WOJEWÓDZKIE ZRZESZENIE SPORTOWE NIEPEŁNOSPRAWNYCH
WOJEWÓDZKIE ZRZESZENIE SPORTOWE NIEPEŁNOSPRAWNYCH START

Wydarzenia
  MPJiJM Białystok 2009

Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych odbywały się na basenie 25 metrowym w Białymstoku w dniach 17-19.04.2009. W zawodach uczestniczyło około 100 zawodników z całej Polski, reprezentujących 15 klubów sportowych.
Sekcja pływania „Start” Wrocław zdobyła łącznie 14 medali (11 złotych i 3 srebrne);
10 medali wywalczyliśmy w konkurencjach indywidualnych oraz 4 w sztafetach...

Zawody w Białymstoku dla większości naszych zawodników były najważniejszym sprawdzianem w sezonie. Przygotowania do nich były długie i męczące, jednocześnie wszycy byliśmy ciekawi osiogniętych wyników. Dodatkowej motywacji dodawał fakt, że na podstawie osiągniętych rezultatów, miali być wybierani zawodnicy do Polskiej Kadry Młodzieżowej, któa w sierpniu pojedzie na zgrupowanie do Cetniewa.

Jadąc na zawody zakładaliśmy ilość i jakość "zdobyczy", jednak rzeczywiśtość przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Rezultaty były rewelacyjne, miejsca w rankingu bardzo wysokie, medale prawie same złote, nasze złote sztafety (dziewczyny szybsze od wszystkich innych sztafet - nawet męskich!!)...
Po zawodach w busie prawie wszyscy usnęli. Potworne zmęczenie dało znać o sobie. Na spokojnie policzyliśmy medale. Oto co nam wyszło:

Kamil Rzetelski – złoty medal w klasie S12

W klasyfikacji generalnej zawodów (juniorzy) Patryk Jakubiec i Katarzyna Sobczak zajęli 2 miejsca.
W klasyfikacji na najlepszego juniora (najbardziej wartościowy wynik zawodów) 1 miejsce zajął Krzysztof Stefanowski (za start na 50m stylem motylkowym), 2 miejsce - Katarzyna Sobczak (za start na 50m stylem dowolnym).

W klasyfikacji generalnej zawodów (juniorzy młodsi) Oliwia Jabłońska i Kamil Rzetelski zajęli 1 miejsca.
W klasyfikacji na najlepszego juniora młodszego (najbardziej wartościowy wynik zawodów) 1 miejsca zajęli: Oliwia Jabłońska (za start na 400m stylem dowolnym) i Kamil Rzetelski (za start na 200m stylem zmiennym).
Ponadto wygraliśmy wszystkie 4 sztafety, jakie były rozgrywane na zawodach!!!
4x100m stylem dowolnym dziewcząt i chłopców oraz 4x100m stylem zmiennym dziewcząt i chłopców.

To chyba najlepsze nasze zawody, przynajmniej do tej pory...

PS. Zmany już ciąg dalszy tej historii!!

Do Kadry Młodzieżowej Polski awansowało aż 5 zawodników "Start" Wrocław. Tego nikt z nas się nie spodziewał. Oto powołani zawodnicy: