START Wrocław „Bierutów” zajął drugie miejsce

Ustępując tylko drużynie z Lublina w meczu

finałowym 9-7, a w półfinale nasza drużyna

pokonała w dogrywce zespół z Białegostoku 10-9.

Najwszechstronniejszym  zawodnikiem został wybrany

Daniel Henke z Bierutowa, najlepszym strzelcem

Został Marek Mościcki START Lublin a najlepszym obrońcą

Tomasz Sokół z Białegostoku.

D.W.

Poniżej znajduje się filmik z końcowych minut półfinałowego meczu Bierutów - Białystok.

">Bierutów - Białystok

30.07.2012

27-29.07.2012 w Lublinie  odbył się turniej Pucharu Polski w Goalball,, na którym nasza drużyna START Wrocław "Bierutów" zajęła czwarte miejsce. W zawodach wzięły udział najlepsze pięć drużyn z poprzedniego sezonu oraz ekipa z Białegostoku, która wystąpiła w składzie w większości oparta na zawodnikach z Białorusi i to oni zajęli I miejsce. Drugie miejsce zdobyła drużyna gospodarzy a trzecie START Katowice. Naszej drużynie w dwóch meczach zabrakło na prawdę nie wiele i wówczas cieszyli byśmy się z medalu co najmniej srebnego. Tej jesieńi czekają nas jeszcze duże emocje między innymi Mistrzostwa Polski, które odbędą się w listopadzie w Katowicach.

D.W.

09.09.2012

Ósmego września odbył się pierwszy z trzech turniejów w cyklu Puchar Śląska w Goalball. We Wrocławiu, gdzie odbywały się rozgrywki, zwyciężyła drużyna z Katowic I, drugie miejsce zajęła drużyna z Wrocławia, trzecie z Katowic II a nasza drużyna z Bierutowa zajęła czwarte miejsce. Kolejne rozgrywki w tym cyklu odbędą się 22 września w Chorzowie a finałowy turniej rozegrany zostanie ósmego grudnia w Bierutowie.

D.W.

25.09.2012

22 września odbył się drugi z trzech turniejów o Puchar Śląska w Goalball. Chorzów, okazał się trochę bardziej gościnny i nasze drużyny zajęły drugie i trzecie miejsce, choć jak zwykle pozostał niedosyt. Trzeci finałowy Turniej o Puchar Śląska odbędzie się ósmego grudnia w Bierutowie.

D.W.

30.11.2012

23-25.11.2012 r. w Chorzowie odbył się Finałowy Turniej Mistrzostw Polski w Goalball po którym drużyna START Wrocław "Bierutów" zajęła trzecie miejsce.

8. ŁÓDŹ                                      0                00:70

Wybrano również najlepszego strzelca, którym został Marek Mościcki z Lublina oraz jego kolega z drużyny Marcin Gibuła otrzymał nagrodę dla najlepszego obrońcy.

D.W.

12.12.2012

III Finałowy turniej o Puchar Śląska Bierutów

Rozegrany został 08.12.2012r. w Bierutowie w hali sportowej OKiS przy ulicy Zygmunta Krasińskiego 3.

Finałowy turniej został zorganizowany przez Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych „START” Wrocław oraz Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Bierutowskiej

im. Romka Kazimierskiego.

Celem organizacji Pucharu Śląska w Goalball 2012 jest:
- wyłonienie najlepszej drużyny Goalballowej z terenów Dolnego i Górnego Śląska w kategorii mężczyzn w roku 2012
- propagowanie gry w goalball, jako skutecznego środka rehabilitacji osób niewidomych i

słabo widzących

- utrwalenie i dalszy rozwój zdolności motorycznych niewidomych i słabo widzących.

- intensyfikacja rozgrywek „o punkty” dla drużyn z naszych regionów.

W Turnieju uczestniczyły wszystkie wcześniej zgłoszone drużyny tj. 2 drużyny dolnośląskie oraz 2 górnośląskie.
Zawody rozegrano w systemie „każdy z każdym”. Na wynik końcowy zawodów składała się suma punktów. Mecze punktowane były w systemie; zwycięstwo- 3pkt, remis- 1pkt, przegrana- 0pkt. Podczas odprawy technicznej wybrano komisję odwoławczą, sędziego głównego zawodów, dokonano również losowania kolejności gier i ustalono obsadę sędziowską na poszczególne mecze. Sprawdzono również ważność badań medycznych wszystkich zawodników. Ustalono, że w sumie do rozegrania będzie 6 meczy a czas gry zgodnie z przepisami międzynarodowymi wynosił będzie 2x12 minut.

Uroczystego otwarcia Turnieju w dniu 08.12.2012  r.  dokonał Burmistrz Miasta i Gminy

Władysław Bogusław Kobiałko.

Zwyciężyła drużyna z Katowic a nasza ekipa z Bierutowa zajęła drugie miejsce, a  trzecie miejsce zajęła drużyna z Wrocławia.