WOJEWÓDZKIE ZRZESZENIE SPORTOWE NIEPEŁNOSPRAWNYCH
WOJEWÓDZKIE ZRZESZENIE SPORTOWE NIEPEŁNOSPRAWNYCH START

Wydarzenia
  Otwarte Mistrzostwa Danii 11-13.03.2011
W dniach 11-13 marca 2011 roku Reprezentacja Polski uczestniczyła w Otwartych Mistrzostwach Danii - Danish Open. Z sekcji pływania "Start" Wrocław w zawodach startowały Oliwia Jabłońska i Katarzyna Sobczak.
Nadrzędnym celem dla naszych dziewczyn było uzyskanie jak najlepszych czasów i w konsekwencji jak najwyższe miejsca w rankingu światowym. Medale w konkurencjach i starty w tzw. "Multifinałach" były oczywiście ważne, jednak zbliżające się wielkimi krokami Igrzyska w Londynie nakazują maksymalną mobilizację i nastawienie na osiągnięcie bardzo "wyśrubowanych" tzw. minimów kwalifikacyjnych.
Nasze cele nie w pełni udało się zrealizować. Kasia wywalczyła 4 srebrne medale w klasie S9  (50, 100, 400 stylem dowolnym oraz na 100 stylem grzbietowym), udało jej się również w swojej koronnej konkurencji 100m stylem grzbietowym awansować do "Multifinału". Nie udało się jednak wywalczyć minimum kwalifikacyjnego do Londynu. Może następnym razem...

Oliwia wywalczyła 3 srebrne medale w klasie S10 (100, 400 stylem dowolnym, 100 stylem motylkowym) i jeden brązowy (50 stylem dowolnym). Startowała również w dwóch "Multifinałach" gdzie na 100 m stylem dowolnym zajęła 5 miejsce, natomiast na 100 m stylem motylkowym była 2. Do zwycięstwa w "Multifinale" zabrakło zaledwie 1 pkt...
W 3 konkurencjach (100 i 400 stylem dowolnym i 100 stylem motylkowym) uzyskane przez Oliwię czasy są lesze niż minima kwalifikacyjne na IP w Londynie. Oznacza to, że pierwszy warunek wyjazdu na Igrzyska został przez Oliwię spełniony. Gratulujemy!!!