się przed Węgrem Subą i Brytyjczykiem Marsdenem. O kolejności zdecydowały centymetry.

Brązowy medal na tym samym dystansie wywalczyła także Kamila Kubas ze Startu Zielona Góra. Serdecznie gratulujemy również trenerce kadry Polski, Renacie Klekotko, która w Rio reprezentuje nasz klub.

Złoto Jakuba Tokarza jest trzecim olimpijskim trofeum na koncie wrocławian. Wcześniej po medale sięgały panie: Lucyna Kornobys - srebro w pchnięciu kulą i Oliwia Jabłońska - brąz w pływaniu.

DROGA DO RIO: Jakub Tokarz

Ze sportem zaprzyjaźniony był praktycznie od zawsze, dlatego - już jako początkujący sztangista - mógł pochwalić się atletyczną budową. Szybko jednak stało się jasne, że ławka do wyciskania to tylko krótki odcinek autostrady prowadzącej do sukcesów w innej dyscyplinie. Start w Rio de Janeiro będzie olimpijskim debiutem Jakuba Tokarza. Razem z Kubą w Brazylii zadebiutuje jego dyscyplina - parakajakarstwo. Zanim wywalczył historyczną, bo pierwszą dla Polski kwalifikację, wielokrotnie sięgał po medale międzynarodowych imprez:

 

- sześć medali mistrzostw świata (5 srebrnych, 1 brązowy),

- złoty medal Pucharu Świata,

- cztery medale mistrzostw Europy (3 złote, 1 brązowy).

 

Rok 2016 to najlepszy czas, żeby uzupełnić tę kolekcję o najcenniejsze trofeum, czego bardzo życzymy Kubie!

 

Dyscypliny

Sekcje Sportowe WZSN START WROCŁAW.

Pływanie

Podnoszenie ciężarów

Siatkówka rozgrywana na siedząco

Lekkoatletyka

Tenis stołowy

Goal ball

Szachy

Kolarstwo

Kajakarstwo

Boccia

Galeria

Koszykówka na wózkach

Sponsorzy

elwat
elwat

Wspierają nas

Projekt realizujemy we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projeku "PITax.pl dla OPP.

 

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Urząd Miejski Wrocławia
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
Ministerstwo Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej